Gezenbilir Hatay Off-Road Grubu 1. Toplantısı ve Faaliyet Manifestosu

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan menderessereflisan Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 78
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 12,676
Ynt: Gezenbilir Hatay Off-Road Grubu 1. Toplantısı ve Faaliyet Manifestosu

levent bey çekirdek kadroyu toplayalım amblemi görev bölümü başkada hususlarımızı pazartesi öğle yemeğinde sende sanayide olalım tlf la irtibat kuralım bir iş için salı günü ist gitme durumum var

Etiketler

Üstat öğle yemeği beni zorlar işimden dolayı ama akşam yemeği başımla beraber,,,
Detayları özelden de atabilirsin...

Fikirlerinize saygı duyuyorum.
Akut hakkında medyatik olmaları dışında diğer konularda faydalı insanlar olduklarını düşünüyorum.
Benim esas vurgulamak istediğim bu işi yapacaksak resmi bir kimlikle yapmak gerekliliğiydi.
Gurup olarak hareket edeceksek resmiyet kazanmasında fayda var.
Herhangi bir krizde biz arama kurtarma ekibiyiz diye gitmek farklı sonuçlara da neden olabilir.
Söylemek istediklerim bunlar.
Bence ekip olarak biraraya gelerek bu konuyu konuşmalıyız.

Selamlar.

erkin dernek olduğumuzda zaten resmiyet kazanıyoruz kendiliğimizden hareket etmemiz söz konusu değil ancak mülki idareden talep geldiği takdirde talebe uygun olanlar katılır arkadaşların çoğunluğu iş sahibi veya bir işyerinde bulunma zorunluluğu olan kişiler herkes orda bulunacak diye şart yok ismi iyi yorumlarsan derneğin asıl amacı arama kurtarma değil fonksiyonlarının sonuncusu

kurumsal kimliğimizi kazanalım diğer işlemleri hallederiz

ayrıca az önce Türkiye Avrupa Birliği Karma Parlamento Komisyonu yeşiller grup başkanı ve milletvekilleri ile TBMM Çevre Komisyonu Başkan Vekili ve Başka bir Türk Milletvekili ile bir çok ilgili ve Çevre ile ilgili Hatay'da faaliyet gösteren derneklerin temsilcileri karma parlamento toplantısının yapıldığı otelde birlikte bir toplantı yaptı. Toplantıda kurutulan amik gölünün yerine gölbaşı gölünde genişletme yapılması fikri kabul gördü 400-500 milyon dolar bir masrafın hem yerli hem de AB kaynaklarından karşılanması hususunda mutabık kalındı. Orada TBMM Çevre Komisyonu Başkanvekili Hatay Milletvekili Mustafa Öztürk'e Fırnızla ilgili durumu söyledim durumdan haberdar olduğunu söyledi biz grup olarak şikayet dilekçesi verirsek olay büyüyecek gibi geldi bana. Yani geçen hafta fırnızda bağıranların sesi ankaradan duyuldu :smiley:

hepinize teşekkürler

sevindirici haber biz teşekkür ederiz sayın hocam,amblemle ilgili görüşünüz nasıl hocam?

yaşar hocam bu girişken mücadeleci ve takipçi ruhunuz için teşekkürler

Ben Sedat abinin dediklerine katılıyorum kimsenin kanatları altına girmeye gerek yok...
Dernek oluşu zaten başlı başına resmiyet olmakla beraber Erkin beyin dediği gibi konuşmakta fayda var..

levent bey her gezide yemek+çay molası 2 saat zamanımızı alıyor o esnada doğada yaşar hoca başta olmak üzere sırasıyla arkadaşlar yaşadıklarını anlatsalar her biri ayrı ders olur akutçular profesyonelce iş yapıyorlar sponsorlar global bizler amatör insanlarız ihtiyaç olduğunda mülki idare veya temsilcileri talep ederlerse müsait olan arkadaşlar gerekli katkıyı sağlamaya çalışır bu işler zamana dayalı olur sen şu dernek işini sıkı tut fazla gecikme olmasın zaman uzadı haberin olsun

Erdinç beyden alıntı (Fikirlerimden biri de, her bayramdan bir önceki hafta sonu Amanos Dağları civarındaki köylerden ihtiyaç sahibi bir aileye ev eşyaları, erzak yardımları ile gitmek ve düzenli olarak bunları gerçekleştirmek. Bir kez bunu hep birlikte Karagöz Köy'ünde başardık. Neden bunu Hatay Gezenbilir Off-Road Grubu olarak gelenek haline getirmeyelim?)

erdinç bey deliye her gün bayram,bayramı beklemeye gerek yok bence arada bir senin veya arkadaşlarımızın tespit edeceği insanlara biz gidelim ki o hane sahibi bayram etsin bizde sevindirdiğimiz için sevinelim derim beklemeye gerek yok düşündüğünü bu gün yap yarın senin için olmasa bile onun için geç olabilir

Yaşar hocam Gölbaşını genişletme projesine verdiğiniz katkılardan dolayı siz ve arkadaşlarınıza teşekkürlerimizi sunuyoruz

antiocha' Alıntı:
Yaşar hocam Gölbaşını genişletme projesine verdiğiniz katkılardan dolayı siz ve arkadaşlarınıza teşekkürlerimizi sunuyoruz

umuyorum sonuç alabiliriz

ayrca o gece Hatay Milletvekili ve Çevre Komisyonu Başkanvekili Mustafa Öztürk beyefendi Fırnız meselesinden haberdar olduğunu söyledi ben de müdahale etmesi konusunda isteğimizi arz ettim. Ayrıca başka ve hayırlı gelişmeler de var bir araya gelelim anlatırım.

antiocha' Alıntı:
yaşar hocam bu girişken mücadeleci ve takipçi ruhunuz için teşekkürler

Hocam eskiden basılmış bir kitap okumuştum, Gichin Funakoshi diye karatenin japonyada yasak olduğu geçen yüzyılın başında karate öğrenip Shotokan Karate stilini geliştiren sonra bu stilin tüm dünyada tanınmasını sağlayan sıradan ve mütevazi bir adamın biyografisinden bahseden Karate Do isimli kitap. Orada bir ilkokulda temizlik işleri yaparak geçimini sağlayan daha sonra da hem okulun temizlik işlerini hem de yardımcı öğretmenlik işlerini yapan sıradan bir japonun stilini dünyaya tanıtması, bu konudaki sebatı ve takipçiliği beni büyülemişti. O günden beridir zaten tarzım olan takipçiliği ve bir işin peşini bırakmamayı, sıradan bir insanın dünyayı değiştirebileceğini en azından kendi dünyasını değiştirebileceğini düşünürüm. Belki bir yerlerden bulup okuma şansınız olursa çok beğeneceğinizi düşünüyorum.

http://www.tumkitaplar.com/kitap/index.pl?kitap=147613

buradan satın alınabilir.

Bence kitap okumayı seven gençlere hayatlarının başlangıcında okutulması gereken ilk eserlerden bir tanesi. Böylece çocuklar bir konuda başarılı olmanın tek yolunun sebat ve çalışma olduğunu, sebat ve çalışma ile elde edilen başarıların tevazu ile süslendiğinde gerçek ve kalıcı başarı haline geldiğini ve kimsenin ama hiç kimsenin böyle bir başarıya gölge düşüremeyeceğini taklitlerin ve fırsatçıların bile bu yolla elde edilen başarıyı ne kadar da uğraşsalar gölgeleyemeyeceklerini kavrayabilirler.

Hayatımda özellikle doğa ile ilgili girişimlerde bana rehber olduğuna inandığın ikinci bir kitap ise Doğaperest, işbankası yayınlarından Ali Demirsoy'un öz yaşam öyküsünün Figen yanık tarafından uzun süren röportajlarla bir araya getirilmesi ile oluşan kitapta doğayı gerçekten seven Ali Hocanın kendi ifadesi ile "orta zekalı bir anadolu insanının" sadece çalışarak ve sebat ederek dünyada bir insanın başına gelebilecek en kötü olaylar başına gelse de yine çalışarak ayakta durabileceğini başarılı olabileceğini anlatan güzel bir örnek.

http://www.idefix.com/kitap/dogaperest-figen-e-yanik/tanim.asp?sid=PYDWLTZ85D0D4KS7X1RY kitap bitmiş görünüyor ama mutlaka edinilip okunmalı.

Hocam tavsiyelerinize uyup bu kitapları temin etmeye çalışacağımızdan emin olabilirsiniz evvela bizim gençlerden başlayabiliriz

Hayırlı uğurlu olsun Hataylı arkadaşlarımızın cok guzel faaliyetlere imza attığını goruyoruk şimdi adınıda koymuşsunuz hepimize hayırlı olsun umarım kısa sure içinde ADANOFF ile ortak faaliyet yapma fırsatımızda olur..

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,625
Kayıtlı Üye Sayımız
172,271
Kaydolan Son Üyemiz
flfl112

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR