En İyi Çift Kabin Pick-Up Hangisi?

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan KanyaK Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 221
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 234,238

Sizce En İyi Çift Kabin Pick-Up Hangisi?

• Kullanılan toplam oy
    556

Etiketler
Ynt: En İyi Çift Kabin Pick-Up Hangisi?

İşim gereği Türkiye'yi geziyorum dediniz işiniz nedir merak ettim navara ile mi geziyorsunuz Bolu Mengen'e yolunuz dişer ise beklerim hepiniz için geçerli arkadaşlar

Hakan bey akaryakıt şirketimiz var AYTEMİZ AKARYAKIT DAĞITIM A.Ş bende firmanın madeni yağ bölümünü idare ediyorum ve iş icabı dolaşıyorum bayilerimizi ...bu sebeple devamlı seyahat halindeyim...davetiniz için tşk ederim Mengen tarafına gelirsem muhakkak ugrarım sizede.....

Bülent Bey ; aracınız gerçekten çok hoş olmuş motor gücü de malum ama lutfen benim gibi kullanmayın ;D ;D

Resim 207

ha ha ha evet bencede bu araba kullanmak değil çiğnemek oluyor

hagurel' Alıntı:
ha ha ha evet bencede bu araba kullanmak değil çiğnemek oluyor
hi-lux gerçekten sağlamlık sembolü motor henüz 550000de hep çamurun içinde olduğu için artık bir restorasyon istiyor nede olsa 1986 model yer yer paslanmalar var ama onu seviyorum :-*

Haldun bey gerçekten güzel bir poz....balıklama atlamışsınız suya ... :D benimde zaman zaman yapmak istediğim bir pozisyon ... ;) ama yine dediğiniz gibi dikkat etmekte gerekiyor zaman zaman..övgünüz için tşk ederim sağolun....

red34' Alıntı:
Haldun bey gerçekten güzel bir poz....balıklama atlamışsınız suya ... :D benimde zaman zaman yapmak istediğim bir pozisyon ... ;) ama yine dediğiniz gibi dikkat etmekte gerekiyor zaman zaman..övgünüz için tşk ederim sağolun....
Sizde sağolun iyi günlerde kullanın sevgiler saygılar.

Her zaman söylerim hatta haykırırım bile en iyi olanı;
1: senin olanıdır,
2: sevdiklerini ve seni güvenle vede ekonomil olarak istediğin yere ulaştırandır,
3: borcu olmayanı (borcu olan araç senin değildir alacaklının dır taki son senet ödenene kadar),
4: bakımı adam gibi zamanında yapılıp her an heryere gidebilecek durumda olanıdır.
Marka ve model işin teferuatı dır, o nedenle teferruatı boşverin mütemmümcüzle (tamamlayıcı unsur) ilgilenin.
Kalın sağlıcakla.

* İlk yatırım masrafımız yani aracın fiyatı ne kadar yüksek. (1 Puan)
Tata, Mahindra, SsangYong
* Aracı X liraya 0 aldığımızı ve 2 yıl sonra 150-200 bin km'de Y liraya sattığımızı düşünelim. X - Y = Satıştan ne kadar değer kaybımız olacak. (1 Puan)
Toyota Hilux (eski kasa 85-86 temiz hiluxlar hala 20.000 TL'lere kadar çıkıyor)
* Araç bakım, onarım ve arızaları ne sıklıkla oluyor ve ne kadar masraf çıkartıyor. (1 Puan)
eski kasa Toyota, Eski Kasa Mitsubishi (MK) serisi
* Aracın yakıt ekonomisi. (1 Puan)
Yeni kasa Mitsubishi (ML) serisi
* Çok ağır olmayan arazi şartlarında performansı. (1 Puan)
Açık ara farkla Eski Toyota sonra Mitsubishi (kilitli dif var), Skystar, Navara
* Şehiriçi kullanımdaki performansı
Mitsubishi, Navara, SsangYong (bence otomatik vitesli her pickup şehir içinde rahattır)
* Aracın donanımı (1 Puan)
Navara, Yeni Kasa L200, Hilux'un üst versiyonları, SsangYong
* Aracın görselliği (1 Puan)
Zevke göre değişir. Bence Navara, sonra da benim kocaoğlan (eski kasa L200), Nissan Pickup, Chevy Avalanche, Ford F350

Buna göre benim Sonuçlarım:
1. Toyoya Hilux
2. Mitsubishi L200
3. Nissan Navara

İşin tekniğini, performansını, markasını bir kenara bırakın. En iyi araç eşinizin en çok beğendiği araçtır dostlar.
Benim yaşımdakiler için söyleyeyim, yaşım 36.
Babanız böyle bir aracı muhtemelen zaten beğenmeyecektir ('artık adam gibi bir araba al oğlum bu ne böyle', çok yakar, park etmesi dert, vergisi vs.)
Anneniz ise araçtan ve offroad'un tehlikelerinden korkacak ver sizi korumaya çalışacaktır.
Komşularınız size gıcccık olacaktır, site/apartman otoparkına girememeniz için ellerinden geleni yapacaklardır.
Polisler her fırsatta durdurp ceza kesmeye çalışacaklardır.
İşyerinizdeki bazı züppe tipler size cowboy muamelesi yapacaktır (bankacıyım).

Tüm bunlara rağmen siz 4x4 aracınızı kullanmaya, arkadaşlarınızın Jetta'larına Polo'larına yüksekten bakmaya devam edersiniz. Ama eşinize veya kız arkadaşınıza beğendiremiyorsanız o aracı kısa zamanda satmak zorunda kalabilirisiniz ;D ;D

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,624
Kayıtlı Üye Sayımız
172,270
Kaydolan Son Üyemiz
Engin paslı

Çevrimiçi üyeler

SON MESAJLAR