İlginç Offroad Araçları

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan mdr Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 566
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 85,877

Etiketler
Ynt: İlginç Offroad Araçları

mdr' Alıntı:
Çok kişi hep karlı havalarda ,düşünür durur.

Ne yapalım da bu yerlerden rahat geçelim.takılmayalım.sıkınıtı yaşamayalım..aracımızı yükseltelim mi? get mi kit mi ne takalım. ;vinç de olsun..D ;D

Geçit vermez vadiler,karlı daglar..Babaanne yokuşu...

işte bu yolları dümdüz eden ,asafaltta gider gibi giden bir araçç...safkan arazi aracı. ;D

ne dersiniz . :D :D Hemde sahibinden satılık......18.000 tl ;)

[attachment=1]

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-klasik-araclar-klasik-arazi-araclari-karli-havayi-sevenler-icin-mukemmel-firsat-42586152/detay

gbw1x.jpg

Bu aracın adı SNOWTRAC Namı değer KARKEDİSİ 1600 cc Wolkswagen motorlu kasnaklı direksiyon sistemi.
Bu aracı Astsubaylık hayatıma başladığım 1982 senesinde Merzifonda görmüştüm. Birlikte 2 adet vardı ve ikiside çalışmıyordu. Bu iki araçtan tek bir araç olarak aşağıdaki aracı toplamıştım. Motorundan Kaportasına Elektrik sisteminden paletlerine kadar sökmediğim yeri kalmadı. Sonunda bittiğinde inanın bu araç ile Merzifondan Radar mevzisine 17 km 103 viraj 2-3 metre ortalama kar kalınlığı ile çıktım ve indim. Araçta benzinli webosta vardı telsiz vardı . Tam bir macera idi. Tabi gençlikte vardı. Bu fotoyu görünce anılarım depreşti. Teşekkürler.

Snowtrac

İlk sayfadaki ilk fotodaki araca çok benziyor..

Çok güzel araçlar...insan yeterki yapmayı düşünsün..olmayacak..yapılmayacak yok..

hasok' Alıntı:
gbw1x.jpg

Bu aracın adı SNOWTRAC Namı değer KARKEDİSİ 1600 cc Wolkswagen motorlu kasnaklı direksiyon sistemi.
Bu aracı Astsubaylık hayatıma başladığım 1982 senesinde Merzifonda görmüştüm. Birlikte 2 adet vardı ve ikiside çalışmıyordu. Bu iki araçtan tek bir araç olarak aşağıdaki aracı toplamıştım. Motorundan Kaportasına Elektrik sisteminden paletlerine kadar sökmediğim yeri kalmadı. Sonunda bittiğinde inanın bu araç ile Merzifondan Radar mevzisine 17 km 103 viraj 2-3 metre ortalama kar kalınlığı ile çıktım ve indim. Araçta benzinli webosta vardı telsiz vardı . Tam bir macera idi. Tabi gençlikte vardı. Bu fotoyu görünce anılarım depreşti. Teşekkürler.
Merhaba...Bu araçları aynı zamanda Tedaş ve bazı doğu illerimizdeki resmi kurumlarda kullanmış zamanında..Beyaz tavanlı altı kırmızı renk olanlarını...Geçen yıl bir kaç tanesi Ankara Hurdacılar sitesinde satılık idiler...Demekki İhaleden alınmış ve orada satılıyorlar...Kayak tesisleri vs için mükemmel araçlar doğrusu...Sizide kutlarım...Böyle bir aracı kullanmış olmak herkeze nasip olmaz...Fotolar içinde ayrıca teşekkür ederim..Arşivime ilave ettim onları..Saygılarımla hoşçakalın....

Merhabalar,herkezin hayalinde bir araç vardır,işte buda benimki.Tiger II C 180.Bu araç hakkında bilgi sahibi olan varmı,internette tesadüfen buldum,muhtemelen askeri amaçlı rus hummerı sanıyorum.Askeri donanımlı olanları var,aşağıdaki videodaki araç sanki sivil kullanım için yapılmış.Takoz görünümlü,ama dehşet bir araç.Videosunu izlemenizi tavsiye ederim.
http://www.youtube.com/watch?feature=player_detailpage&v=1OVUBfZB6Ts

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,624
Kayıtlı Üye Sayımız
172,270
Kaydolan Son Üyemiz
Engin paslı

Çevrimiçi üyeler

SON MESAJLAR