Hikayenin Sonu (pino Karavan Bizi Nasıl Delirtti!)

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan trek71 Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 211
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 126,262
Ynt: Hikayenin Sonu (pino Karavan Bizi Nasıl Delirtti!)

Biz duş başlığını marine tip bas-bırak baslikla degistirdik (hediyesi 4TL) bu şekilde taharet musluğu olarak kullanıyoruz. Dubai'de de aynı yöntemi kullanıyorlar. Entegre taharet sistemi bir tek bizde var galiba :smiley:

Etiketler

Üzücü bir durum ve ben de araştıra araştıra Pino"nun chocolate modelin de karar kılmıştım.Malesef şimdi tekrar başa döndüm.Ben özellikle 750 kg altı düşündüğüm için seçeneklerim az galiba.Paylaşımınız için çok teşekkürler Behçet bey,sayenizde sinir krizi geçirmektense sadece hayal kırıklığı yaşamış oldum:smiley:)

öncelikle çok çok çok geçmiş olsun ve insanları yolunacak kaz zihniyetinde görmelerinden vazgeçmeleri gerektiğini nezaman anlayacaklar acaba.birde herkes sizin gibi medeni değil ve insanın sabrının tükendiği anlar da oluyor maalesef.geçen gün trafikte benim iyice delirip yolumu kesen ve yanıma gelene pompalıyı çıkarttığım gibi olup sonrasında fabrikayı(bence atölye) başına yıkacak bir müşteriye de denk gelebilir.kimse sıkıntı çekmek için mal almıyor yada para harcamıyor...kanunsuz ülkemde kanunlara uymak kadar zor bir yaşam olmasa gerek

metinguren' Alıntı:
Pinodan karavan için fiyat almıştım. Hemen vazgeçtim. Şimdi knaus 400LK alıp keyfime bakacağım...

Hangi modele kaç tl fiyat aldınız acaba?

Sayın yasaksehir07, aman sinirlere hakim olalım. Bu ülkede hukuk sistemi islemiyor zaten, haklı olduğunuz yerde bile mahkeme olmadık hüküm verebilir. Ama ne dediğinizi çok iyi anlıyorum; benim de başımdan böyle bir sey geçti. Sonuçta karşı tarafı 2 yıl 8 ay içeri tıktırdık ama bana da silahlı saldırıdan ceza verdiler. ..elimde silah olsa gam yemeyeceğim. Pompaĺıyı falan öyle hazırda tutmayın; bazen böyle şeyler birden kopar gider. ..

behçet bey inanın benim kadar trafikte yayaya önem veren varsa o arkadaşımıza en baba yerde yemek ısmarlarım.sonuçta araç kullanan herzaman sakin olmak zorunda ve saygılı olmak zorunda.ben bunları bilerek hareket ediyorum sonrasında olanlar istemdışı yaşanıyor zaten.neyse size de çok geçmiş olsun.işini hakkıyla yapmayan insanlar olduğu sürece bu şekilde üzülüp duracağız biz ve bizim gibi düşünenler.saygılarımla

ycakici' Alıntı:
Hangi modele kaç tl fiyat aldınız acaba?
Sayın ycakici,

Bu konu ilerleyişi ve diyalektiği içinde, bu sorunuzun mantığını anlamadım:(

Pino karavan fiyati ile yabancı karavan fiyat karşılaştırmasini model ve ekipman bazinda yapabilmek icin alay konusu olmayacak bir soru bence.

Pino için telefonla fiyat almanız pek mümkün değil. Ama şu anda 4m karavanları min. 25000'e satıyor olmalılar. Bunun içinde ek bir ekipman yoktur...

Behcet Bey,sanirim odediginiz ucretin cok azi bit meblag fatura kestirdiniz,onedenlede tuketici mahkemesine gidemiyorsunuz,yoksa ayipli maldan verdiginiz paranin tamamini iade alabilirsiniz...

Marka sahibi bir üretici olarak üzüntü duydum.
Para için bu kadar itibar kaybedilir miydi..
Kamyonların arkalarında, çoğumuzun küçük gördüğü, benim çok kıymet verdiğim bir söz vardır:
BİTMEYEN SERVET İTİBARDIR..

Para kazanılır, kaybedilir, tekrar kazanılır.
Ama tam kaybedilmiş itibar asla tekrar kazanılamaz.
Bu markanın sahipleri için, para bu kadar önemli olmamalıydı,
uyduruk mazeretlerle konudan sıyrılmaya çalımamalıydılar.

Yani ne olurdu, (hakkederek) bu kadar ağır laflar duyacağınıza,
size maliyeti 15 bin TL yı geçmeyecek bir karavanı geri alıp,

"Kusura bakmayın beyefendi, sizi elimizde olan, olmayan sebeplerden üzdük.
Buyrun gelin sıfır karavanınız on numara kontroldan geçmiş olarak hazır.
Lütfen 1-2 gün de misafirimiz olun, ektralarınızı da bu karavana nakledelim.
Üzdüğümüz için özür dileriz, bu durumu firmamıza bizde yakıştıramadık.
Lütfen yardımcı olun, bu pisliği temizlememize.." deseydiler.

Yapılacak olan buydu.
Bunu yapsa idiler, 50 tane 15 bin TL kazanırlardı.
Şimdi kim gider bunlara karavan siparişi verir.
Eğer bunu yapabilirlerse, kendileri kazanır.

Yoksa bu saatten sonra, bu firma sinek avlar.
Ben şahsen asla, bu firmaya karavan yaptırmayı aklımın ucundan geçirmem.

Demek ki bu firma, fuarlarda süs olarak duracak, mobilyası harika görsel karavanlar üretiyor.
Bir kaç görüşme de ben yapmıştım bu firma ile.
Burunlarından kıl aldırmıyorlar, değil Türkiyenin, dünyanın en bilgili en mükemmel karavan üreticisi bunlar.
Ama boya güzeli hanım nasıl evliliğe gelmez,
ne mutfakda, ne ev tertip ve temizliğinde bir işe yaramaz ise,
bu firmanın karavanını da, alıp bahçenizde ara sıra kamp yapacaksınız.
Üstüne de bir yağmurluk koyacaksınız. :eek:
Öyle yola çıkmak,uzaklarda gezmek falan hayal görünüyor.
Anlatılanların özeti bu.

İyi ki yanılıp yenilip bu firmadan herhangi bir şey almamışım.
43 yıllık imalatçı bir mühendis olarak bu firmaya önerim,
derhal bu paragöz tutumdan ve bu tavırlardan vazgeçsinler.
Behçet beyden özür dileyip, sıfır 10 numara bir karavan versinler.
Belki bu kadar rezaletden sonra,
üretim itibarlarının bir parça geri kazanabilirler.
Ben buna göre mükemmel hazırlanmış bir karavanı,
elektrik tesisatındaki bir kaç eksiğinden dolayı kullanmadan sattım.
( Bir iki ikaz ettim," İşimiz sıkşık abi, haftaya gel, haftaya gel tekrarı sıktı,
baktım-sattım oldu- zihniyetindeler, üzerinde fazla durmadan, değerini bulup sattım.
Bu arada bu kadar az kullanacağım bir motokaravana bu kadar para bağlama
gereksizliği de bunda ana etkendi, saklamıyayım.
Motokaravan yaptıracak arkadaşlar bu önerimi dikkate alsınlar. Hevesler sonradan, bazen manasız kalıyor)

Bu tutumun devamı onları bitirir.
Behçet beyi kazanırlarsa, kendileri kazanır.

Başarılar diliyorum.

Aman, ben karavan falan istemiyorum. Ama pino bir tane yaparsa gezenbilircilere bagislayabilir :smiley:

Bence bıkkınlık göstermeyin.

Siz benim gibi satıp da kurulamazsınız.
Ben 7 bin TL kar ile, 1-2 elektrik tesisat eksiğini göstererek, beğenen müşteriye sattım.
O da cüzi paralara kendisi yapacağını söyledi, zira alan Elk. Müh. bir arkadaştı.
Ben de kazandım, o da kazandı.
70-75 bin TL istenen motokaravanı 67 bin TL ye aldı.

Siz, adı ayyuka çıkmış bir malı size maliyetine bile satamazsınız.

Kolaylıklar ve sağlıklar diliyorum.

Yok sayın frigo, bunu 2. El satmam, alan kişiden sonradan laf duyarız falan; ben kaldıramam. Zaten karavanı mobil ofis olarak kullanmak zorundayım şu an. Yenisini ayarlayincaya kadar bir süre daha bununla idare edeceğiz. ..N'apıcan mecbuuur :smiley:

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,451
Kayıtlı Üye Sayımız
172,104
Kaydolan Son Üyemiz
onur57

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR