HÜDAVERDİ ; ailenin yeni üyesi

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan nrş Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 87
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 23,806
Ynt: HÜDAVERDİ ; ailenin yeni üyesi

Benim manevralarım sonucu araç biraz kaltı. İleri geri yaparken bir şekilde kalkışı becerdim ama sorun şu bir kere kanal açıldı. Araç kanaldan çıkamıyor. Ben geri geri geleyim dedikçe araç bendin yanına kayıtor yan veriyor. Açı tehlikeli mazallha takla atabilirim . Napayım dedim hız alınca en sona kadar gideyim dedim ama bu da kolay olmadı. Biraz uğraştıktan sonra bendin sonunda karlı yere kadar vardım. Yukarıdaki fotolar ve en özellikle en son foto benim uğraşım sonucu yolun başına gelenleri anlatıyor. Vay benim arkamdan gelecek olanların haline ;D
İndiğim kısım karlı olan yer. Ama aradaki o düz yer var ya sakın demeyin ama bana dünyayı zindan etti.Bu alanı geçebilmek için kırk takla attım. Bu alanın sonunda geldiğim yola çıkacağım gideceğim yaa...

12

Etiketler

Beyhude bir hayal imiş benimkisi asıl sürpriz orada saklıymış.
Biraz önce hafif dört çeker geçtim diye size hava attım ya ; aha da işte bat da gör büyük konuşmanın ne olduğunu...

13

14

15

16

Arsal kardeşim,

aracın maşallah güzel gözüküyor.

Bende Toyota kullanıcısıyım.BJ60 arazide çok iyidir.

Tavsiyem..bu tür..çamurlu yollara tek başına çıkma.

Ve mümkünse MT lastik fotografı yükledigin yerlerde leblebi çekirdek gibi götürür getirir seni..

İsmail Bey ben de aracın gücüne güvendim biraz. İnanın debelendim bayağı ama aracın gücüne ve yapabildiklerine gerçekten hayran oldum...

Çıkabilmek için yaptığım uzun uğraşlardan sonra biraz önce Müdürü'mün belirttiği gibi teker kaynaklı ufak bir sorun yaşadım . Dişler doldu tamamen kabak havasını aldı yer tutmaz oldu.
Napayım napayım derken vinçleyey,im bakalım dedim ama vinç bana bakaaaar ben vinçe bakarım ;D
Yani yanlış anlamayın hani aracı yeni aldım ya bizim Kadir Usta vincin kumandasını nereye koydu falan diye... ::smiley:
Neyse sonunda süvari alayından birisinden yardım alacağım . Bülent Hocamı arayayım bakalım vinç ile ilgili bilgisi var mı diye ama o da ne hat yok .Hadi babam yürü bakalım hat bulasaya kadar.
Neyse bir yerde hat buldum aradım sağolsun bana birşey sordurtmadan kaldıysan ben geliyorum dedi veeee birzadan işte o mutlu an...Eeee ne demişle r Japonun Japondan başka dostu yok diye...

17

18

Eksik olmasın Kadir Usta'da hasta yatağından kalkmış Bülent Hocamla beraber gelmiş. Yine benim kendi kendime kurtulmamı sağladılar. Vincin kumandası torpidodaymış. Bağlantı yeri ise kaput altında. Taktık ufak bir vinç operasyonuyla kısa zamanda çıktım. Ama bana gayet iyi oldu. Ve dönüş yoluna çıktık. Yoldan görüntüler...

19

20

21

22

23

Evet bana iyi oldu. Bir kaç şey öğrendim. Başta viç kullanmasını :D
Şakası bir yana ne olursa olsun en ufak bir aksam bile olsa aracı iyi tanımak gerektiğini öğrendim . Ben aracı Kadir Usta'nın dükkandan alırken kendi yoktu . Geçmiş olsun dileklerimi buradan sunarım hastaydı ve dükkana gelmemişti. Vinci soramadım.
İkinicisi lastik çok önemli . Neymiş? ''Uç uç böceği sahibin sana güzel bir MT lastik alacak...''
Yalnız gitme ve bilmediğin yerlere gitme konusunda daha hassas davranılacak. Bu gittiğim yere ilk defa gittim desem ne dersiniz bana kimbilir....?
Veee son olarak hem araç kullanıp hem de foto çekilmeyecek ... ;)

selamlar; aracı tanıyorum mehmet abiyle gezilere gitmiştik , bi ara ben bile niyetlenmiştim almaya :smiley: çok güzel araç bj 60, çok sağlamdır ... güle güle kullanın...hayırlı olsun....

oky' Alıntı:
selamlar; aracı tanıyorum mehmet abiyle gezilere gitmiştik , bi ara ben bile niyetlenmiştim almaya :smiley: çok güzel araç bj 60, çok sağlamdır ... güle güle kullanın...hayırlı olsun....

Eksik olmayın, Allah iyi günlerde kullanmayı nasip etsin cümlemize...

camouflage' Alıntı:
Bir kural daha söyleyeyim, Gölköy'e deyip, Yumrukaya'nın üstündeki gölete gidilmeyecek ;) ;D
Yok hocam olay öyle değil. Bu mıntıkaya sabah 6:30 gibi gittim.Balık oltası atma, batma,kurtulma falan 12'yibuldu.
Seni aradığım öğleden sonra kalan kurtları dökmek içindi...

arsal kardeş sen neleryapkışsın öyle yankız çıkılırmı bilmedigin yerlere aracıda tam tanımıyorsun ama helal olsun ustaca manevralar yapmışsın lastik dişleri dolmasaydı eminim yardıma gerek kalmadan kendini kurtarırdın .vinçi yaptırdınmı şunku yankız gidildiginde yanındaki tek guvenecegin arkadaşın vinç olur birde en az 3tonkuk saglam sıtrap halatlar çok önemli .musadenle başımdan geçen bir olayı anlatayım aracı yeni aldıgımda çocuklar ablamlar ve bir komsu 3aile 11kişi karda piknige gittik çogu insan yolkıyısında bizde karın ve manzaranın enguzel yerinde piknikteyiz akşam ustu toplandık biraaz karda araçla deretepe geziyoruz piknik alanı tamamen bosaldı bizden başka kimse kalmadı karda oynarken birden battık eee 11kişi aracın içinde şöylebir elatalım dedik amanafile 4teker boşta şase oturmuş yapacak tekşey vinç vinci açtık 5metre kısa geldi çare tukenirmi bizde hadi bakalım baylar bayanlar pantolon kayışları onlarda yetmedi kimselerde kalmadı yardım isteyecek bizim oldugumuz yere tıraktörden başkasıda gelemez moraller sıfır tabi 1saat yüruyüş tekbaşıma karankık ve soguk köyden rica minnet 250tl ye tıraktör araçtakilerin keyfi yerinde mozot dolu sıcak sıcak beni bekliyorlar işin kısası 5metre halata kurban gittik ;D şimdi herzaman 30metre halat taşıyorum ;D ;D ;D

Çok beğendiğim bir aracı almışsınız, hayırlı uğurlu ve bol keyifli beraberliğiniz olsun inşallah. :smiley:
Hemen maceraya koyulmanız da iyi cesaret vallahi, kutlarım ama arkadaşların da dediüi gibi yalnız çıkmamak gerek galiba... ::smiley:

jantlı iki takım olacak..yazın AT,, kışın MT..vinç+strap+mapa+makara+ilave uzun halat+aynı donanıma sahip iki araç...temel kural bu..diğer ayrıntıları zaten araştırıp öğrenirsiniz..aracınızı güle güle kullanın..

Önerileriniz için çok teşekkür ederim. İnsan bazı şeyleri yaşayınca öğreniyor bazılarını da tecrübe eden arkadaşlardan . Bilgilerini esirgemeyen sizlerden Allah razı olsun.

06kalıpçı57' Alıntı:
arsal kardeş sen neleryapkışsın öyle yankız çıkılırmı bilmedigin yerlere aracıda tam tanımıyorsun ama helal olsun ustaca manevralar yapmışsın lastik dişleri dolmasaydı eminim yardıma gerek kalmadan kendini kurtarırdın .vinçi yaptırdınmı şunku yankız gidildiginde yanındaki tek guvenecegin arkadaşın vinç olur birde en az 3tonkuk saglam sıtrap halatlar çok önemli .musadenle başımdan geçen bir olayı anlatayım aracı yeni aldıgımda çocuklar ablamlar ve bir komsu 3aile 11kişi karda piknige gittik çogu insan yolkıyısında bizde karın ve manzaranın enguzel yerinde piknikteyiz akşam ustu toplandık biraaz karda araçla deretepe geziyoruz piknik alanı tamamen bosaldı bizden başka kimse kalmadı karda oynarken birden battık eee 11kişi aracın içinde şöylebir elatalım dedik amanafile 4teker boşta şase oturmuş yapacak tekşey vinç vinci açtık 5metre kısa geldi çare tukenirmi bizde hadi bakalım baylar bayanlar pantolon kayışları onlarda yetmedi kimselerde kalmadı yardım isteyecek bizim oldugumuz yere tıraktörden başkasıda gelemez moraller sıfır tabi 1saat yüruyüş tekbaşıma karankık ve soguk köyden rica minnet 250tl ye tıraktör araçtakilerin keyfi yerinde mozot dolu sıcak sıcak beni bekliyorlar işin kısası 5metre halata kurban gittik ;D şimdi herzaman 30metre halat taşıyorum ;D ;D ;D

Mehmet Hocam tam mjacera olmuş senin ki. Benim ki de öyle oldu. Ama suç arabada ben napayım ? Bastı mı gidiyor kerata dinlemiyor birşey ;)
Evet hatanın büyüğü tek gitmemde ama aklımda aracı zorlamak falan yoktu .Gözümün kesmediği yerden dönerim dedim bir baktım ki baraja varmışım bile...
ikinci hatam macerayı anlatırken yazdığım ilk mesajdaki gibi durduğum yerdeydi.İlk durduğum yerde araç hafifi bir pati yaptı ama sabahın ayazı olduğundan mıdır yoksa arabanın ağırlığından ezilmediğinden midir neyse araç hafif bir patiyle kalktı. Ben de arabayı biraz ileri geri alınca sorun olmaz diye düşündüm.Ama sonra aklıma da geldi aracı çamura değilde birkaç metre geriye park edeyim diye ...Bu ilk hataydı...
ikinci hatam aracı bir şekilde sorunlu bölgeden çıkardım ya diğer taraf sabah geldiğim yol diye önemsemedim tam battığım naktada foto çekeyim diye hız kestim . Vay sen misin hız kesen ... ikinci hatam da bu
En son hatam 5 dakikamı almayacak bir vinç işi için , sırf vinç motor ünitesi ve kumanda bağlama ünitesini sormadığımdan , başıma geldi. Arabanın yağ su kontrolü sonrası dükkandan alırken usta hasta olduğundan yoktu ben de sormadım kimseye. Meğer vinç motorunu kaput altına koymuş. Aslında Bülent Hocam ve Kadir Ustanın gelmelerine de gerek yoktu. Kaput altında bağlantı noktası deselerdi yeterdi ama onlar da ben battım diyince içlerine sinmedi sağolsunlar yanıma kadar geldiler. Ustanın gösterdiği yerden kumandayı takıp halatı yakın ağaca bağlayıp belki 5 dakika içinde kendimi kurtardım . Sonrasında maşallah araç canavar başka bir yerde tık demedi...Bu da senin dediğin gibi kullandığın araç hakkında her şeyi bileceksin kuralına tam uyan bir durum oldu. ''Ama her şerde bir hayır var '' sözüne uygun olarak bana araç ve yapabilecekleri hakkında çok şey öğretti.
Aynı zamanda sürüş tekniğim ile ilgili bana çok şey öğretti.
Bakalım şimdi en kısa sürede iyi bir MT lastik alacağım ....Hele bir bu ay geçsin de :D :-[ ...

slm arsal kaedeş araçtan memnun olmana sevindim .boyle boyle tecrube olacak tabiyki. bol çamurlu gunler

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,519
Kayıtlı Üye Sayımız
172,177
Kaydolan Son Üyemiz
cengoboy

SON KONULAR

Geri