Gezenbilir Hatay Off-Road Grubu 1. Toplantısı ve Faaliyet Manifestosu

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan menderessereflisan Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 78
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 12,316

Etiketler
Ynt: Gezenbilir Hatay Off-Road Grubu 1. Toplantısı ve Faaliyet Manifestosu

o kadar alkol eline geçeni ne yapar etkisi nedir çok etkiliyse kilitli bir yerde muhafaza altında bulunsun

Hakikaten Güzel bir manifesto emeği geçenlerin ellerine sağlık.

Manifestonun Kelime Anlamı ;

Toplumsal bir hareketin duyurulması ve savların belirtilmesi üzerine kurulan, bir akımın, bir hareketin oluşunu bildiren yazılara manifesto ya da bildiri denmektedir.

anlamına yakışır bir manifesto

Toplantıyı gerçekleştiren tüm arakadaşlara teşekkür ediyorum.Belliki Menderes Hocam maddelerin üzerinde çok çalışmış.Genel hatlarıyla her madde ayrı bir önem içermekte.Başkaları için de örnek oluşturacağı kanısındayım.
Bununla birlikte hoşgörüyü de temel ilke olarak kabul etmeliyiz kanısındayım.

nev' Alıntı:
Toplantıyı gerçekleştiren tüm arakadaşlara teşekkür ediyorum.Belliki Menderes Hocam maddelerin üzerinde çok çalışmış.Genel hatlarıyla her madde ayrı bir önem içermekte.Başkaları için de örnek oluşturacağı kanısındayım.
nevzat bey toplantı gayet güzel oldu hoşgörü olmazsa olmazlarımızdan biri zaten hoş göremeyeceğimiz bu manifestoya aykırı davranmak olur bir topluluğun zaman ayırıp kafa patlatarak çalışıp hazırladığı manifestoya uymayanı hoşgörmek olmaz öyle bir durumda gereğini yapmazsak yalama oluruz yalamalıklada birşey olmaz bu grupla oturup sohbet etmek isteyen ekmek paylaşmak isteyen birarada olmak isteyen arkadaşlarımızın emek vererek hazırladığı bu manifestoya uymalı emeğe saygı göstermek zorundadır rahat etmek huzurlu topluluk olarak bir arada yaşamak ıstiyorsan kurallar olacak orda olmak istiyende o kurala uyacak toplulukta bu kurallarla değer kazanır ve itibar görür pırıl pırıl arkadaşlarımıza leke gelmemeli herkes okusun ve uysun

nev' Alıntı:

Hoşgörü hep var ve olacak tabi. Ama arkadaşlarımızı seviyoruz ve bizim bu tedbirleri almamamızdan dolayı birisinin burnu kanarsa şahsım adına ben bir daha arazi aracına binmem eskiden olduğu gibi sırtıma çantamı alır 2x2 olayına dönerim. Yaklaşık 12 sene önce üniversitede ilk öğrenci topluluğunu öğretim üyeleri kurduğumuzda :D belli bir standart aradık hep. Dağcılık topluluğunda asla alkol alınmadı, politika konuşulmadı, benim belirlediğim kurallara sıkı sıkıya uyuldu ve şükür daha burnu kanayan kimse olmadı. Gidişatından başına bir işler getirip bizim de bu işlerden soğutacağını anladığımız adamları aramızdan uzaklaştırdık. O adamlar sonunda kendilerini öldürecek ortamlar buldular ve öldüler ama şükür bizim aramızda iken ölmediler. Aynı kuralları 10 dönem boyunca yaptığım doğa eğitimlerinde uyguluyorum isteyenler www.amanoslar.net adresindeki sıklıkla sorulanlar kısmını lütfen bir okusun. Oraya gelenlerin yarıdan fazlası üniversite hocası. Ama şükür toplamda 40 kişilik bir grupla 100 günden fazla dağa tırmanıp, denize dalıp, gevce gündüz doğada ders yapıp onlarca değişik yerde yemek yiyip, onbinlerce km yol yapıp sorunla karşılaşmadıysak bu sadece ve sadece belli kuralları tavizsiz uygulamakla mümkün oldu.

Arkadaşlarım, abilerim!!!

Elinize sağlık bu kadar kısa zamanda çok hızlı davranarak gerçekten gerekli ve hepimiz için önemli bir işe imza atıldı.

Proakif davranışın örenklerinden biri oldu.

Emeği geçenlere teşekkür ediyor.

Manifoztumuzu okuyup bize katılacaklara kucağımızı açıyoruz.

Not: Ben 20 şubata kadar şehir dışında olacağım ben gelmeden kıpraşmayın:smiley:))

Hepinize selamlar sevgiler

Beyler hepinize selam eder ve sizi kutluyorum.İst.ikamet eden biri olarak faaliyetlerinizi fırsat buldukca izliyorum.Hatay Yada diğer değimiile Antakya ya nedense bir sempatim var.1993 eylülünde bir hafta orada kaldım.ve Yeni açılan ünüversitenizde İsmini zikretmeye gerek yok değerl,hoca ve yöneticilerinizden ve özellikle yerli halktan,epey misafirperverlik gördük.Beraberimdeki istanbullu arkadaşlar şaşırmıştı.Bu alaka ve ilgiye.orada gidebildiğimiz kadar dağ taş şehir dere tepe deniz gezdik.yediklerimi anlatmak bana ters düşer Allah ne verdiyse nasiplendik.Antakya mutfağını anlatmaya gerek yok.Dünya bilir.vel hasılı kelam iyi bir muhabet ve dostlıkla oradan ayrıldık.Bir daha geliriz dedik amma naspten öte köy yok.Yine de ya nasb demeyi içtenlikle diyiyorum.ğayrlı ise olur inşaallah.Lafı uzun ettim affedin.MANİFESTONUZ hayrlı osun bizlerede örnek olur inşaallah.Yaşar oca nezninde hepinize selam ve saygılar.mehmet.

teşekkürler mehmet bey her zaman bekleriz arada bir otobana girin iskenderun gişelerinden çıkın 1 km dağa doğru gelin beni bulursunuz 1 saatte bütün ekip toplanır allah ne verdiyse yeriz içeriz sohbet ederiz ama alkol yok valla ben önümüzdeki hafta istanbula geleceğim kara kara düşünüyorum stres bastı allah sizlere yardım etsin arkadaş

Sedat abi teşekürler Allah razı olsun.Abi alkol tazı olsa bana yetişmez.bizde öyle bir değim var belki sizde kullanırsınızdır.Valla ist.bir muamma .gelirseniz abi vaktiniz ve benimde vaktim olursa mesafeler uygun ise belki görüşebiliriz.Ben iş icabı bazen ve aniden cıkbilirim şehir dışına.nasip diyelim.Abi şu alkol meselesinde tamemen size katılıyotum en net cevap sizden geldi.Konu beni geriyor.(Kullu.....haramun ) dan yola cıkarak zaten karşıyım.Ama usuluncede paylaşımda da bulunmak istiyorum.hal böyle kalın selametle.

Bu güzel birliğin bozulmaması için elimizden geleni ypacağız arkadaşlar,,,
BUndan sonra da gerekli aşamalar tarafımdan duyurulacaktır sizlere,,,
Herkesin eline koluna sağlık,,,,

Değerli arkadaşlar sizlerle birlikte olmaktan çok mutluyum.Sizler olmasaydınız bu güzel etkinlikleri yapamazdım.Sarısekinin muhteşem kanyonundan haberim bile olmazdı.Bu etkinliklerde zorlu dağ yollarında belirtilen kurallara uyulması tabiki çok çok önemli.Gruptaki kişilerin birbirlerine olan sevgi saygı ve dayanışmanın pekişebilmesi için ayrıcalık yaratacak tutum davranış ve söylemlerden kaçınılması çok çok önemli.Benim burada söylemek istediğim daha önce yapmış olduğumuz,ileride de oluşabilecek ufak tefek hatalar ve davranışlar.Örneğin;kalkış saatine istemeden de olsa geç kalınması,her defasında sadece sucuk ekmek yenilmesi-et mangal yapılabilir mi? - daha önce gezinin sonunda yapmış olduğumuz bir mangal keyfinde ağız tadı için eniz kenarında almış olduğum sadece bir kutu bira gibi.
İşte söylemek istediğim bu.Çünkü bunlar uymakta zorunlu olduğumuz maddeler halinde belirtilen genel kurallarımızın dışında.Ben bu gibi durumlarda birbirlerimize olan yaklaşımımız höşgörüye dayalı olsun isterim. Çünkü şahsen ben gruptaki herkesin huyunu husunu yeterince bilmiyorum.Bunu genele yaydığımızda konulan kurallara titizlikle uyarak ufak tefek hatalara hoşgörü ile yaklaşırsak
iyi olur kanısındayım.Bunlar benim düşüncelerim.Tabiki Yaşar Hocam Menderes Hocam Sedat Bey bu etkinliklerde çok çok tecrübeliler bize yol gösterirler.

nevzat bey birada alkolden sayılır yemekler tabiki değişir kışın sucuk tercih edilmesi günlerin kısalığından kaynaklanıyor içmek için ayran,kola,çeşitli meyve sularımız var onlardan içsinler gezide bunun biri beşi olmaz ben şahsen hoş görmem arkadaşlar ne der bilmiyorum hoş görelim derlerse oda ayrı bir şey ben durumumu gözden geçiririm kimseye sıkıntı huzursuzluk vermem ben orda olmam.maifestoda yazılı kurallara uyacağız levent kardeşimize hep beraber yardımcı olacağız kurumsallaşacağız bir ayrıcalığımız olmalı o da manifestomuz ve arkadaşlarımız ben yıllarca dağlarda tek gezdim ben gördüm ben yaşadım ama grup olarak gezmek çok daha güzelmiş pırıl pırıl insanlar tanıdım birşeyler öğrendim ufkumuz açıldı manifesto beni mutlu etti yoksa eskı halime dönecektim konu bu vesile ile kurumsallaşmaya vardı inşallah daha güzel günlere ulaşacağız torpil yok hile yok gezilerde alkol yok hocam ona göre hazırlanın bize değiı gezilere eşli çocuklu katılan arkadaşlarımıza saygı gösterelim

freegraf' Alıntı:
Sedat abi teşekürler Allah razı olsun.Abi alkol tazı olsa bana yetişmez.bizde öyle bir değim var belki sizde kullanırsınızdır.Valla ist.bir muamma .gelirseniz abi vaktiniz ve benimde vaktim olursa mesafeler uygun ise belki görüşebiliriz.Ben iş icabı bazen ve aniden cıkbilirim şehir dışına.nasip diyelim.Abi şu alkol meselesinde tamemen size katılıyotum en net cevap sizden geldi.Konu beni geriyor.(Kullu.....haramun ) dan yola cıkarak zaten karşıyım.Ama usuluncede paylaşımda da bulunmak istiyorum.hal böyle kalın selametle.
mehmet ben istanbulda kimseyi aramam dışarda işi olmayanda dışardayım diyor bunları hep yakaladım ben gereksem ummadık yerdede olsam beni buluyorlar siz rahatınıza bakın isatanbul bize göre değil mecburiyetten gidiyorum zor yer allah yardımcınız olsun işimi bitirir arkama bakmadan tam gaz kaçarım sapancayı geçtimmi kendimi eve geldim sayarım

Levent Çokluk' Alıntı:
Bu güzel birliğin bozulmaması için elimizden geleni ypacağız arkadaşlar,,,
BUndan sonra da gerekli aşamalar tarafımdan duyurulacaktır sizlere,,,
Herkesin eline koluna sağlık,,,,
levent herşekilde yanındayım alo de 45 dakikada kapında olurum çalışmalarını yap başla bitir sizin yaşınızda olsam dernek değil devlet kurarım devam kardeşim

nev' Alıntı:
Değerli arkadaşlar sizlerle birlikte olmaktan çok mutluyum.Sizler olmasaydınız bu güzel etkinlikleri yapamazdım.Sarısekinin muhteşem kanyonundan haberim bile olmazdı.Bu etkinliklerde zorlu dağ yollarında belirtilen kurallara uyulması tabiki çok çok önemli.Gruptaki kişilerin birbirlerine olan sevgi saygı ve dayanışmanın pekişebilmesi için ayrıcalık yaratacak tutum davranış ve söylemlerden kaçınılması çok çok önemli.Benim burada söylemek istediğim daha önce yapmış olduğumuz,ileride de oluşabilecek ufak tefek hatalar ve davranışlar.Örneğin;kalkış saatine istemeden de olsa geç kalınması,her defasında sadece sucuk ekmek yenilmesi-et mangal yapılabilir mi? - daha önce gezinin sonunda yapmış olduğumuz bir mangal keyfinde ağız tadı için eniz kenarında almış olduğum sadece bir kutu bira gibi.
İşte söylemek istediğim bu.Çünkü bunlar uymakta zorunlu olduğumuz maddeler halinde belirtilen genel kurallarımızın dışında.Ben bu gibi durumlarda birbirlerimize olan yaklaşımımız höşgörüye dayalı olsun isterim. Çünkü şahsen ben gruptaki herkesin huyunu husunu yeterince bilmiyorum.Bunu genele yaydığımızda konulan kurallara titizlikle uyarak ufak tefek hatalara hoşgörü ile yaklaşırsak
iyi olur kanısındayım.Bunlar benim düşüncelerim.Tabiki Yaşar Hocam Menderes Hocam Sedat Bey bu etkinliklerde çok çok tecrübeliler bize yol gösterirler.

Nevzat Bey Selamlar,

Alkolde sorun en ufaktan başlıyor. Etkinlik haricinde insanlar alsın onda sorun yok, ancak etkinliğe alkollü gelinmesi ve etkinlik esnasında alkol alınması kabul edilemez bir durum olarak deklare edilip hepimiz elele vererek bunun uygulanmasına yardımcı olmazsak yarı yolda kalıp dağılacağız. Biz bunu bir deklerasyonla belirttik ki en az alkol alınan (sadece iki etkinlikte alındı zaten hemen akil adamlar :smiley: kurulunu toplayıp manifesto yayınladık) etkinlikler sanırım bizimkilerdir. Bu sorun Türkiyedeki tüm gruplarda burada bizim kadar açık belirtilmese de var. O nedenle bir süre sonra zevkle etkinlik yapılan gruplardan haber alınamıyor bir daha. Yapılan etkinlik çok güzel ama insanlar ben de dahil alkol alınan etkinliklerde bulunmak istemiyor. Eminim ki en fazla 7 saat süren etkinlikler boyunca buna tahammül gösterebiliriz. Eğer biz bu işi tutturabilirsek emin olun bu işi çok daha güvenli yapan bir ekip olarak bu işin öncüsü olacağız. Henüz bu işi kimse tutturamadığından lütfen forumda bir bakın bizim kadar düzenli ve uzun süreli etkinlik yapan da yok. Üç seneden beri düzenli olarak Gezenbilir Hatay Grubu adı altında etkinlik yapıyoruz ve emin olun belli bir temel oluştu. Bu temelin ülkemizdeki diğer gruplara da öncülük edeceğini düşünüyorum. Dikkat gerektiren, çoğu insan tarafından tehlikeli olarak kabul edilen işlerden birisini hobi olarak yapıyoruz bu işten zarar görmemek için belli kurallara uymamız gerekir diyorum.

Saygılarımla

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,519
Kayıtlı Üye Sayımız
172,177
Kaydolan Son Üyemiz
cengoboy

SON KONULAR

Geri