Eura Mobil

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan insel Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 64
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 25,398
Ynt: Eura Mobil

hayrola arkadaşlar siyaset yapmaya başlamışız ;D ;D ;D, gezenbilir partisi kuralım aktif siyasetle karavan kanunları çıkaralım ;D ;D birde tek ikdidar olursak kanunlarımızı kolayca çıkartırız
1- müze ve harabeleri gezmek ücretsiz
2- yollar duble ve asfalt
3- karavan yapmak serbest
4- karavanlarda ötv, atv, ctv %0,0
5- karavan ithalatında ve yedek parçada vergi %0,0 + teşvik
6- karavanlarda taşıt vergisi yok
aklıma bu kadar geldi ;D ;D ;D

Etiketler

Arkadaşlar
Türk milletinin çalışkan olmadığını ima eden arkadaşlarıma küçük bir örnek vermek istiyorum. Atatürk bu sözü ettiğinde yurdumuzda çok değerli bir müteşebbis vardı. Sanatçı melike demirağ'nın amcası, yurdumuzu demirağlar ile ören, onuncu yıl marşının ilham kaynağı Saygıdeğer insan Nuri Demirağ'dan bahsediyorum. Bu kişi türkiyenin ilk metal gövdeli uçaklarını yaptığında dünyada yalnızca 4 ülke aynı evsaf da uçak yapıyordu.
Bu işadamı kendi parası ile aldığı araziyi pilot okulu ve türkiyenin ilk (o zamanki şartlarda) uluslar arası havaalanı olan yeşilköy havaalanını kurdu. Ama ne oldu ise Atatürk vefat ettiğinden sonra oldu. Önce elindeki onlarca uçağı satmasını engellediler, elindeki havalimanını kamulaştırdılar.Uçak fabrikasını (şu an beşiktaştaki deniz müzesi ve yanındaki ıtt sharp lorenz tv fabrikası)kapattırdılar.
Anlayacağınız üzere Türk milleti çalışkandır,Türk milleti zekidir sözü büyük bir yalan değil, gerçektir.
Ancak Atatürkün hemen arkasından gelenler ondan hiçbir iz kalmamasına büyük özen göstermiş ve başarılı da olmuşlardır.
Merak eden arkadaşlar için NuD36 ve NuD38 diye google da görsellerde arama yaptıklarında ilk türk uçaklarını, Nuri demirağ diye sorguladıklarında da müteşebbisi görebilir ve şakülü kayan arkadaşlarımın da dengeleri ve moralleri yerine gelir inancındayım. karavan yapmaya çalışan arkadaşlarımada başarılar dilerim.
Bir ürün ne kadar güzel ve modern olursa olsun insanın kendi emeği kadar değerli olamaz.

Herkese selam ve saygılar.İlgimi çekti bu konu ve katılımda bulunmak istedim.Doğru söze ve fikirlere tamamı ile katılıyorum.İnsanoğlu nedense hep gözünde büyütür işleri.Bence bu fabrika zaman olarak önce başladığı için artık otomasyona geçmiş ve bilgisayarda çizim ve kesimyapıyor.Dış kasa yanlar ve üst fiber ve polyester.Adamlar kalıp çıkarmışlar.Uzun kısa imal ediyorlar.Mobilya sanayi leri bizim ürettiklerimizden çok çok üstün değil.Fakat bu işin en önemli yapıtları minyatür (Truma -Aspiratör-Ocak -Evye-Batarya-su pompası-Buzdolabı-WC plastik lavabo dökümleri-Cam -Store perde-Pleksi güneşlik-Basamak-Tente)Eğer böyle bir fabrika Atölye iyi bir sanayici tarafından kurulsa TÜRKİYE den daha iyi işler çıkar.Bundan emin olun.Bu arada benimde içim gidiyor.Yaş ve cesaret girişimcilik ruhu bu işi çözer.Tüm doğa sever dostlara sevgi ve saygılarımla.

honsuer2' Alıntı:
Arkadaşlar
Türk milletinin çalışkan olmadığını ima eden arkadaşlarıma küçük bir örnek vermek istiyorum. Atatürk bu sözü ettiğinde yurdumuzda çok değerli bir müteşebbis vardı. Sanatçı melike demirağ'nın amcası, yurdumuzu demirağlar ile ören, onuncu yıl marşının ilham kaynağı Saygıdeğer insan Nuri Demirağ'dan bahsediyorum. Bu kişi türkiyenin ilk metal gövdeli uçaklarını yaptığında dünyada yalnızca 4 ülke aynı evsaf da uçak yapıyordu.
Bu işadamı kendi parası ile aldığı araziyi pilot okulu ve türkiyenin ilk (o zamanki şartlarda) uluslar arası havaalanı olan yeşilköy havaalanını kurdu. Ama ne oldu ise Atatürk vefat ettiğinden sonra oldu. Önce elindeki onlarca uçağı satmasını engellediler, elindeki havalimanını kamulaştırdılar.Uçak fabrikasını (şu an beşiktaştaki deniz müzesi ve yanındaki ıtt sharp lorenz tv fabrikası)kapattırdılar.
Anlayacağınız üzere Türk milleti çalışkandır,Türk milleti zekidir sözü büyük bir yalan değil, gerçektir.
Ancak Atatürkün hemen arkasından gelenler ondan hiçbir iz kalmamasına büyük özen göstermiş ve başarılı da olmuşlardır.
Merak eden arkadaşlar için NuD36 ve NuD38 diye google da görsellerde arama yaptıklarında ilk türk uçaklarını, Nuri demirağ diye sorguladıklarında da müteşebbisi görebilir ve şakülü kayan arkadaşlarımın da dengeleri ve moralleri yerine gelir inancındayım. karavan yapmaya çalışan arkadaşlarımada başarılar dilerim.
Bir ürün ne kadar güzel ve modern olursa olsun insanın kendi emeği kadar değerli olamaz.

sözlerinize katılmamak elde değil bilgiler için teşekkürler

selam,
insel bey, sahibinden.com da ki satılık euromobil ilanı sanırım sizin...

euromobilleri türkiyeye geldiğinden beri takip ediyorum, hafızam yanıltmıyorsa, yani hymerler le karışmıyorsa (çünkü hymer leri avis kiralıyordu), 1990 da sadece kiralama firmaları getirebiliyordu ve bir firma 5 adet getirmişti bu karavanları, o zaman gidip incelemiştim, satışı için 5 yıl bir kiralama sınırı vardı, 100.000 mark paraya da 5 yıl sonra satılığa çıkmıştı, yine yanlış hatırlamıyorsam 60.000 mark paraya altunizade de bir galeride gidip incelemiştim, sağlam oldukları bu kadar sene sonra diriliğinden belli, ayrıca mercedesin kendini ispatladığı bir de dizel motor var üzerinde.

bu tip hymer ve euromobil karavanları takip eden biri olarak yanlış anlamazsanız satış sebebinizi sorabilirmiyim, memnuniyetsizlik mi diye merak ediyorum, daha iyi bir projedir diyede umuyorum. saygılar, sevgiler...
mali

Nereden baslasam. Oncelikle sunu soylemeliyim ki yeni karavanlarla yarisacak bir ic donanim ve tasarimina sahip karavanim. Yani gene dusunsem ille de euramobil derim. Ayrica altinda mercedes olmasi da cabasi. Zira parcasi diger 90 li model hymer araclarina gore daha kolay bulunuyor. Almanya'dan bir sey getirtmeye gerek yok. Aksarayda raftan cikartip veriyorlar.

Bu yaz 1 ay gezdik tozduk ama gelecek ve ondan sonraki yaz programlarimiz belirlendi. Yani iki sene yazin tatile karavanla cikamamiz cok zor. Esim ise cumartesileri calistigindan (hatta bu bayram arifesinde bile calisiyor, o kadar umitlenmistim.) haftasonu bir yere gidemiyoruz.
Yani zamanlamalar biraz kotu denk geldi.
Karavan icin cok arayan var. Herkes mail uzerinden is bitirmeye bakiyor. Karavani gormeden pazarlik yapanlar, 50 bin ay taksitle almak isteyenler, abuk sabuk rakkamlar, abuk sabuk takas onerenler. Neyse bir allahin kulu geldi de yuz yuze konusarak anlastik. Hatta kapora bile aldik. Sonra kredi alamadigini soyledi. Anlasmayi iptal ettik. Acelem yok. Haftasonlari tek basima kacabilirsem kaciyorum. Tek kisi icin biraz luks oluyor koca aleti tasimak ama yapacak birsey yok.
Hayat ne garip, eski t2 westfalia ile ailece her yere giderken sigmaya calisirdik. Hatta kizimi dogdugunda yemek masasinda yatirir oyle uyuturduk.
Simdi ise sigacak karavanim var ama zaman yok.
Amaaan saglik olsun yeter. :D

İnsel Abi senin cephende işlerin böyle şekillenmesine üzüldüm doğrusu, yani işin teknik boyutunun yanında bir de günümüz şartlarından kaynaklanan "daha fazla çalışma" olgusu ile birilerinin karavanından vazgeçmesi üzücü. Ama sonuçta biliyoruz ki İnsel Abi fiziksel olarak karavan içinde bulunmasa da gönlü karavan içinde... :D

İnsel bey karavanı satsada mutlaka başka planları vardır kampçılıktan vazgeçemez
bana öyle geliyor

Baska planlarim var elbette. Hotel ve pansiyonlarda kalamiyorum malum. :D
Zaten bunun satilacagi da yok. Kimse birsey satamiyor malum. Belki birseyler degisir diye ben de agirdan satiyorum.

İnsel,

Hep Ahmet'e kıyak yapacak değiliz ya, karavanı satarsan sende " Bicamper" le takıl. :D :D :D

Bikamper

Bikamper drawing

Bikamper bag

Hani defilelerde seyredersiniz ya bu da giyilir mi denecek cinsten elbiseleri. Halbuki o elbiseleri tasarimci tasarimi ne kadar zorladigini gostermek icin uretmistir. Amac elbise tasarlamaktan cok beden uzerinde algi farkliliklari yaratmaktir.
Bu tasarimlarda hakikaten oyle. İslevsel degil ama neler daha neler dusunulebilecegini gostermek icin. Cok tesekkurler. Bayiliyorum bunlara.

valla helal olsun Ahmet bey, bunları nereden buluyorsunuz
hayranlıkla sizi izliyorum sizin yasiko nikinizi görünce otomotikman nasıl bir model çıkacak moduna giriyorum :smiley:

selam,
sayın yasiko nun yolladığı bisiklet projesi birazda sayın inselin karavanı sattığında kısa yollu çözüm olsun diye nazire gibi olmuş...

(şaka tabii, yanlış anlama olmasın, yazım dili ile yüzyüze konuşma arasında bu yanlış anlamalar oluyor, en büyük korkumdur.) :smiley:
m.ali

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,507
Kayıtlı Üye Sayımız
172,164
Kaydolan Son Üyemiz
erensipahi

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR