En Çok Neye Kızıp Sinirlenirsiniz?

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan ferdane gül Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 358
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 42,862

Etiketler
Ynt: En Çok Neye Kızıp Sinirlenirsiniz?

ferdane hanım konu için öncelikle çok tşkler ediyorum.

Kızma sebelerim ne kadar çok olsada kızmamak için aradığım sebebler oldukça çoktur bunu özellikle belirtiyim sanıyorum bunun adına (sabır) deniyor
1- yalana
2- yanlış anlaşılmaya (buna hiç tahammülüm olmuyor) (örnek : Arkamdaki aracın sürekli kornaya basması öndeki aracın bunu benim yaptığımı zannetmesi gibi)
3-derdimi anlatamadığım zaman
4-karşımdakinin kasıtlı olarak anlamak istemesi
5-istediğini duyan istemediğini duymana
6-tartıştığı şeyin kimseye faydası olmadığı konuya
7-haksızlık karşısında doğruları savunmayana
8-özgürlüğü savunup bana koklatmayana
9-kendisine serbest ettiği bana gelince kesinkes yasak dediği ana
10-bunların yaşandığı bir ortamda yaşamak zorunda olduğuma.

keskin sirkenin kendi küpüne zarar vereceğini hatılatır tekrar tşkler eder saygılar sunuyorum

boş yere herşeye sinirlenirim , okuduğum bir makaleye bile binlerce küfür ederim ...
yolda , evde , sokakta , işte , ziyaretlerde , pc başında , markette , benzincide , oto yıkamada , tamircide , arazide ...

aklınıza gelebilecek her türlü ortamda sinirlenip insanların kalbini kırabilirim ...

tabi sonrasında , düşününce biraz kendime KIZARIM ...
herkese herşeye sinirlenip , sonra kendimde suçu bulurum , belki iyi birşeydir hatamı anlamam , iş işden geçtikden sonra ne kadar iyi ise tabi .
hata olduğunu bilip defalarca aynı hataya sürekli düşüyorum , psikolojik yardım almam gerekiyordur belki kim bilir ...

Kemal Bey(seyyah 34),ben teşekkür ederim.Yazdığınız konulara kızmamak elde değil....

-Tribünlere oynayanlara yani çevredeki kişiler için farklı davranıp,konuşanlara....

Aciliyeti olmayıpta işleri acile bindiren ve gecenin bu saatinde beni dükkana getiren müşterilerime ??? ???

Nasıl olsa seviliyorum diyip, üstüne de 3 5 10 20 bira içip,

Sempatikliği aşıp, işi goyguculuğa döküp, bedavacılık yapıp, başkasının eğlencesine hiç bişi katmadan ortak olana......

Ve de ona hiç bişey demeyen olgunlara...

Çok sinirleniyor, çok kızıyorum... Anlatabildim mi?

Konvoy halinde arazide veya yolda giderken;

Dikiz aynasından bakarak hızını arkadakine göre ayarlamayana,

Anlamsızca, gereksizce, tehlikelice, sarhoşça ön sırasındakini geçene,

Elinde hem pmr, hem cb, hem cep telefonu olmasına rağmen, biraz hızlı gitmeliyiz demek için tampona yapışıp kornaya basarak espri yaptığını zannedene,

Dertlinin derdini hiçe sayıp, empati kurmadan dalga geçene....

Bunu yapmasına izin verip, yüz bulmasına yol açanlara çok sinirleniyorum...

Of Ferdane hanım, ne biçim konu açmışsınız..... ;D

Daha neler var neler....
Çenem durmayacak ;)

En çok neye kızıp sinirlenirsiniz konusunun
BİR dokun BİN dinle forumuna hoş geldiniz :D

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,516
Kayıtlı Üye Sayımız
172,175
Kaydolan Son Üyemiz
disciyolda

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR