Gezenbilir Hatay Off-Road Grubu 1. Toplantısı ve Faaliyet Manifestosu

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan menderessereflisan Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 78
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 12,676
Ynt: Gezenbilir Hatay Off-Road Grubu 1. Toplantısı ve Faaliyet Manifestosu

kurumsallaşma yolundaki adımlar çok güzel.. aramızdaki sevgi saygının bitmemesi ve devam etmesi için gerkli bir adım attık menderes hocamıza manifesto hazırlığı için teşekkür edyorum gerçekten etkili ve önemli maddelerden oluşmuş öz bir manifesto olmuş.. ayrıca levent beye hayırlı olsun diyoruz :smiley:

Etiketler

sedat abi haklısınız ama siz yinede selam babından arayınız.Benim işim belli olmuyor bir yere baglı değilim ama hic umulmadık yerdede bir çekim cıkıyor ,yada tekrar isteniyor.vs.birde tam tersi oluyor tam yola cıkarken ya iptal yada tehirlerde yaşanıyor.hal böyle .Dünya bu abi belli mi olur.kısmet deyip günümüze başlayalım .allah kolaylıklar versin.

Sedat abi,Yaşar hocam: yanımda mazot takası yapan biri var. ;) bana sor diyor BİRA'da Yasakmı?Ben dilimin döndüğünce bu işin küçüğü büyüğü olmaz dedim. :eek: ama adam kararsız banada inanmıyo,ben nasıl edem şimdi ::smiley:

Arkadaşlar bundan sonraki gezilerde kullanılmak üzere "RİSK KABUL BAYANNAMESİ" başlıklı bir form hazırlıyorum. Zaten faaliyetlere katılacak tüm üyelerin "FAALİYET MANİFESTO" sunu okuyarak ve kabul ederek geldiğini varsayıyoruz. Ancak her ihtimale karşı (ben okumadım, benim haberim yok, sürücünün haberi var yolcuların yok vs.) gezileye katılan üyelerin bir sayfa çıktı alıp doldurarak gezi liderine teslim etmesi gereken bir form olmalı. Yine formu çıktı alamadım, bulamadım bahanelerine karşılık yanımızda boş form getirmeyi alışkanlık edineceğiz. Bu formda Manifestomuz ile beraber araç sürücüsü ve tüm yolcuların oluşabilecek tüm riskleri bildiği ve kabul ettiğine dair imzalı beyanları olacak.

hasancolakefe' Alıntı:
Sedat abi,Yaşar hocam: yanımda mazot takası yapan biri var. ;) bana sor diyor BİRA'da Yasakmı?Ben dilimin döndüğünce bu işin küçüğü büyüğü olmaz dedim. :eek: ama adam kararsız banada inanmıyo,ben nasıl edem şimdi ::smiley:
hasan bey bilimsel olarak birada alkolden sayılıyor bizde aynı görüşteyiz mutabık kaldığımız şekilde devam edeceğiz arkadaş kimse bir tane manifesto ver okusun inanmazsa kendi bilir gruba kabul edemeyiz bize bulaşmasın ters istikametimizde yoluna devam etsin yolu açık olsun diyoruz tartışmaya gerek yok

hasancolakefe' Alıntı:

Hasan Bey Selamlar

Bira yasak kapsamındadır. Psikolojik rahatlık sağlayacaksa malt içecekler var onlardan alabilirler :D

Hepinize merhaba,

Yazılanları okdukça nedense alkol konusunun eğilip bükülmeye başladığını gördüm.

Diyeceğim şudur;
Ben alkol alırım hemde iyi alırım:smiley:)
Amma velakin yazılan manifesto doğrultusunda bundan kelli gezilerde alkol alan yakalarsam, birdaha grupla bir yere gelmem.
Taaa ki alkolsuz bir grup kurulana dek.
Amaç can güvenliği ve huzur içinde güzel geziler yapmak olmalı.
Alkol konusu bence kapanmalı.
Dışardan geziye gelecek misafirler olacaksa da lütfen hepimiz misafirlerimizede bu konuda bilgi verelim.
Tekrar tekrar bu konuya dönmek ve konuşmak yersiz bence.
Neticede biride aynı binide aynı.

erkingedik' Alıntı:
Hepinize merhaba,

Yazılanları okdukça nedense alkol konusunun eğilip bükülmeye başladığını gördüm.

Diyeceğim şudur;
Ben alkol alırım hemde iyi alırım:smiley:)
Amma velakin yazılan manifesto doğrultusunda bundan kelli gezilerde alkol alan yakalarsam, birdaha grupla bir yere gelmem.
Taaa ki alkolsuz bir grup kurulana dek.
Amaç can güvenliği ve huzur içinde güzel geziler yapmak olmalı.
Alkol konusu bence kapanmalı.
Dışardan geziye gelecek misafirler olacaksa da lütfen hepimiz misafirlerimizede bu konuda bilgi verelim.
Tekrar tekrar bu konuya dönmek ve konuşmak yersiz bence.
Neticede biride aynı binide aynı.

Hocam ağzına sağlık. Sanırım bu konu artık sonsuza kadar kapanmıştır. Nokta :smiley:

Arkadaşlar bizleri ilgilendiren yeni bir belge daha yayına girmiştir. Lütfen gereğini yapalım. Herkese selamlar.

http://www.gezenbilir.com/index.php?topic=68892.msg836289#msg836289

İş yoğunluğundan kaynaklı siteyi ziyaret edemedim. Foruma geç katıldığım için ve bu konu ile ilgili hiç bir şey yazmamış biri olarak noktayı az öteleyim dedim. ;D

Erkin Bey'in ve Yaşar Hoca'mızın son mesajlarına yüzde yüz katılıyorum. Günlük hayatında içki içen biri olarak, off-road günlerinde güvenlik kaynaklı içki içilmemesini ve konsantrasyonu dağıtabilecek her türlü şeyin yapılmamasını yüzde ikiyüz destekliyorum. Gezi günlerinde gizli gönüllü Denetçilerden biri de ben olacağım. :smiley: Lütfen şu konu bir daha açılmasın ve kimse bu platformda inançlarından bahsetmesin. Bu konularla ilgili internette zaten binlerce forum var, isteyen oraya yazsın.

Hatay Gezenbilir Off-Road Grubu, faaliyetlerinin kişilerin varlığına ve Manifesto haricinde hiç bir şeye bağımlı olmadan, belirli kurallar çerçevesinde sürdürebilmesini ve geliştirebilmesini sağlayan bir yapı oluşturma sürecindedir.

Emeği geçen herkese ve Menderes Hoca'mıza da her kademede zaman ayırdığı ve yapıcı olduğu için teşekkür ediyorum.

Yaşar Hoca'mızın her türlü özveriyle bu sporu Hatay'a kazandırması, Hoca'mız için çok zor bir süreçti. Hatay'lılar adına kendisine teşekkür ediyorum. Şu anda Hatay'da grubun aldığı mesafe her ortamda konuşuluyor. Bir çok aile Hatay Gezenbilir Off-Road Grubuna katılmak için nasıl bir araç alma gerektiğini soruyor. :smiley:

Yarın sabah 07:50 civarında gruba yeni katılacak araçların pilotları ile bir kısa bir toplantı yapacağım. Ortada bir Manifesto olması, ileride oluşabilecek riskleri minimum seviyeye şu andan itibaren indirmiş durumda.

İstanbul Beylikdüzünde Tüyap Fuarının yanıbaşında 220 metre boyunda betonarme ve çelik kulenin inşaatında 100'den fazla işçi arkadaşlarla çalışırken, bir konu ile ilgili ziyarete gelen Amerikalı meslektaşım şu ana kadar kaç işçinin öldüğünü sormuştu. Biz de mühendis arkadaşlarla birbirimize bakıp, Amerikalı mühendise birilerinin ölmesimi gerekiyordu diye sorduk. Amerikalı mühendiste, Amerikada'ki iş kazaları ortalamalarına göre aldığımız mesafenin mucizevi olduğunu söylemişti.

İş kazasız projeyi bitirebilmemiz temeli tamamen kuralların ve yüzlelerce detayın uygulatılmasından ibaretti. Tabii ki başımızda çok tecrübeli ve disiplinl bir Şantiye Şefi'nin varlığı ve önderliği durumu özetliyor zaten :smiley: Yüzlerce detayın sadece bir iki tanesini bizimle de ilgili olduğunu düşündüklerimi yazmak istiyorum.

Tansiyon, kalp vb. şikayeti olanları, dil altı tütün alan, sık sigara içen, agresif olan, uykusuz olan, çok genç olan, demoralize olmuş kısacası konsantrasyon sorunu olan işçi arkadaşları sıfır kotunda yani yerde çalıştırırdık. Mühendis ve formen kadrosu, sorumlu oldukları kişilerle her sabah gözlerinin içine bakarak kısa diyaloglar kurmadan yukarı göndermezdik.

Off-Road sporunda da başta gerekli önlemler alındıktan sonra, bu sporun hiç bir tehlikesi olmadığının inancındayım. Bu yaşadığımız sürecin ileride off-road sporuna ön yargı ve tehlikeli olarak gören arkadaşlar için ne denli güven verici olduğunu gözardı edemeyiz. Bu sürecin yaşanması çok doğal, gerekli ve nitelikli olduğu kanaatindeyim.

Gezi günlerinde sadece Hatay Gezenbilir Off-Road Grubunu, faaliyetlerini ve iş programlarını konuşacağa benziyoruz. :smiley:

Önümüzdeki gezilerde bende ortaya bir çok fikir atacağım :smiley:. Fikirlerimden biri de, her bayramdan bir önceki hafta sonu Amanos Dağları civarındaki köylerden ihtiyaç sahibi bir aileye ev eşyaları, erzak yardımları ile gitmek ve düzenli olarak bunları gerçekleştirmek. Bir kez bunu hep birlikte Karagöz Köy'ünde başardık. Neden bunu Hatay Gezenbilir Off-Road Grubu olarak gelenek haline getirmeyelim?

reel eksen' Alıntı:
İş yoğunluğundan kaynaklı siteyi ziyaret edemedim. Foruma geç katıldığım için ve bu konu ile ilgili hiç bir şey yazmamış biri olarak noktayı az öteleyim dedim. ;D

Erkin Bey'in ve Yaşar Hoca'mızın son mesajlarına yüzde yüz katılıyorum. Günlük hayatında içki içen biri olarak, off-road günlerinde güvenlik kaynaklı içki içilmemesini ve konsantrasyonu dağıtabilecek her türlü şeyin yapılmamasını yüzde ikiyüz destekliyorum. Gezi günlerinde gizli gönüllü Denetçilerden biri de ben olacağım. :smiley: Lütfen şu konu bir daha açılmasın ve kimse bu platformda inançlarından bahsetmesin. Bu konularla ilgili internette zaten binlerce forum var, isteyen oraya yazsın.

Hatay Gezenbilir Off-Road Grubu, faaliyetlerinin kişilerin varlığına ve Manifesto haricinde hiç bir şeye bağımlı olmadan, belirli kurallar çerçevesinde sürdürebilmesini ve geliştirebilmesini sağlayan bir yapı oluşturma sürecindedir.

Emeği geçen herkese ve Menderes Hoca'mıza da her kademede zaman ayırdığı ve yapıcı olduğu için teşekkür ediyorum.

Yaşar Hoca'mızın her türlü özveriyle bu sporu Hatay'a kazandırması, Hoca'mız için çok zor bir süreçti. Hatay'lılar adına kendisine teşekkür ediyorum. Şu anda Hatay'da grubun aldığı mesafe her ortamda konuşuluyor. Bir çok aile Hatay Gezenbilir Off-Road Grubuna katılmak için nasıl bir araç alma gerektiğini soruyor. :smiley:

Yarın sabah 07:50 civarında gruba yeni katılacak araçların pilotları ile bir kısa bir toplantı yapacağım. Ortada bir Manifesto olması, ileride oluşabilecek riskleri minimum seviyeye şu andan itibaren indirmiş durumda.

İstanbul Beylikdüzünde Tüyap Fuarının yanıbaşında 220 metre boyunda betonarme ve çelik kulenin inşaatında 100'den fazla işçi arkadaşlarla çalışırken, bir konu ile ilgili ziyarete gelen Amerikalı meslektaşım şu ana kadar kaç işçinin öldüğünü sormuştu. Biz de mühendis arkadaşlarla birbirimize bakıp, Amerikalı mühendise birilerinin ölmesimi gerekiyordu diye sorduk. Amerikalı mühendiste, Amerikada'ki iş kazaları ortalamalarına göre aldığımız mesafenin mucizevi olduğunu söylemişti.

İş kazasız projeyi bitirebilmemiz temeli tamamen kuralların ve yüzlelerce detayın uygulatılmasından ibaretti. Tabii ki başımızda çok tecrübeli ve disiplinl bir Şantiye Şefi'nin varlığı ve önderliği durumu özetliyor zaten :smiley: Yüzlerce detayın sadece bir iki tanesini bizimle de ilgili olduğunu düşündüklerimi yazmak istiyorum.

Tansiyon, kalp vb. şikayeti olanları, dil altı tütün alan, sık sigara içen, agresif olan, uykusuz olan, çok genç olan, demoralize olmuş kısacası konsantrasyon sorunu olan işçi arkadaşları sıfır kotunda yani yerde çalıştırırdık. Mühendis ve formen kadrosu, sorumlu oldukları kişilerle her sabah gözlerinin içine bakarak kısa diyaloglar kurmadan yukarı göndermezdik.

Off-Road sporunda da başta gerekli önlemler alındıktan sonra, bu sporun hiç bir tehlikesi olmadığının inancındayım. Bu yaşadığımız sürecin ileride off-road sporuna ön yargı ve tehlikeli olarak gören arkadaşlar için ne denli güven verici olduğunu gözardı edemeyiz. Bu sürecin yaşanması çok doğal, gerekli ve nitelikli olduğu kanaatindeyim.

Gezi günlerinde sadece Hatay Gezenbilir Off-Road Grubunu, faaliyetlerini ve iş programlarını konuşacağa benziyoruz. :smiley:

Önümüzdeki gezilerde bende ortaya bir çok fikir atacağım :smiley:. Fikirlerimden biri de, her bayramdan bir önceki hafta sonu Amanos Dağları civarındaki köylerden ihtiyaç sahibi bir aileye ev eşyaları, erzak yardımları ile gitmek ve düzenli olarak bunları gerçekleştirmek. Bir kez bunu hep birlikte Karagöz Köy'ünde başardık. Neden bunu Hatay Gezenbilir Off-Road Grubu olarak gelenek haline getirmeyelim?

Hepsine katılıyorum

Bugün Özgür Karaçaylı gelmişti kalkıp fırnıza gittik :(
fırnıza traktör sokup sürmüşler etrafına da çit çekmişler
sonunda başardılar yani
İlgili girişimleri yapacağız bu hafta o tarafa gitmeye var mıyız ?

normalde sedat beyin planı işleyecekti ama bu olaydan sonra oraya gidip tespit yapmamız lazım derim

konu açmakta o nedenle geciktim

fikirlerinizi bekliyorum

erdinç bey bu platforumda sadece ben inancımdan bahsettim amacım kimseyi rahatsız etmek değildi ama ben sizin yazınızdan çok rahatsız oldum kusura bakmayın

küçük ağa' Alıntı:
erdinç bey bu platforumda sadece ben inancımdan bahsettim amacım kimseyi rahatsız etmek değildi ama ben sizin yazınızdan çok rahatsız oldum kusura bakmayın

Selamlar Sedat Bey, öncelikle rahatsızlığınızı açık yüreklilikle bahsettiğiniz için teşekkür ederim.
Uzun süredir bu konu ile ilgili yazmak istediğim yazıyı, müşterilerimin cep telefonu görüşmelerini fırsat bilip yazdım.
Eve genelde 6 gün boyunca akşam 8'den ve 9'dan sonra gittiğim için, evde bana internet ve cep telefonu yasak ;D

Sedat Bey, inanç ile kastetmek istediğim şey;

" Faaliyetlerde, ideoloji, siyaset, din, dil, ırk, mezhep, ticari ve kültürel farklılıkları içeren konular konuşulmaz, konuşturulmaz ve ayrımcılık yapılamaz. "

Manifestomuzun bu maddesiydi.

Platformdan kastettiğim şey, Menderes Hocamızın özveriyle hazırlamış olduğu konu değil, komple www.gezenbilir.com adresiydi.

İtiraf etmem gerekirse siz bu mesajı yazana kadar bu konunun tüm mesajlarınıda okuyamamıştım, şu an tamamladım. :smiley:

Toplantıdaki düşüncelerim ve bu yazdığım yazı birçok farklı düşüncedeki insanların rahatsızlıklarına istinaden yazılmıştı. Kişi veya kişilere karşı değil.

Sedat Bey sizin yeriniz çok özel, sizinle ömrümüzün yettiği kadar sosyal sorumluluk projelerini birlikte yürüteceğiz. :smiley:

Ben sucuklarla ve bir çok güzel düşünce ile Kartalalanı'na geliyorum. Siz semaverden bahsedin. Bu gezinin sohbet konuları, sorumlulukların paylaşımı ile iş programı olacak gibi gibi geliyor bana.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,625
Kayıtlı Üye Sayımız
172,271
Kaydolan Son Üyemiz
flfl112

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR