Google Earth Uydu Fotoğrafı Görüntüleri Kullanan Navigasyon Cihazı

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan Karadeniz Otoyolu Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 211
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 84,481
Ynt: Google Earth Uydu Fotoğrafı Görüntüleri Kullanan Navigasyon Cihazı

arkadaşlar sas palanet in bir özelliğini yeni keşfettim (belki kullananaların bir çoğu biliyordur)
örneklecek olursak mesela İstanbul bölgesini taraamak istiyoruz, üstteki menü butonlarından soldan ikinciye basıyoruz tarayacağımız bölgeyi fare ile çiziyoruz ve tıklıyoruz açılan pencerede sağda scale yazan yerden kaç mt den taramak istiyorsan (örnek x14 1250 mt) seçiyoruz ve start diyoruz otomatik tarıyor ve hafızaya ekliyor.

Etiketler

nafara' Alıntı:
En sonunda bugün aşağıdaki aleti sipariş ettim. Unlock gerektirmeyen ve menüsüne birkaç program bağlanabilen wince 6.0 bir cihaz. Umarım birtaraflara takılmadan elime geçer. Hiç değilse yeni bir oyuncağım olacak.

http://www.dealextreme.com/p/6-lcd-windows-ce-6-0-core-500mhz-gps-navigator-w-fm-transmitter-built-in-4gb-memory-usa-map-37914

Gelince şu işi biraz kurcalayıp bilgi veririm. Bu arada Sasplanet ile tüm Türkiye 'yi cache yapmaya devam.....

İki ayrı yerden sipariş vermiş olduğum cihazın 5" ve 6" olanından 5" olanı bugün elime geçti. Sas4wince klasörünü kopyaladım. Daha önce Sasplanet ile aldığım cache dosyalarını da kopyalayınca sorunsuz çalıştı. Cihazlar unlock olduğu için işlemleri yapmak çok basit oldu. Herhangi bir çaba harcamama gerek kalmadı. 5 " ekranda da fena gözükmüyor.

nafara' Alıntı:
İki ayrı yerden sipariş vermiş olduğum cihazın 5" ve 6" olanından 5" olanı bugün elime geçti. Sas4wince klasörünü kopyaladım. Daha önce Sasplanet ile aldığım cache dosyalarını da kopyalayınca sorunsuz çalıştı. Cihazlar unlock olduğu için işlemleri yapmak çok basit oldu. Herhangi bir çaba harcamama gerek kalmadı. 5 " ekranda da fena gözükmüyor.

bilgi için teşekkürler,
sas4wince sasplanet ten farklı bir programmı?

derinlik_sarhosu' Alıntı:
bilgi için teşekkürler,
sas4wince sasplanet ten farklı bir programmı?

Bugün 6" olanı da elime geçti. Çok büyük ve kaba değil. Gayet ince ve şık bir cihaz. 5" olana göre ekran daha büyük olduğu için Sas4Wince 'de görüntüler çok daha iyi seçiliyor. Aletlerin tek beğenmediğim yanı parlak ekrana sahip olmaları nedeni ile günüş ışığına direkt olarak maruz kaldıklarında ekranın zor seçilmesi. Aslında bu son zamanlarda piyasaya sürülen tüm dizüstü ve bu tip aletlerin sorunu. Görüntü kalitesinden taviz vermemek için artık niye mat ekran yapmazlar anlayamıyorum bir türlü.

Soruna gelince Sas4Wince WinCE işletim sistemli PNA cihazlarda (yukarıda bahsettiğim ve aldığım cihazlar) çalıştırılan bir program. Sasplanet ise PC 'de Windows işletim sisteminde çalışan bir program.

Sasplanet ile yapabileceklerin:
1) Windows bir PC 'de çalıştırabilirsin. Google, Virtual Earth vs. gibi yerlerden çeşitli zoom seviyelerindeki uydu görüntülerini "cache" klasörüne indirebilirsin. Böylece internete bağlı olmadan indirdiğin zoom seviyelerinde ve indirdiğin yerleri görüntüleyebilirsin.
2) Eğer istersen PC ne USB GPS alıcısı bağlayıp bu görüntüler ile navigasyon yapabilirsin.

Sas4wince ise dediğim gibi Sasplanet ile indirilen uydu görüntüğlerinin üzerinde internete bağlı olmadan PNA cihazında navigasyon içindir.

Nereden sipariş verdiğinizi öğrenebilir miyiz?
Tşk.ler.

nafara' Alıntı:

yuskadon' Alıntı:
Nereden sipariş verdiğinizi öğrenebilir miyiz?
Tşk.ler.

5" olanını www.alibaba.com 'dan 6" olanını www.dealextreme.com 'dan verdim.

umutkaptan' Alıntı:
yakında bende başlayacağım çalışmalara...

USB ye bağlanan GPS lerden hangisini tavsiye edersiniz?

ben aşağıdakini aldım ve kullanıyorum sorun yok, sanırım hepsi aynı çin malı piyasadakilerin, iş görüyor yani.
geçen hafta motorsikletle araziye çıktım keşif için benzini kontrol etmeyi unutmuşum, dağın başında bir baktım benzin bitmek üzere, usb gps cihazı ve sasplanet programı sayesinde nerede oldugumu ve yolları görerek benzinim bitmeden merkeze ulaştım.

http://urun.gittigidiyor.com/KAMPANYA-LAPTOP-ICIN-USB-GPS-ALICI_W0QQidZZ43239712

Merhaba arkadaşlar uzun uğraşılar sonucu cihazıma yüklemeyi başardım çalışıyor fakat Waypoint ekleyemiyorum
Aşağıdaki uyarıyı veriyor yardımcı olabilecek arkadaşım varsa şimdiden teşekkür ederim.
Aplication SAS4CEMIN.exe
has performed an İllegal Operation and
will be shut down. İf the problem
persist, contact the program
vendor

Program : SAS4CEMIN.exe
Exception : 0xC000001C
Address : 8CC85134

SasPlanet ingilizce çalışan yeni versiyonu

<a href="http://hotfile.com/dl/129970689/99548c5/SAS.Planet.Nightly.110804-ENG_Portable.rar.html">SasPlanet</a>

arkadaşlar merhaba... cihazım piranha locator yazılımı pathfinder. google eart uydu fotosu yükleyip kullanabileceğim yazılımı yada bilgisi olupta yardımcı olabilecek arkadaşım varmı.?

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,624
Kayıtlı Üye Sayımız
172,270
Kaydolan Son Üyemiz
Engin paslı

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR