Kamp Gezimiz; Gökova Orman Kampı - Akyaka - Marmaris

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan 34snf Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 105
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 174,643
eozcelik' Alıntı:
Sayın 34snf,
Verdiğiniz değerli bilgiler için çok teşekkürler. Size birkaç sorum var:
1. Gökova Orman Kampı'nda tuvaletler temiz mi?
2. Ağustos ayında gidersek geceleri tahminen hava soğuk olur mu? Çarşaf ve battaniye yeter mi? Uyku tulumu gerekir mi?

Teşekkürler.
Sorunuza kampı bilen ve her sene giden bir kampçı olarak cevap vereyim.
1) Tuvaletler genelde temiz ama mükemmel değil, insanlarımızın kullanımına bağlı olarak zaman zaman kısmi olarak yeterince temiz olmayabiliyor (hafta sonları günübirlik piknik için gelenler oluyor)
2) Gökova orman kampında yani Akyakada bulunan kampın bir özelliğide gecelerin serin olması, hele de çadırda kalacaksanız. Gece için karavanda çarşaf çadırda ise battaniye yeterli olur diye düşünüyorum.
3) Kampın işletmecisi süresi bittiği için kampı boşalttı, yeni ihale süreci ise henüz tamamlanmadı malesef. Şu anda elektrikler ve sular kesik, kampa araç girişide kapalı durumda ancak yürüyüş yapılabiliyor. Gitmeyi düşündüğünüzde son durumu öğrenmenizde yarar var. Kamp işletmeye açılırsa ki öyle umuyoruz ben oradayım demektir arzu ederseniz benden telefonla bilgi alabilirsiniz.
Ümit TİRYAKİ 05362460909

Etiketler
centilmen' Alıntı:
Sorunuza kampı bilen ve her sene giden bir kampçı olarak cevap vereyim.
1) Tuvaletler genelde temiz ama mükemmel değil, insanlarımızın kullanımına bağlı olarak zaman zaman kısmi olarak yeterince temiz olmayabiliyor (hafta sonları günübirlik piknik için gelenler oluyor)
2) Gökova orman kampında yani Akyakada bulunan kampın bir özelliğide gecelerin serin olması, hele de çadırda kalacaksanız. Gece için karavanda çarşaf çadırda ise battaniye yeterli olur diye düşünüyorum.
3) Kampın işletmecisi süresi bittiği için kampı boşalttı, yeni ihale süreci ise henüz tamamlanmadı malesef. Şu anda elektrikler ve sular kesik, kampa araç girişide kapalı durumda ancak yürüyüş yapılabiliyor. Gitmeyi düşündüğünüzde son durumu öğrenmenizde yarar var. Kamp işletmeye açılırsa ki öyle umuyoruz ben oradayım demektir arzu ederseniz benden telefonla bilgi alabilirsiniz.
Ümit TİRYAKİ 05362460909

Ümit bey öncelikle merhaba. Düzenli olarak ailemle Akyaka da kamp yapıyorum geçen yıl bebeklerim olduğu için gelemedik bu yıl için hazırlık yapıyordum ama kamp ihalesi hakkında yazdıklarınızdan sonra askıya aldım şu an için. Bir değişiklik yada gelişme olur ise buradan yada mesaj ile bilgi verir iseniz sevinirim. Bu arada sizinle tanışmışız dır diye düşünüyorum yok tanışmadık ise gelince sizinle tanışmak isterim. Orada çok sıcak ve cana yakın dostlarım var sizin aracılığınızla da selam herkese. :smiley:

Erdal bey merhabalar.
Bende tanışmayı arzu ederim inşallah kampımız bir an önce faaliyete geçerde bizlerde o güzel mekanda bir araya geliriz.
İhale konusunda bir gelişme olduğunda buradan paylaşım yaparım.

Ümit Bey,
Cevabınız için çok teşekkür ederim. Eşim ve kızımla (8 yaşında) ilk çadır kampımız olacağı için doğru bir seçim yapmak istiyoruz. Tuvaletlerin temizliği, aşırı sıcak ve gürültü gibi etmenlerden dolayı bu tecrübemizden memnun kalmazsak belki doğa içinde kamp yapma hevesimiz erken sona erecek. Eğer daha iyi bir orman kampı tavsiyeniz olursa çok mutlu olurum. Orman kampında aradığımız kriterler doğal güzellik, tuvalet ve duşların temizliği, serinlik (gölgelik alanlar), geç saatlerde çok gürültü olmaması ve güvenlik.

eozcelik' Alıntı:
Ümit Bey,
Cevabınız için çok teşekkür ederim. Eşim ve kızımla (8 yaşında) ilk çadır kampımız olacağı için doğru bir seçim yapmak istiyoruz. Tuvaletlerin temizliği, aşırı sıcak ve gürültü gibi etmenlerden dolayı bu tecrübemizden memnun kalmazsak belki doğa içinde kamp yapma hevesimiz erken sona erecek. Eğer daha iyi bir orman kampı tavsiyeniz olursa çok mutlu olurum. Orman kampında aradığımız kriterler doğal güzellik, tuvalet ve duşların temizliği, serinlik (gölgelik alanlar), geç saatlerde çok gürültü olmaması ve güvenlik.
Erdal bey birkez daha merhabalar.
Ben ülkemizde bulunan pek çok orman kampını gezdim, kamp yaptım, bilirim. Akyakadan sonra başka bir yere gitmedim gidemedim. Doğal güzellik olarak bence mükemmel. Boylu , yıllanmış çam ormanındasınız yani günün büyük bir kısmı gölge probleminiz olmaz. Sıcak değildir geceleri üşürsünüz bile. (Uyku için bence idealdir ) Etrafınızda sincaplar dolaşır son zamanlarda bazen kimseye zarar verdiği henüz görülmeyen, geç saatlerde şöyle bir dolaşmaya çıkan çekirdek yaban domuzu ailesi :smiley: (Bu yıl olmayabilirlerde) Derin bir deniz. Kayalık bölgeden atlayarak ya da merdivenden inerek girilebilir. Yürüyerek 15 dk da Akyaka şehir merkezine ulaşabilirsiniz. İsterseniz oradan kumsaldanda denize girilebilir. Akşamları şöyle bir gezebilir yemek yiyip müzik dinleyebilirsiniz. Hafta sonları Üniversiteden gençler gelirler biraz kalabalık olabilir ama sessiz bir köşe arar iseniz mutlaka bulursunuz. Kampçılığımıza neymiş o çingene gibi, kuruluşumuzun mis gibi kampı var diyen ve ısrarlarımız sonucu 1-2 günlüğüne gelip sonrasında çadır alan ve yıllardır buraya gelen dostlarımız var. En son Örende yazlığı olan dostlarımızın ziyaretinde 20 yaşlarındaki kızlarının babasına ne olur yazlığı sat burada çadırda kalmaya razım diye yalvarması kulaklarımda....
Orman kampları içinde bence en güzeli, ama datça taraflarında ve belki başka yerlerde daha organize özel kampingler bulmak mümkün. Tuvalet duş belki daha konforludurda. Ama bence Akyaka...

eozcelik' Alıntı:
Ümit Bey,

Slm,

Ümit bey gerekli olanları yazmış. Ben de çocuk konusuyla ilgili yazayım istedim. Benim oğlum 3 yaşından beri bizim ile beraber Akyaka da kampa geliyor yaz ayını sabırsızlıkla bekliyor. Çocuklara sevgi ile yaklaşan kampçı dostlar var. Kamp alanı ve doğası çocuk için uygun. Otel rahatlığı aramıyorsanız ki çadır kampı düşündüğünüze göre aramıyorsunuz :smiley: seveceğinizi düşünüyorum. Zaten bir yerden sonra konforun çokta gerekli olmadığını anlayacaksınız.

Geçen sene hem katrancı koyunda hemde buradaydık.Gerçekten şahane bir yer özellikle tekne turlarına katılmanızı tavsiye ederim.

Yanlız buranın tek sıkıntısı aşırı sivri sinek var bir gecede yemedik yer bırakmadılar ama doğası manzarası çok süper bir yer.

Yanınızda sivrisinek için ilaç mutlaka götürün ve birde yanınızda mutlaka uzatma elektrik kablosu ve lamba bulundurun .

Geceleri serin hatta bazen rüzgarlı olabiliyor o yüzden çadırınızı iyi sabitleyin.

Bu sene kısmet olursa yine buraya gideceğim inşallah.

Ynt: Kamp Gezimiz; Gökova Orman Kampı - Akyaka - Marmaris

serommm' Alıntı:
Yanınızda sivrisinek için ilaç mutlaka götürün ve birde yanınızda mutlaka uzatma elektrik kablosu ve lamba bulundurun .

Sayın seromm,
Yanımızda lamba bulundurmamızı neden tavsiye ettiniz? Biraz açmanızı rica edebilir miyim?

Teşekkürler

eozcelik' Alıntı:
Sayın seromm,
Yanımızda lamba bulundurmamızı neden tavsiye ettiniz? Biraz açmanızı rica edebilir miyim?

Teşekkürler

Tabikide.Bizde yanımıza lamba almadan gitmiştik gece hiçbirşey göremiyorduk.

yani sokak lambaları var ama bazı yerlerde yanıyor bazı yerlerde yanmıyordu haliyle gece sıkıntı oluyordu.Belki şimdi yapılmıştır bilemiyorum.

Biz yan tarafta kalan aileden istemiştik onlarda saolsun verdiler.lamba derken 5 10 metre kablonun ucuna duyla ampül bağlamışlar o kadar.

Zaten içerisindeki büfedede hazır halde satıyorlar ama çok pahalı giderken götürmek daha mantıklı.

İşletmecisinin sözleşmesi 12. ayda biten ve sezonun gelmesi nedeni ile yeni işletmeci/ yüklenici ile ilgili belirsizlik yaşanan Gökova/ Akyaka 1. sınıf ormaniçi dinlenme kampı işletme problemi bugün itibari ile çözülmüş, Yücelen işletmesi ( eski işletmeci) 10 yıllığına kampı işletme hakkını almıştır. Kısa süre içinde kampın hizmet vermeye (1 hafta cıvarı) başlayacağı tahmin ediliyor.

Çok iyi haber! Gökova'ya gidince oraların durumu hakkında bize haber verebilir misiniz?

centilmen' Alıntı:
İşletmecisinin sözleşmesi 12. ayda biten ve sezonun gelmesi nedeni ile yeni işletmeci/ yüklenici ile ilgili belirsizlik yaşanan Gökova/ Akyaka 1. sınıf ormaniçi dinlenme kampı işletme problemi bugün itibari ile çözülmüş, Yücelen işletmesi ( eski işletmeci) 10 yıllığına kampı işletme hakkını almıştır. Kısa süre içinde kampın hizmet vermeye (1 hafta cıvarı) başlayacağı tahmin ediliyor.

Bilgi için teşekkürler.

quote author=centilmen link=topic=88751.msg1256763#msg1256763 date=1368027211]
[/quote]
Demişim ama, Muğla valisinin sözleşme aşamasında değişimi sonrasında hala belirsizlik devam ediyor malesef kamp henüz açılamadı. :( Değişiklik olur ise buradan merak eden arkadaşlara haber vereceğim.

Benimde edindiğim bilgide bu yönde. Beklemedeyiz.

Arkadaşlar merhabalar, hala kamp alanının açılması hakkında net bir bilgi gelmedi mi?

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,448
Kayıtlı Üye Sayımız
172,103
Kaydolan Son Üyemiz
tolgacevik

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.