Google Earth Uydu Fotoğrafı Görüntüleri Kullanan Navigasyon Cihazı

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan Karadeniz Otoyolu Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 211
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 84,481
Ynt: Google Earth Uydu Fotoğrafı Görüntüleri Kullanan Navigasyon Cihazı

Bu siber çağda teknoloji özürlü doğa tutkunu kardeşinizi bağışlayın...

1- usb gps alıyoruz..teknoloji market vb..yerlerden..
2- sas planeti programını indiriyoruz...internetten ( Bu içinde elektronik haritalar olan program.. )
3- Igo Primo 8 programını yada 8.5 vb. üst versiyonlarını indiryoruz..internetten. ( bunda takıldım !.. bu program navigasyonda türkçe seslendirmeyi mi sağlıyor ? )

Bu sistemle Laptop da navigasyon yapılabiliyor...konumunu haritada gösteriyor...sesli yönlendirme yapıyor...doğrumu anladım ?

Bu sistemin ekran büyüklüğü ve maliyeti dışında mağazadan alınması düşünülen bir navigasyon cıhazından artıları eksileri nedir...sas planet içinde haritalar diğer mağazadan alınacak bir navigasyon cihazına göre ne kadar günceldir ( Bu sorular saçma ötesi olabilir baştan söyledim özürlüyüm ) ...bu sasplanet in haritalarında dağ tepe yolları varmı...yada yapacağımız dosya eklemeleriyle bizmi zenginleştiriyoruz...saygılarımla..

Etiketler

xizcix' Alıntı:
Bu siber çağda teknoloji özürlü doğa tutkunu kardeşinizi bağışlayın...

1- usb gps alıyoruz..teknoloji market vb..yerlerden..
2- sas planeti programını indiriyoruz...internetten ( Bu içinde elektronik haritalar olan program.. )
3- Igo Primo 8 programını yada 8.5 vb. üst versiyonlarını indiryoruz..internetten. ( bunda takıldım !.. bu program navigasyonda türkçe seslendirmeyi mi sağlıyor ? )

Bu sistemle Laptop da navigasyon yapılabiliyor...konumunu haritada gösteriyor...sesli yönlendirme yapıyor...doğrumu anladım ?

Bu sistemin ekran büyüklüğü ve maliyeti dışında mağazadan alınması düşünülen bir navigasyon cıhazından artıları eksileri nedir...sas planet içinde haritalar diğer mağazadan alınacak bir navigasyon cihazına göre ne kadar günceldir ( Bu sorular saçma ötesi olabilir baştan söyledim özürlüyüm ) ...bu sasplanet in haritalarında dağ tepe yolları varmı...yada yapacağımız dosya eklemeleriyle bizmi zenginleştiriyoruz...saygılarımla..

1 - usb olarak gps modülü alırsan pc de navigasyon yaparsın ( pcde kurulu 1 navigasyon programın olmalı )
2 - sasplanet navigasyon cihazına kuracağın saswince programına harita sağlamak için kullanacaksın harita gerçek görüntüler içerir fakat yaklaştığın mesafeye göre çok fazla yer tuttuğunda tüm türkiye değilde sadece gideceğin yol üzeri ve dolaşacağını tahmin ettiğin bölgeyi indirmen gerekicek
3 - igo8 ve primo navigosyon cihazında çalışan programlardır her 2 side sadece yolları harita gibi gösterir saswince programı haritayı gerçek görüntü olarak gösterir

4 - saswince de adres yazıp şuraya götür olayı olmaz sadece bulunduğun alanın tam yerini ve civarını o an görürsün adres yazıp götürmez

paskalaki' Alıntı:
1 - usb olarak gps modülü alırsan pc de navigasyon yaparsın ( pcde kurulu 1 navigasyon programın olmalı )
2 - sasplanet navigasyon cihazına kuracağın saswince programına harita sağlamak için kullanacaksın harita gerçek görüntüler içerir fakat yaklaştığın mesafeye göre çok fazla yer tuttuğunda tüm türkiye değilde sadece gideceğin yol üzeri ve dolaşacağını tahmin ettiğin bölgeyi indirmen gerekicek
3 - igo8 ve primo navigosyon cihazında çalışan programlardır her 2 side sadece yolları harita gibi gösterir saswince programı haritayı gerçek görüntü olarak gösterir

4 - saswince de adres yazıp şuraya götür olayı olmaz sadece bulunduğun alanın tam yerini ve civarını o an görürsün adres yazıp götürmez

İlgine teşekkür ederim...fazlasıyla aydınlattı..

derinlik_sarhosu' Alıntı:
arkadaşlar sas palanet in bir özelliğini yeni keşfettim (belki kullananaların bir çoğu biliyordur)
örneklecek olursak mesela İstanbul bölgesini taraamak istiyoruz, üstteki menü butonlarından soldan ikinciye basıyoruz tarayacağımız bölgeyi fare ile çiziyoruz ve tıklıyoruz açılan pencerede sağda scale yazan yerden kaç mt den taramak istiyorsan (örnek x14 1250 mt) seçiyoruz ve start diyoruz otomatik tarıyor ve hafızaya ekliyor.

resimili anlatman mümkünmü
http://www.youtube.com/watch?v=46ewwFVZ7KI

sas.planet programı ewet müthiş ama açmadığı yani uydu görüntüsünde grı kalan alanlar oluyor bunu çözemedim çözümünü bilen varsa yardımcı olursa sevinirim . Birde servisle bağlantı kurulamadı gibi birşey yazıyor yazını n orginali (tile does not exist on server )

msurg' Alıntı:
Biraz araştırınca buldum.
Programın adı SAS4WinCE. Free bir program, yalnız Rusça olan forumuna indirmek için üye olmak gerekiyor.
Programcı anladığım kadarı ile forum dışında bir yere yüklenip dağıtılmasını istemiyor ve bu durumda registration ekleyeceğini belirtiyor.
En son versiyonu SAS4WinCE_4_5_6_v2640.
Aşağıda SAS4WinCE_4_5_6_v2471 versiyonunun linki var.
Foruma üye olabilen olursa yenisini koyabiilir.

http://www.megaupload.com/?d=5N0SZZ93

Ana sayfası
http://4pna.com/showthread.php?t=6256

Daha deneyemedim, deneyen olursa ve yazarsa çok iyi olur.

merhaba
sas4wince programını indirebileceğim çalışan bir link varmı?
teşekkürler

dron' Alıntı:
sas.planet programı ewet müthiş ama açmadığı yani uydu görüntüsünde grı kalan alanlar oluyor bunu çözemedim çözümünü bilen varsa yardımcı olursa sevinirim . Birde servisle bağlantı kurulamadı gibi birşey yazıyor yazını n orginali (tile does not exist on server )

Programın özelliği zaten offline durumda haritaları hafızasından size sunması. Gri görülen alanlar yükleyemediğiniz alanlardır, mesaj da bunu doğruluyor. Sas planet programını kullanırken size tavsiyem; alan ve ölçek seçip otomatik taratmak yerine, gezeceğiniz yerleri internetteyken manuel olarak tek tek, istediğiniz ölçekte taratmanızdır. Otomatik kaydedilen haritaları daha sonra cihaza yüklediğinizde gri alan görme sorunu da ortadan kalkacaktır. İyi geziler dilerim..

ksd' Alıntı:
Programın özelliği zaten offline durumda haritaları hafızasından size sunması. Gri görülen alanlar yükleyemediğiniz alanlardır, mesaj da bunu doğruluyor. Sas planet programını kullanırken size tavsiyem; alan ve ölçek seçip otomatik taratmak yerine, gezeceğiniz yerleri internetteyken manuel olarak tek tek, istediğiniz ölçekte taratmanızdır. Otomatik kaydedilen haritaları daha sonra cihaza yüklediğinizde gri alan görme sorunu da ortadan kalkacaktır. İyi geziler dilerim..

Doğrudur, otomatik indirirken bazı yerleri kaydetmiyor. Ve harita sunucusu burayı yayınlamıyor diye bişi yazıyor. Oysaki, anladığım kadarıyla o kareyi indirmesi için gereken süreyi aşıyor.
Bunun da ayarları var galiba ama tam çözemedim otomatik indirme ayarlarını...

arkadaşlar bu program sadece araç tipi navigasyonlar içinmi-sasplanet? bende garmin etrex 30 var sabahtan beridir programla uğraşıyorum ama gps e birşey gönderemedim.bilen kullanan varsa yardımcı olursa sevinirim.özellikle garmin el tipi cihazlar için soruyorum.teşekkürler.

ksd' Alıntı:
kenan bey bu cihazdan temizbeyaz isimli kişiden aldım ancak nasıl harita yükleyecegimi anlayamadım ne olur rica edecegim çok basitçe adım adım resimli anlatım yapabilirmisiniz .sd kartı takıp işaretleme ile nasıl yapacagım .teşekkürler

JUNİOR' Alıntı:
kenan bey bu cihazdan temizbeyaz isimli kişiden aldım ancak nasıl harita yükleyecegimi anlayamadım ne olur rica edecegim çok basitçe adım adım resimli anlatım yapabilirmisiniz .sd kartı takıp işaretleme ile nasıl yapacagım .teşekkürler

Bu konunun 2 ve 3. sayfalarını okursanız, sorduğunuz soruyu resimli olarak anlattığımı göreceksiniz. Yine de problem olursa seve seve yardımcı olurum. Kolay gelsin..

ksd' Alıntı:
Bu konunun 2 ve 3. sayfalarını okursanız, sorduğunuz soruyu resimli olarak anlattığımı göreceksiniz. Yine de problem olursa seve seve yardımcı olurum. Kolay gelsin..
özür dilerim okudum ama anlayamadım. :(.cihaz bana ben ona bakıp duruyorum.bişeyler yaptım aslında .mesela istedigim bir bölgeyi üçgen şeklinde işaretledim .peki şimdi o bölgeye gidip de mi cihazı açacagım ki görebileyim.çünkü normalde evimdeki sokakta açtıgımda yüksekten bakış olarak hariteyı görebiliyorum yaklaştırdıgımda beyazlaşıyor.yani sokagımı googledeki gibi göremiyorum

JUNİOR' Alıntı:
özür dilerim okudum ama anlayamadım. :(.cihaz bana ben ona bakıp duruyorum.bişeyler yaptım aslında .mesela istedigim bir bölgeyi üçgen şeklinde işaretledim .peki şimdi o bölgeye gidip de mi cihazı açacagım ki görebileyim.çünkü normalde evimdeki sokakta açtıgımda yüksekten bakış olarak hariteyı görebiliyorum yaklaştırdıgımda beyazlaşıyor.yani sokagımı googledeki gibi göremiyorum

Peki o zaman tekrar anlatmayı deneyeyim. Cihazdaki SAS Planet isimli dosyayı bilgisayarımıza kopyalıyoruz, ardından programı (SAS Planet) çalıştırıyoruz, tabi internete bağlı iken. Program çalışınca aynı google earth mantığı ile haritaları açıyoruz, ekrandaki haritanın sol alt köşesinde z15, z16 gibi görülen tanımlama değişik zoom seviyelerini ifade ediyor.
Genelde off-road için kullanıyoruz ama örnek olarak Kadıköy, Üsküdar arasında bir rota çizdiğimizi düşünelim. Gideceğimiz yolu, Sas planet ile google earth görüntüsü gibi ekrana getirip, adım adım görelim. Yani rotanız üzerindeki görüntüleri açın, görüntünün netleşmesini bekleyin, ardından rotanın sonraki kısmına kaydırın haritayı. Bu şekilde rotanın sonuna kadar tüm görüntüleri ekrana getirin. Bu durumda bilgisayarınızın hard diskinde yine Sas planet dosyasının içinde caches ismindeki dosyada tüm haritalar saklanır. İstediğiniz zoom seviyesine göre bu tarama işlemini ayrı ayrı gerçekleştirebilirsiniz. Farklı zoom seviyelerini oluşturmanın faydası, cihazla yolculuk yaparken zoom seviyesini değiştirip daha detaylı ya da daha geniş alanda görüntü alabilmeniz. Caches dosyası içinde ayrı ayrı dosyalar oluşacaktır (z17, z18 gibi). Rotanın taranıp ekranda sıra ile net olarak izlenmmesinden sonra caches dosyası içinde haritalar depolanmış olur. İşte bu dosyaları direk olarak cihazın hafıza kartına kopyaladığınızda işlem tamamlanmış olur. Artık cihazı ve ardından Sas planet dosyasını açtığınızda haritaları yüklediğiniz bölgede iseniz görüntüler açılır ve real time kendinizi görebilirsiniz. Nerede olursanız olun dağın başında, hiçbir şebekenin çekmediği bir yerde bile, cihaz çok rahat yerinizi gerçek zamanlı olarak gösteriyor. Sadece GPS sinyalleri ile bunu başarıyor, wi-fi si falan yok. Bu konunun 2. ve 3. sayfasındaki resimlere de lütfen bir göz atın. Kolay gelsin....

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,624
Kayıtlı Üye Sayımız
172,270
Kaydolan Son Üyemiz
Engin paslı

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR