Fiorino Çekme Karavan

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan Serkan066 Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 2
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 859

Serkan066

Yeni Üye
Selamın aleyküm dostlar
2020 95Ps 200 Nm fiorino aracım var
Karavan hayatına adım atmak istiyorum fakat çekme karavan çekebilir mi çekemez mi bilmiyorum
Deneyimi fikri olan varsa yardımcı olursanız sevinirim teşekkürler.

Etiketler
karavan
Selamın aleyküm dostlar
2020 95Ps 200 Nm fiorino aracım var
Karavan hayatına adım atmak istiyorum fakat çekme karavan çekebilir mi çekemez mi bilmiyorum
Deneyimi fikri olan varsa yardımcı olursanız sevinirim teşekkürler.
A.s.
Towcar info da aracınızı bulamadım.
Onun yerine aynı motoru taşıyan 95ps 200nm olan dobloyu seçtim.
Bu sitede standart hesaplamalar araç ve karavanın kendi ağırlıkları + 200 kg olarak yapılıyor.

Sizin aracınız doblodan biraz daha küçük olduğu için bu yük dağılımını araç için +50 karavan için +200 olarak ayarladım. Çünkü doblo ile aracınızın ağırlık farkı 165 kg. Seçenekler 50 ve katları olduğu için +50 olarak belirledim. Aradaki 15 kg genel manada çok fark etmeyecektir.

Sonuçlarınız aşağıdaki gibi.

Kesin olmamak ile birlikte aracınızla 750? + 200kg ekstra yüklü bir karavanı rahatlıkla çekebilirsiniz.

Sistem yokuşlarda da sorun olmayacağını fakat deneyimli bir sürücünün olması gerekebileceğini söylüyor.

C1

C2

C3

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,438
Kayıtlı Üye Sayımız
172,091
Kaydolan Son Üyemiz
Engin Koygun

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR