İzolasyon Çalışması (before & After)

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan Voyagers Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 71
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 50,566
Ynt: İzolasyon Çalışması (before & After)

Verdğiniz bilgiler doğrultusunda bir sıkıntı gözükmüyor.Ama ben havaların soğuk olmasına baglıyorum bunu
Gerçek değerler ancak yaz ayında anlaşılır.Siz genede gözünüzü göstergelerden ayırmayın

Etiketler

ben bundan oncekı dıger defender deneyımlerıme gore orjınal hararet gostergesı motorun suyunun bıtmesıne ragmen normal gosterdıgınden buyuk sıkıntı yasamıstım.. defender sahıplerıne önerım harıcı olarak bır hararet gostergesı ekletmesı ve bunun müşürünün su ile çalısan tıpten olmasını şiddetle tavsiye edıyorum.. dedıgım gıbı termostatın yazlık ve kıslık tıplerı var bunlara dıkkat edersenız aslaa hararet problemı yasamazssınız kapaktakı ızolasyon hararete yol acmaz.. motordakı davlumbaz yenı tıp daha fazla hava gırısı var orda.

Aslan Bey,
Bilgilendirme için çok teşekkür ederim. Yaz aylarında bunu kontrol edeceğim.

Berk Bey,
Selamlar,

Aracın ilk sahibi olarak tavsiyelerin benim için çok önemli, davlumbazın yeni tip olduğunu bilmiyordum. Hararet müşiri ile ilgili olarak tavsiyelerini ilk fırsatta yerine getireceğim.

Birde aracın altında, şanzımanın bağlandığı yerden sürekli siyah yağ damlatıyor. Engelleyemiyorum, aracı park ettiğim yerler belli oluyor :smiley:) Bu konu hakkında bir bilgin veya tavsiyen var mı ?

Bir de şayet aklında kaldıysa, tabi çok uzun zaman oldu. Bu araç ile ilgili herhangi bir kronik rahatsızlığı falan var mıydı ?

Ayrıca, şu karter koruma sacı lastikleri aldığım abide de var kendisi bana bu saçtan ayarlayacağını söylemişti. Şayet olmaz ise iletişime geçerim seninle. Telefonun ben de var.

Tekrar teşekkür ederim.
Selamlar
Murat

Kaptukkaki izolasyonu sökmeye gerek yok onun motor sıcaklığına herhangi bir etkisi olması pek mümkün değil.

Çok beğendim. En güzeli de emek vererek böyle bir işe imza atmak. Benim hiç bir zaman böyle bir fırsatım olmayacak. İmrendim doğrusu. Acaba bu izolasyon işini Ankara'da ciddi anlamada yapabilen bir yer var mı?

Yasin Bey,

Umarım bu tip bir fırsat şu ömrü hayatınızda inşallah yapabilirsiniz.

Yardımcı olabileceğim bir konu olursa, lütfen irtibatlasalim.

Selamlar
Murat

izolasyon diye okurken hararet müşürü hakkında da bilgi sahibi olduk sayenizde...

çok da güzel olmuş... elinize sağlık...

Murat bey araçta en son ne gibi değişiklikler oldu
Saygılar Bora

mrdnmz' Alıntı:
izolasyon diye okurken hararet müşürü hakkında da bilgi sahibi olduk sayenizde...

çok da güzel olmuş... elinize sağlık...

Emre Bey,

Teşekkürler,

Konu konuyu açıyor vallah, güzel de oluyor ama :smiley: :smiley:

Murat.

Bora Bey,

İzolasyon harici birkaç eski ve eksik parçayı yeniledik, şöyle ki;

Cam suyu yıkama deposu ve pompaları,
Ön Gösterge paneli
Ön kapı gergileri,
Ön kapı altları ile 5. kapı fitillerini,
Ön Cam,
90 Amp Akü,
Güneşlikler,
Paçalıklar,
El freni körüğü,
Vites topuzu,
Kaput açma teli
Ön cam havalandırma hortumları
Kilometre teli
Kilometre saati (bunu Samet ben aracı satın almadan 1 ay önce değiştirdi.)
El freni tamburunun içindeki el freni yatak ve pistonları,
Merkezi kilit sistemini yeniledim.
Arka cam rezistansını ile su jetini çalışır duruma getirdik, bir de kaputun içine ışıklandırma monte ettik, gece kaput içi çalışmalarında aydınlatma olsun diye.

Sanayide yapılanlar değişiklikler ise aşağıdaki gibi;

Ön fren tozlukları ile keçeleri,
Ön istavroz dişlisi,
Baskı Balata ile motor kulakları, (Samet değiştirtti)
El freni teli ile Merkezi fren hortumları,(Samet değiştirtti)
Bir de Hidrolik direksiyon pompası, kasnağı ve kayışı değişti.(Samet değiştirtti)

Son olarak bunlar.

Allah izin verirse yapacağım birkaç yenileme daha var onları da zamanla paylaşacağım.

İlginize teşekkür ederim.

Selamlar
Murat

Murat bey oncelikle zamanınızı ayırıp bana cevap verdiğiniz için size teşekkür ederim
Saygılar Bora

:smiley:)) yag damlatıyosa ıyıdır yağı vardır demek :smiley:) oyuzden o damlamalara falan takılmayın sık sık yagını suyunu kontrol edın öldürmenız mumkun degıl o motorla sanzımanı kronık olarak solemek şu var yazın ve kışın şanzımanın sıcaklıgı ayagınıza vuracaktır bunuda onlemek ıcın ben akunun kondugu yerı ızolasyon malzemesıyle kaplayıp ızole etmıstım ama akunun de uzerıne ınce tabakadan koyarsanız yanı ızolasyon malzemesınden kutup basları acıkta kalcak sekılde kesıp yerlestırırsenız o gelen sıcagı da kesersınız :smiley: dıreksıyon sımıdını degıstırın o dönüşlerdekı ses kesılcektır bırde vıncı kontrol edın selenoıd ve bakımını yaptırın tanıdıgım bır arkadasımda full yapılı komple elden gecmıs BD-40 motor komple flanşlar ve motor kulakları davlumbazı vs var 4.000 tl cıvarı rakkam ıstıyor buna o motoru koyarsanız tutamazssınız aklınızda bulunsun.. vıteslerde vuruntu varsa şaft mafsallarını kontrol edın greslemeyı unutmayın vuruntu kesılcektır zaten aracta polly kit vardı dıpdırı ve yolda stabıl tutar arka kapı lastıktekı agırlıgından dolayı dusuyo kapının kıldınde bı parca var kapının agırlıgını o alıyo onu da taktımı samet bılmıyorum ona da bakın.. aklımdakıler bunlar kronık bıseyı yoktur aslanımın :smiley: guzel ellerde olması cok sevındırdı halaa arıyolar abı arabanı burda gorduk senmısın nerdesın dıye bılgınız gelıyo nerelerde dolastıgınızla ılgılı :smiley:))

berk' Alıntı:
:smiley:)) yag damlatıyosa ıyıdır yağı vardır demek :smiley:) oyuzden o damlamalara falan takılmayın sık sık yagını suyunu kontrol edın öldürmenız mumkun degıl o motorla sanzımanı kronık olarak solemek şu var yazın ve kışın şanzımanın sıcaklıgı ayagınıza vuracaktır bunuda onlemek ıcın ben akunun kondugu yerı ızolasyon malzemesıyle kaplayıp ızole etmıstım ama akunun de uzerıne ınce tabakadan koyarsanız yanı ızolasyon malzemesınden kutup basları acıkta kalcak sekılde kesıp yerlestırırsenız o gelen sıcagı da kesersınız :smiley: dıreksıyon sımıdını degıstırın o dönüşlerdekı ses kesılcektır bırde vıncı kontrol edın selenoıd ve bakımını yaptırın tanıdıgım bır arkadasımda full yapılı komple elden gecmıs BD-40 motor komple flanşlar ve motor kulakları davlumbazı vs var 4.000 tl cıvarı rakkam ıstıyor buna o motoru koyarsanız tutamazssınız aklınızda bulunsun.. vıteslerde vuruntu varsa şaft mafsallarını kontrol edın greslemeyı unutmayın vuruntu kesılcektır zaten aracta polly kit vardı dıpdırı ve yolda stabıl tutar arka kapı lastıktekı agırlıgından dolayı dusuyo kapının kıldınde bı parca var kapının agırlıgını o alıyo onu da taktımı samet bılmıyorum ona da bakın.. aklımdakıler bunlar kronık bıseyı yoktur aslanımın :smiley: guzel ellerde olması cok sevındırdı halaa arıyolar abı arabanı burda gorduk senmısın nerdesın dıye bılgınız gelıyo nerelerde dolastıgınızla ılgılı :smiley:))

Vallah çok teşekkür ederim, bu söylediklerini harfiyen yapacağım (BD-40 hariç :smiley: ) şu an düz dizelle devam edeceğim. Bütçem buna şu an için böyle büyük bir girişime müsait değil. Ben izolasyon işini yaparken bayağı bir giriştim araca, şu bir tek pedalların oradan hafif bir ısı geliyor ama o da bunaltmıyor. Bir ara kapı içlerini izolasyon yapacağım.

Tavsiyelerin için tekrar tekrar teşekkür ederim.

Desene, kaçcak yerimiz yok :D her yerden yakalanacağız demek ki :smiley: Baksana araç nasıl tanınıyor :smiley:

Alsan güvenli ellerde ne zaman görmek, kullanmak istersen Tuzla'dayım beklerim.

Selamlar
Murat.

Murat bey sizin aracınızın videolarını buldum http://www.youtube.com/user/Sametmurataygul/videos sayfanının altlarına bakarsanız sizin canavarın videolarını bulabilirsiniz
Saygılar Bora

Bora Bey,
Merhaba

Daha once bu videoları aracı satın almadan izlemiştim

Yine de paylaşımınız ve ilginiz için çok teşekkür ederim.

Selamlar
Murat

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,624
Kayıtlı Üye Sayımız
172,270
Kaydolan Son Üyemiz
Engin paslı

Çevrimiçi üyeler

SON MESAJLAR