Kara Panter' im

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan mdr Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 812
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 88,797
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

mdr

Zirve
Yer
Yalova
Nihayet istedigim,özledigim aracıma kavuştum..

Çoook önceleri idi.....(milattan önce gibi oldu ya )

2.çocugumuz oldugunda.. "ailemiz kalabalıklaştı " diye o zamanki aracımı degiştirmek için 90 lı yılların sonuna dogru ...

Yorgun iş çıkışlarında fırsat bulup eşimle araç bayilerini gezip dururduk...Şahin-Dogan -Brodway araçların furyası hala devam ediyordu.Yerlilere rakip olarak Ladalar,Skoda Favoritlerin çok satıldıgı, Japon araçlar olarak da çekik gözlü mazda 323 lerin (hele ki farlarını yakınca otomatik yuvasından çıkan 323HB lerin.....) mitsubishi lancerlerin ,toyota corollaların popüler oldugu yıllardı.
Toyota corolla,Corona ya bakmak için Adana Toyota bayisine girmiştik.Tam girişin karşısında siyah renk iri bir araç duruyordu.Bakmamak için kör olmak lazımdı..
bakacagımız araçlara bakıp-fiyat ödeme koşullarını ögrenip bol bol araçlara ait dökümanlar koltugumun altına alıp çıkarken eşime dönüp "şu siyah araca bakalım" dedim.
Çekinerek aracın kapısını açıp ilgi ile seyrettim..Arka koltuguna geçip oturdum.Deri döşemeleri hayranlıkla okşadım. Direksiyona oturup uzay istasyonu gibi bol dügmeli ön gögsü agzımın suyu akarak baktım... :D .İçimden "50 yıl çalışsam bu aracı ancak alırım" diye geçirdim.Eşim araç yüksek oldugu için ancak yardımımla çıkabilmişti.. ;D ;D..Satıcı yanımıza kadar gelip aracın özelliklerini...fiyatını sayıyordu..ama ben ise bu güzelligi içime sindirmekle meşguldüm.. ;D

Eşim "alamayacagımız arabaya niye bu kadar bakıyoruz ki.." diye gitmek için kapıda beklerken gerçek hayata dönebilmiş..geri baka baka evin yolunu tutmuştum..

Etiketler
Ynt: Kara Panter' im

Hep aklımın köşesinde kalmıştı o siyah renkli Toyota Land Cruiser.. ;D ;D

Yaklaşık 22 tane şahsıma ait aracım oldu.İş hayatının temposu hem yaş itibarıyla hemde bulundugum durum itibarıyla rahatlayınca..ancak diger araçlara-arazi araçlarına bakabildim.. ;) ;)
İlk arazi aaracımı alıp araziye çıktıgımda bile gördügüm..araçlar içerisinde gözlerim Land Cruiser arardı..ilk aşk kolay unutlmazmış...
youtube de çölllerde arap şeyhlerinin kumda L.C ler ile yaptıkları performansını denedikleri videoları seyrederdim..

Nasip bu güne imiş...Toyota topiginden bir arkadaşımız ilan daha çıktıgı dakika haberi olmuş ..hemen haber verdi.."Sevdigi kızı birden karşısında görmüş toy delikanlı " gibi..birden kalbim atmaya başladı.Terledim heyecandan..Fotograflarına baktım..Tam aradıgım araçtı.Vakit geçirmeden gecenin geç saatide olsa aradım..Bir gün sonras için sözleştik.
O gece uyumak ne kelime...sabahı bir türlüolmadı..Hiç rüya görmeyen..hatta rüyalara hiç inanmayan..alay eden ben düş-rüya arası birsürü şey gördüm.. ;D ;D Tabii hepsi Toyota L.C ile ilgili idi.
Sabah erkenden sabah ezanıyla birlikte uynaıp kalktım..Doogru İstanbula...Floryaya...Aslanların yuvasına...(bu arada sıkı bir galatasaraylıyım da.. :D ).Aracı gördüm begendim.Hemen söz kestik..Yüzgörümlük..tek taş..v.s ...ver elini Suat ustanın yanına..
Ustam Diferansiyel kilitlerini,motor,yürürleri v.s kontrol etti.Bi de Toyota servisine araçla gidip seceresi çıktı..Alınır dedi..İşimiz tamamdı.Seviçten havalarda uçuyordum..

Bu kadar edebiyattan sonra biraz fotograf yükleyelim.. ;D ;D

[attachment=1]

[attachment=2]

DSCF1165

DSCF1193

hayırlı olsun

uzun yıllar mutlu mesut yollar gezersiniz inşallah....

çok güzel bir araç sahibi olmuşsunuz.

Aldıgım kişi..L.C nin 2.sahibi..115.000 km de .almış..6 yılda 30.000 km yapmış.Son 2 yılda daha çok garajda yatırmış..Bu arada yatmaktan sık sık akü degişmiş ;D ;D

orijinal 146.500 km de..1998 Toyota LAND CRUİSER VX80 4500 cc 215 HP otomatik .

Ön ,orta, ve arka diferansiyel kilitli ve faal...Asfaltta kullandıgı için de üzerinde Bridgestone 265*70*16 lastik var.. :mad:

[attachment=1]

DSCF1186

mangusta' Alıntı:
hayırlı olsun

uzun yıllar mutlu mesut yollar gezersiniz inşallah....

çok güzel bir araç sahibi olmuşsunuz.

Çok teşekkürler mangusta.. (isminizi bilmedigim için kusura bakmayın ).Allah...Herkese gönlüne göre ..daha iyisini versin..

İsmail bey hayırlı uğurlu olsun, iyi günlerde kullanın.
Sizin hikayeyi okuyunca anımsadım. Geçen bizim corollayı servise götürdüğümde girişte 2011 model beyaz bir Prado vardı, bende onu incelemiştim ;D

hsbasar' Alıntı:
İsmail bey hayırlı uğurlu olsun, iyi günlerde kullanın.
Sizin hikayeyi okuyunca anımsadım. Geçen bizim corollayı servise götürdüğümde girişte 2011 model beyaz bir Prado vardı, bende onu incelemiştim ;D

Teşekkür ederim Sedat bey...

Size daha da iyilerini nasip etsin Allah...

umutcelikel' Alıntı:
Güle güle kullanın, tertemiz maşallah ;)
Siyah araziyi bozar ama olsun şekli yeter ;D

Umut bey teşekkürler....

Evet siyah arazide bizi bozar ama...gönül bu..bilirsiniz.. sevdimi sever.. ;D

Bu arada...sahibi oldugum ilk otomatik vitesli aracım desem...inanırsınız degil mi :D :D :D :D

Otomatik vitesli araçlardan herkes gibi biraz bende uzak durmuşumdur.Şirketten dolayı arada bir otomatik vitesli araca kısa süreli binmişligim var.Ama sahibi oldugum ilk otomatik.
Otomatik viteste japonlar uzmandır lafını hep duyardım..

Hiç yabancılık çekmedim..O koca araç şehir içinde dahi...boyutundan beklenmeyen çeviklikle insanı şaşırtıyor.

4 gün sonra Ruhsat işleri için tekrar gittim.Yeni trafik sisteminde umulmadık kadar çabuk alım-satım gerçekleşti.Ama Eski ruhsatında Arazi taşıtı yazmasına ragmen emniyetin ekranında çıkann farklı ibare...(otomobil-arazi taşıtı ) bize 5 saate maloldu..Emniyetteki aynen ruhsata işlendi mecburen..

Bir an önce istanbulun trafiginden kurtulup çıkmak için can atan ben saat 17.00 gibi Florya taraflarından ister istemez trafigin göbegine düştüm..İlk defa kızmadan usul usul yavaş yavaş bu trafigin keyfine yeni aracımla varmaya çalıştım.. ;D ;D ;D

Ama ne keyif...gitmeyen bir trafik..durdugu yerden benzin yiyen koca bir araç..ulaşmam gereken Karamürsel...Vardıgımda saat 21.00 idi...

Halef selef karşı karşıya bir müddet evimin bahçesinde baktılar birbirlerine.. :D :D Mecburen Selef FEROZA yerini L.C ye istemesede bıraktı..Ama onun sıgdıgı yere maalesef arkası açıkta kalarak girebildi. Feroza da sokakta sabahladı... :eek:

[attachment=1]

[attachment=2]

İlk bakışta araçta arka lasitigin yeri..bana göre araziye girildiginde uygun olmayan yerde gibi...

-sonra bu hacimdeki bir araç LPG olmadan...trafige çıkmam abi der gibi...durdu..

Big 32571212dfs

DSCF1177

mdr' Alıntı:
Çok teşekkürler mangusta.. (isminizi bilmedigim için kusura bakmayın ).Allah...Herkese gönlüne göre ..daha iyisini versin..

kusurmu?asıl siz kusura bakmayın profili güncelledim özür dilerim...

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,508
Kayıtlı Üye Sayımız
172,164
Kaydolan Son Üyemiz
erensipahi

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR

Geri