Google Earth Uydu Fotoğrafı Görüntüleri Kullanan Navigasyon Cihazı

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan Karadeniz Otoyolu Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 211
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 84,481
Ynt: Google Earth Uydu Fotoğrafı Görüntüleri Kullanan Navigasyon Cihazı

Pardon yanlış oldu com7 olursa kırmızı işaret çıkıyor diğer numaralarda hata veriyor com hatası bir tek com2 de hatasız açılıyor kırmızı işaret te çıkmıyor

Etiketler

o zaman büyük ihtimalle bağlantı noktası com2. Navia'nın kendi programı ile uyduları bulduğu ve iyi çektiği yerde, aynı noktada hem com2 hemde com7yi deneyin bence. Valla şu anda aşka bir şey gelmiyor aklıma.

teşekkür ederim zahmet verdim sizede

Lafı olmaz. Araştırmaya devam edeceğim gene de.

arkadaşlar bende yaptı giderdim sorunu com7
altta baud ayarı 56700 yaptım çalıştı

Şimdi...

Bende com7de çalışıyor. Kırmızılı ikonu görebilmek için tüm portları tek tek denedim. Bazısında port hatası verdi, bazısında hiç bir hata vermeden açıldı. Sonra com7ye aldım tekrar. Açıldı ve kırmızılı GPS ikonu çıktı ve GPSi görmedi. Kapadım. Başka bir GPS uygulaması açtım. GPSi görmedi. Telefonu restart ettim.Çalıştı ve GPSi gördü.

Demem oki.

com7ye ayarlayın. Cihazınızı restart edin, hatta mümkünse pilini çıkarıp 10-15 saniye bekleyin, tekrar açın. Büyük ihtimalle port denemeleri sırasında GPS chipini bir şekilde kitliyor.

Umarım bu sefer olur ::smiley:

yalnız bendeki sorun sasplanetle google earth görüntülerini yeterince zoom yapmıyor sanırım bu program register istiyor bilgisi olna varmı yada srun bendemi

yucel3334' Alıntı:
yalnız bendeki sorun sasplanetle google earth görüntülerini yeterince zoom yapmıyor sanırım bu program register istiyor bilgisi olna varmı yada srun bendemi
Program free.
Forumlarında Google görüntülerinin belli sayıda indirildikten sonra Google tarafından engellendiği ifade ediliyor. Virtual Earth ile deneyebilirsiniz.

ben piranha leona yükledim en sonunda çalıştı ama dediğm gibi benim sorunum sas planetle

piranha leon diye belirtmem com ve baud ayarı ile ilgili bilgi verdim telefona yüklemek isteyenleri yanıltmış olmayayım diye ::smiley: güzeldi

Ben navigasyon cihazı için uğraşıyordum ama restart denemedim ona yarın bi bakarım telefonda hiç denemedim ilgilerinize teşekkür ederim yarın sonucu yazarım bakalım ne olacak

herşey tamam ama bu iş bitene kadarda çok şey öğrendik örneğin cihazı unlok ederek başladım wince olarak tabi önce romun yedeğini alarak sonrada diğerleride bu haritaişi zaman alacak
çook harita indirmem lazım çook :-\

bugün gene denedim com7 - com2 ....baud: 56700 - 9600 - 19200 yaptım restart yaptım dışarlarda dolaştım navigasyon cihazı 7 adet uyduya bağlandı ama sas programına geçtiğimde bu uyduların hiçbiri yok programın ayarlarında bişey var ama anlayamadım

hagurel' Alıntı:
bugün gene denedim com7 - com2 ....baud: 56700 - 9600 - 19200 yaptım restart yaptım dışarlarda dolaştım navigasyon cihazı 7 adet uyduya bağlandı ama sas programına geçtiğimde bu uyduların hiçbiri yok programın ayarlarında bişey var ama anlayamadım

Şunları bir kontrol edermisiniz lütfen.

1. SAS4WinCE SD kartın rootuna kopyalanmış olmalı.

2. Klasör adı "SAS4WinCE" olmalı, "SAS4WinCE.xxx.yyy" olmamalı.

3. Navia'nın Windows klasöründe "Imaging.dll" isimli bir dosya olmalı

4. Her seferinde restart ederek "SAS4CE.exe" ve "SASCEMIN.exe" dosyalarını çalıştırmayı ayrı ayrı denediniz mi?

5. GPSin çalıştığını aşağıdaki resimde olduğu gibi mavi (beyaz da olabilir) noktaların ortaya çıkmasından anlayabilirsiniz (Harita gözükmese bile).

[attachment=1]

Image5

hagurel' Alıntı:

Şunları bir kontrol edermisiniz lütfen.

1. SAS4WinCE SD kartın rootuna kopyalanmış olmalı.

2. Klasör adı "SAS4WinCE" olmalı, "SAS4WinCE.xxx.yyy" olmamalı.

3. Navia'nın Windows klasöründe "Imaging.dll" isimli bir dosya olmalı

4. Her seferinde restart ederek "SAS4CE.exe" ve "SASCEMIN.exe" dosyalarını çalıştırmayı ayrı ayrı denediniz mi?

5. GPSin çalıştığını aşağıdaki resimde olduğu gibi mavi (beyaz da olabilir) noktaların ortaya çıkmasından anlayabilirsiniz (Harita gözükmese bile).

[attachment=1]

Image5

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,624
Kayıtlı Üye Sayımız
172,270
Kaydolan Son Üyemiz
Engin paslı

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR