Gezenbilir İzmir; 3. Gezenbilir Sucuk Partisi ve Kamp Duyurusu (26 - 27 Mart 2011)

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan TezMertek Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 77
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 14,253
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Ynt: Gezenbilir İzmir; 3. Gezenbilir Sucuk Partisi ve Kamp Duyurusu (26 - 27 Mart 2011)

TezzMertek' Alıntı:
Çadırlarınızı tedarik ettiniz mi.?

Yoksa bize mi bakıyorsunuz arkadaşlar. Ertan ağabey de çadır vardı.

evet arkadaşlar,artık bir hafta kaldı.organize olmak gerekir.
adaş bir liste yapsan getirilmesi gerekenler konusunda faydası olur diye düşünüyorum.(sende hazır vardır nasılsa)

kavurma iyi gider :D

efsane1985' Alıntı:
abi harıka olacak :D hıssedıyorum:Dayrıca ben kavurma getırsem olmaz mı soyle cesıt olsun dıye sucuk partısı partılıkten cıkar valla:D

Etiketler
Ynt: Gezenbilir İzmir; 3. Gezenbilir Sucuk Partisi ve Kamp Duyurusu (26 - 27 Mart 2011)

Liste mi dedi biri.?

Kamp Malzemeleri Listesi;
[attachment=1]

Yemek Malzemeleri Listesi;
[attachment=2]

Örnek Kamp Yiyecek - İçecek Malzemeleri Toplu halde
[attachment=3]

Kamp Yiyecek ve ecekler

Kamp Yiyecek Malzemeleri

Kamp Malzemeleri

Kamp ortamında odun ateşinde ızagara ya da mangalda kemikli beyaz etleri pişirmek epey zahmetli olduğu için perşembe akşamdan Piliç Baget satın alıp işlemeniz tavsiye olunur.

İşlenip fileto haline getirilen etler buzdolabı poşetlerine aktarılarak dondurulmalı.
Cumartesi sabah termos tarzı çantalara yerleştirilmeli.

Daha önce bu tip işlemden geçmiş bagetlerden görüntüler;
;D

[attachment=1]

Nif Kamp   11 Nisan 012

Bakalım bu listeyi gören arkadaşlar neler yazacak :smiley:

legolas' Alıntı:
pilav yapalım üzerine ateşe gömdüğümüz tavuğuda(aliminyum folyaya sarıp bütün tavuğu közde pişirip) koyarız.
Erol Taş gibi budundan koparır yeriz.
Sizin yüzünüzden haftaya kadar kilo alıcam :D

Biliyordum adaşın bukadar abartacağını :D
ben de rejime başlıyorum haftaya kadar yemiyeceğim :D

Liste eksik hani :p ya ..... (boşluk doldurmaca)
::smiley:

Şaka bir yana 2 gün orda aç kalmamak için yanımıza ne almamız gerek şahsen ben o kadar yiyeceği çantaya sığdıramazdım :smiley: Yani pratik olarak rahat taşıyabileceğimiz bozulmayacak birşeyler varmı yanımıza alabileceğimiz ?

eGe me , izmirime sevgiler..
O mangal kokuları umarım 800 km. uzaklığa kadar gelir:smiley:
Karadeniz Ereğliden sevgilerimle güzel bir etkinlik diliyorum hepinize..

Teşekkürler :smiley:
İnşallah öyle olur... Selamlar :smiley:

skull25' Alıntı:
Şaka bir yana 2 gün orda aç kalmamak için yanımıza ne almamız gerek şahsen ben o kadar yiyeceği çantaya sığdıramazdım :smiley: Yani pratik olarak rahat taşıyabileceğimiz bozulmayacak birşeyler varmı yanımıza alabileceğimiz ?

O liste yanınıza neler alabileceğinizi göstermek amacı ile hazırlanmıştı.

1 gece 2 gündüzlük bir kampta ;

1 Sabah Kahvaltısı (27 Mart Pazar)

2 Öğle Yemeği (26 - 27 Mart Cts. ve Pazar)

1 Akşam Yemeği ( 26 Mart Cumartesi) olmak üzere toplam 4 Öğün vardır.

Her öğünde yarım ekmek yediğinizi varsayalım. 4 x 0,5 = 2 Ekmek lazım olur.

Kahvaltı için 2 haşlanmış yumurta - 3 dilim peynir (Tercihan kaşar - geç bozulur) - 8-10 zeytin

2 Öğle yemeği için 4 adet parmak sucuk (2 + 2) , 2 domates , 2 hazır çorba (şipşak)

1 akşam yemeği için 2 adet piliç baget + Şipşak Çorba + bira /ayran /cola

Deneme yanılma ile öğrenirsiniz ama önce yürüyüş yapsaydınız keşke.
;D

TezzMertek' Alıntı:
O liste yanınıza neler alabileceğinizi göstermek amacı ile hazırlanmıştı.

1 gece 2 gündüzlük bir kampta ;

1 Sabah Kahvaltısı (27 Mart Pazar)

2 Öğle Yemeği (26 - 27 Mart Cts. ve Pazar)

1 Akşam Yemeği ( 26 Mart Cumartesi) olmak üzere toplam 4 Öğün vardır.

Her öğünde yarım ekmek yediğinizi varsayalım. 4 x 0,5 = 2 Ekmek lazım olur.

Kahvaltı için 2 haşlanmış yumurta - 3 dilim peynir (Tercihan kaşar - geç bozulur) - 8-10 zeytin

2 Öğle yemeği için 4 adet parmak sucuk (2 + 2) , 2 domates , 2 hazır çorba (şipşak)

1 akşam yemeği için 2 adet piliç baget + Şipşak Çorba + bira /ayran /cola

Deneme yanılma ile öğrenirsiniz ama önce yürüyüş yapsaydınız keşke.
;D

Harika bir anlatım olmuş gerçekten ancak birde önemli bir konu var tabiki Murat bey çantaya sığdırılması gereken;
Yaklaşık olarak 30-35 saatlik bir kamp etkinliği için 4-5 saatte bir 200 Mililitre içme suyu hesaplayalım:smiley:
yani 35 / 4 = 8,75 saat x 200 Mililitre su, oda eşittir 1750 Mililitre içme suyu :smiley:

PatrolCat' Alıntı:
Harika bir anlatım olmuş gerçekten ancak birde önemli bir konu var tabiki Murat bey çantaya sığdırılması gereken;
Yaklaşık olarak 30-35 saatlik bir kamp etkinliği için 4-5 saatte bir 200 Mililitre içme suyu hesaplayalım:smiley:
yani 35 / 4 = 8,75 saat x 200 Mililitre su, oda eşittir 1750 Mililitre içme suyu :smiley:
dağ da içme suyundan bol ne var :D
kamp alanında çeşme var, o nedenle Murat suyu yazmamıştır. ;)

Adaşım.
2. Behzat düzlüğünde kamp atmayı düşünüyorduk unuttun mu.?

Yukarıda çeşme yoktu.
Aşağısı sürekli ana baba günü rahat edemeyiz.

Kamp alanına bidon ile su çıkarmamız gerekecek.Birinci düzlüğe in çık in çık :smiley:

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,507
Kayıtlı Üye Sayımız
172,164
Kaydolan Son Üyemiz
erensipahi

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.

SON KONULAR