Inşaallah Karavan Hayellerim Gerçek Olacak

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan DOKTOR63 Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 456
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 106,186
Sanki izolasyon konusunda genel olarak karavancılar biraz over-dose yapıyor gibi geliyor
.

Çok haklısınız.
Sıkı durun, benim aracım Westfalia yapısı ve izolasyonsuz !
Arkasının yukarıya doğru açılması büyük avantaj. Yazları sadece üst tarafta yatarken panellerin altına gelmeyen yerler sorunlu oluyor. Kış için ki hiç kullanmıyorum, forumunda -10 dereceye kadar mazotlu ısıtıcısının yeterli olduğundan bahsedilmekte.

Ben de muhabbet olsun diye sıklıkla konuya müdahil olmuşdum.
Kısaca dediğiniz gibi abartmamak lazım.

.

Son düzenleme:

Etiketler
Kullandığım membran için belgeler geldi
TSE, Ce ve muayene raporu hepsi olumlu

V5cxm

V5dgt

V5czq

Kalite Belgesi

Aklıma gelmişken Karavan ı yaptırırken mühendis 2012 den itibaren
Cam pencere e belgesi
Diğer kullanılan tüm Malzame cihaz (Ocak şofben) için CE, TSE istiyorlar demişti yoksa karavan ruhsatı alamaya bilirsin demişti şimdiye kadar tüm belgeleri muhafaza ediyorum

Evde ki buzdolaplarında bazen buzdolabı altı eriyen buzlar buzdolabı zeminini islak yapıyor buzdolabı altına ince 1 mm lik altlık yaptırsam mı akıntı olursa dışarıya tahliyesi olur

Arkadaşlar bursadan selam ve saygılar konuya dahil olabilirmiyim nacizane bende başladim karavanima bilgi alişverişinde bulunmak isterim

Tesekkur ederim doktor63 siz izalasyondasiniz galiba su anda fotograf atmayi beceremedim ben farkli bir izalasyon kullandim isterdim gormenizi

Şanlıurfa çok sıcak bir şehir öğle saatlerinde 50-55 dereceyi buluyor benim karavanın izolasyonu harika olmuş öğle saatlerinde aracın içinde oturulabiliyor ağaç gölgesi gibi
İçerden dokunuyorum sıcak değil kasaya dokununca yakıyor.
Resim atmak için aslında kolay dır dikkatinizden kaçmıştır
1.yazı yı yazdın
2.dosya yükle
4.kamera veya dökümanlar dan resmi seçiyorsun
5.yüklenene kadar bekleyin
6.yanıtla

karavan imalatında sona gelmek üzereyim ,standartların dışına çıkmak durumunda kaldım farkındayım şartlar öyle gerektirdi. inşaallah pişman olmam(marin wc-taş yünü izalasyonu-membran vs)
kullandıkça artı ve eksilerini yazacağım yada bunu böyle yapsaydım daha iyi olur diyeceklerimi
tamamen bitince tadilat yaptığım harcamaları tekrar yazacağım
araç 42600 +4000 klima
elektrik 340
su 160
hırdavat 390
ocak 221
depolar temiz+gri+siyah 600
hermetik şofben 1115
gps takip cihazı 51
pencere soonroof 2200
koltuk ikili 580
gösterge 151
marin malzame 960
otomotik kapı 550
güneş paneli 950
izalasyon 750
invertör 1000
duş teknesi 160
12 volt piriz 69
atık depo sensörleri 70
şu anki toplam:
araç :46600
karavan için 15 317

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,504
Kayıtlı Üye Sayımız
172,162
Kaydolan Son Üyemiz
EKSPERİM İLYAS

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR