Duster Aracınıza Ne Gibi Değişiklikler Yaptınız?

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan SERKANEFE Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 1,463
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 462,876
Ynt: Duster Aracınıza Ne Gibi Değişiklikler Yaptınız?

fitil sıkıştırma yapmıyor degil mi açma koluna yani rahat kapanıp açılıyormu kaput

Etiketler

İsin espirisi tabiki de güven ne alaka ama gercekten kapağı kapatirken tok bı ses geliyor artık sıkışma da yok kolay da açılıyor bence almamız gereken bı aksesuar

dustersivas' Alıntı:
İsin espirisi tabiki de güven ne alaka ama gercekten kapağı kapatirken tok bı ses geliyor artık sıkışma da yok kolay da açılıyor bence almamız gereken bı aksesuar
teşekkürler alacaam

cem.321' Alıntı:
Ümit bey lastikleriniz hayırlı olsun. Memnunmusunuz? Yakıt akışında +/- bir fark hissettiniz mi?
Cem bey lastiklerin ebadı 215/70/16 olduğu için eskisine(685.9mm) nazaran çapta (707.4mm) 21.5mm'lik bir büyüme oldu. Bu büyüme ister istemez mililitre de olsa yakıta yansımıştır ama ne araç bilgisayarında ne de yakıt alırken hissedilir derecede bir artış olmadı. Ayrıca yanak kısmı 70'e çıktığı için süspansiyon konforu ve sert darbeleri emme oranı arttı, araç daha konforlu hale geldi. Benim araçta port bagaj olduğu için 90-100gibi hızlarda port bagajdan kaynaklı rüzgar sesinden lastik sesinin olup olmadığını anlamak zor. Ama normal asfalt lastiğine oranla biraz sesli olabilir. Aracın çekiş ve tutunma performansını çok artırdı, lastiklerin arazide yere tutunması asfalt lastiğine oranla daha iyi olduğu için aracın gücü tekerlere çok kolay iletiliyor, derin karda ve bozuk arazide çok rahat ilerliyorsunuz. Lastikler değişince aracın gücü arttı diyebiliriz. Kısacası bu lastiklerden çok memnunum, 4x4 Duster'ı olan bütün arkadaşlara şiddetle tavsiye ederim :smiley:

4x2 Duster sahipleri orjinal lastikleri eskidiğinde veya değiştirmek durumunda olduğunda, BF Goodrichler biz de de iş yapar mı acaba?
Ya da herhangi bir AT lastik.
Çünkü piyasadaki 215/65/16 ebadındaki lastiklerin desenine güvenerek, dört mevsim olduğuna inanmak çok zor.

youngsun' Alıntı:
4x2 Duster sahipleri orjinal lastikleri eskidiğinde veya değiştirmek durumunda olduğunda, BF Goodrichler biz de de iş yapar mı acaba?
Ya da herhangi bir AT lastik.
Çünkü piyasadaki 215/65/16 ebadındaki lastiklerin desenine güvenerek, dört mevsim olduğuna inanmak çok zor.
4x2 aracta AT lastik iş yapar tabii ama yaptığı iş yaz lastiklerinden daha iyi kış lastiklerinden daha kötü olacaktır.Bu yüzden 4x2 aracınız varsa yazın yaz lastiği kışın kış lastiği kullanmak daha mantıklıdır...

maresal' Alıntı:
4x2 aracta AT lastik iş yapar tabii ama yaptığı iş yaz lastiklerinden daha iyi kış lastiklerinden daha kötü olacaktır.Bu yüzden 4x2 aracınız varsa yazın yaz lastiği kışın kış lastiği kullanmak daha mantıklıdır...
MT olmaz mı ? Çünkü 4*2 ler de zaten pilotaj sayesinde çoğu 4*4 ün geçemediği yerlerden geçebiliyor(muş). Bir de MT taksa olacakları hayal bile edemiyorum.

veteriner' Alıntı:
MT olmaz mı ? Çünkü 4*2 ler de zaten pilotaj sayesinde çoğu 4*4 ün geçemediği yerlerden geçebiliyor(muş). Bir de MT taksa olacakları hayal bile edemiyorum.
;D aman hocam ne yaptınız.

veteriner' Alıntı:
O zaman iyi pilotajlı MT li 4x2 ler paletli tanklarla kafakafaya gider Abdullah bey ;D ;D

fazla sataşmayın, onlarda aynı araç sahibi, 2x noksanı var... psıkoikame etkısını hesaba katın... usta sürücülükle 4x4 noksanı kapatılabılır... he de geç... ;)

maresal' Alıntı:
;D aman hocam ne yaptınız.
Hocam ben kendi aracımdan örnek vereyim (gerçi bizim capon eskileri buralarda pek arazi aracı yerine konmaz ama olsun sonuçta konu 4*2 de MT nasıl olur) MT leri takınca AT lastikle 4 çekerde zorlanarak geçtiğim yerden 4*2 de rahat ilerleyebiliyorum.
E zaten konumuz olan duster'da bir kullanıcı 4x2 ile ilgili
-birçok 4x4 aracın çıkamadığı,kaldığı yol koşullarında sürüş teknikleriyle rahatlıkla yol alabildiğini
-4x4'ün çok yapişkan çamur etapları haricinde bariz bir üstünlüğü olmadığını
-Ağır Off road koşulları haricinde bariz bir fark olmadığını,iyi bir sürücülükle 4x4'lerin bile zorlandığı yol koşullarında doğru lastikle rahatlıkla yol alınabileceğini
yazmış.
Bu durumda MT Lastik de zaten adı üstünde çamur etaplarında ağır off road koşullarında kullanım için üretildiğine göre bence MT lastikli bir 4x2 duster, 4x4 den aşağı kalmaz.

Arkadaşlar 4x2 pickupların çoğu ebatlarına uygun buldukları için genelde AT lastik kullanıyolar(Alaya gerek yok).
Acaba diyorum orjinal lastiklerimiz bitince ya da değiştirme durumu olursa Yokohoma GO12 ATS mi alsak. Tanesi 275 TL civarında.
i5526470_dscf0803-jpg

youngsun' Alıntı:
Arkadaşlar 4x2 pickupların çoğu ebatlarına uygun buldukları için genelde AT lastik kullanıyolar(Alaya gerek yok).
Acaba diyorum orjinal lastiklerimiz bitince ya da değiştirme durumu olursa Yokohoma GO12 ATS mi alsak. Tanesi 275 TL civarında.
i5526470_dscf0803-jpg
kış için vakumlu kış lastiği tercih edin AT lerden daha iyi iş yapar karda buzda (4x2 için).Alay konusu falan yok üzerinize de alınmayın zaten varsa bile sizinle bir ilgisi yok ;)

arkadaşlar duster 4x2 iken renault 9 ondan daha iyi gidebilmektedir oyüzden 4x2 duster'ın lastiklerini mt taksanız bile stock lastikli 4x4 duster kadar yol alamazsınız hertürlü iddiasına varım. ben stock lastiklerle at lastikli cherokee limited, ok 144 lastikli lada niva, mt lastikli suzuki samuria ve at lastikli cj5 ile çok rahat başa çıkabiliyorum. ama 4x2de olsam üstümde mt lastik dahi olsa geçicegim tek araç lada niva ve cj5 olur diğerleri kadar gidemem.

veteriner' Alıntı:
Hocam ben kendi aracımdan örnek vereyim (gerçi bizim capon eskileri buralarda pek arazi aracı yerine konmaz ama olsun sonuçta konu 4*2 de MT nasıl olur) MT leri takınca AT lastikle 4 çekerde zorlanarak geçtiğim yerden 4*2 de rahat ilerleyebiliyorum.
E zaten konumuz olan duster'da bir kullanıcı 4x2 ile ilgili
-birçok 4x4 aracın çıkamadığı,kaldığı yol koşullarında sürüş teknikleriyle rahatlıkla yol alabildiğini
-4x4'ün çok yapişkan çamur etapları haricinde bariz bir üstünlüğü olmadığını
-Ağır Off road koşulları haricinde bariz bir fark olmadığını,iyi bir sürücülükle 4x4'lerin bile zorlandığı yol koşullarında doğru lastikle rahatlıkla yol alınabileceğini
yazmış.
Bu durumda MT Lastik de zaten adı üstünde çamur etaplarında ağır off road koşullarında kullanım için üretildiğine göre bence MT lastikli bir 4x2 duster, 4x4 den aşağı kalmaz.
gayet ciddi yazmışsınız ama gülümsediğinizi görebiliyorum ;)

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,621
Kayıtlı Üye Sayımız
172,266
Kaydolan Son Üyemiz
tomas1984.cat@gmail.

SON KONULAR

Geri