Doğada Çadırda Kamp Hayatı

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan seyyahasan Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 52
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 47,702
Ynt: Doğada Çadırda Kamp Hayatı

Sitedeki arama motoru ile aratıp bulamamıştım.Verdiğiniz linkten okudum.Evet bunun benzeri durumlara ben de bazen rastlarım.Buna çare olarak konaklayacağım yere yakın başka noktaları da kaydederim gideceğim yere giderken.Ters durumlarda tecrübemin sonucunda oluşturmuş olduğum pratik ve çabuk toparlanma manevraları ile hemen o yeri terkeder,sakin olan daha önce tespitli yerlere kaçarım.
Şimdilerde 4X4 ümün olması dolaysıyla diğer araçların pek salimen girip-çıkamayacağı yerlere rahatlıkla ulaşabilme durumum ile önemli bir avantaj kullanıyorum.
Bu dengesiz ve maganda yaratılıştaki kimseler emin olun ki denizlerde de var.Bir zamanlar delikanlılık zamanlarımda ufak bir teknem vardı ve izmir çevresindeki çeşitli ada ve koylara gidip robinson hayatı yaşardım.Oralarda o vakitler bile bu cinsten kimselere rastlar ve derhal demirimi alıp bir başka koya vs.'e kaçardım.
Ufuk kardeş maalesef her nimetin bir külfeti haliyle oluyor.Sanırım bu bizim ülkemizde bu tipten nimetlerin külfetleri biraz fazla ama olsun neyse ki çareler tükenmiyor...

Etiketler

hocam bunlar her yerde dağda denizde hatta havada. Yüce yaradan bunlara bitmek tükenmek bilmeyen bir ferahlık vermiştirki sorma hiç kendilerini bu gezegene yapancı hissetmiyorlar. Normal :smiley:) herşey ve dünya onların etrafında dönüyor..

Görünüşte öyle ama Yüce Allah bir vakte kadar mühlet verir,sonra hesabı esastan esaslı bir şekilde sorar.Biz doğa severler illaki haşareden arınmış yerler buluruz, hemide gün geldikte onlar dahi temizlenir gider...Kış mevsimi haricinde nasıl karasinek nereye gitsek var, eh bunların da benzer tarafı çok :smiley: :smiley:

Arkadaşlar Saat 3.30 uykum çok geldi,ama bunu sizinle muhakkak paylaşmam lazım,bana fikir verirseniz çok mutlu olacağım.
Şimdi benim kardeşim yok,olmasını çok isterdim.Arkadaş çevrem çok az ve benimle gelmez şehirin kölesi olmuşlar.
Ben şehir hayatından çok sıkıldım,Bilgisayar Mühendisiyim ve iş yok,kendim üretiyorum ve tüketiyorum.Geleceğim belirsiz,bende neden olmasın bir yolculuk,Özgürlüğe Adımlar Projesi.
ben temelli gitmek istiyorum.5 veya daha fazla yıl ,hayat benim,dünya benim,vatan benim,neden olmasın.
Asıl sormak istediğime gelecek olursak;ben ormanlar pek hoşuma gitmiyor,açık alan,deniz kıyısı,Ada bunları çok seviyorum.Ben zorlukları öğrenmek isterim bir hassa.
Tek gitmek zorundayım. Benim bir grubum yok,Kardeşimde yok.Tek başına bir yolculuğa çıkmak istiyorum.
Tek başına yola çıkmak ne gibi bir güç ister?Yabancıyla tanışmak ve yolculuk yapmak güvenli mi?
Para ne kadar lazım olur? Bir ormanda değil,Kumsal ve açık alanda hayvanlar bulunur mu ve nasıl avlanabilirim?Tüfekle avlanmak Bir kenara,balık tutmak mümkün mü? Benim söylediğim Kamp çadırla başlamak,Grupla tanışıp yola çıkmak,sonra 6 tekerlekli dostla uzun yolculuklara çıkmak,yavaş yavaş yükselmek.Lütfen yardımcı Sıkı bir bilgi verebilirmisiniz arkadaşlar.
Param az,şu anda atv,jip,motor,karavan,otomabil alacak durumda değilim,bisiklet veya yürüyerek kamp alanına gitmek ve yaşamak istiyorum,Sırt çantası ne önerirsiniz,çantaya göre yaz ve kış ağırlıklı hangi çadır uyar çantaya.hangi malzemeleri alamam şarttır
Tüfek gerekir mi?Zıpkın gerekir mi?Elektronik bıçak gerekir mi?
Yanlız yolculuğun neyi çok zordur.çünkü ben şu sözü çok severim,Zoru Sevemezsen,Başaramazsan,Mutluluğu da Bulamazsın,Yaşayamazsın
Bu yüzden ilkel çağdan başlamak istiyorum.Bana yol gösterirseniz çok sevinirim,Yol tercübesi başka,bana yardımlarınız kamp yaparken hep aklımda uygulamak üzere her zaman bulunacaktır!ARKADAŞLAR

hocam hepimizin aklından geçeni yazmışsınız bende ıssız bir adanın robinson u olmak isterdim ama malesef bu şehirlerin cuma sı olduk. Tek olma konusuna gelince eğer kedinizle barışıksanız iç dünyanız sağlam ise yaparsınız ama bana soracak olursanız bir arkadaş dost iyidir. Bence siz bir hafta ıssız bir yerde kalmayı deneyin tabiyatı yanlızlığı iyice bir dinleyin uzun yılların getirdiği alışkanlıklardan vaz geçmenin ne kadar zor olduğu göreceksiniz yakınsanız geln koaelinde ben size kimsenin sizi rahatsız etmeyeceği bir yerde kamp kurmanıza yardımcı olalım kamp malzemelerei kamp için olmazsa olmazlar içinse arkadaşlaerımızın açtığı çok faydalı forumlar var oralarda hayatı idame teknikleri kamp kurulumu malzeme lstesi gibi ....... faydalı bilgileri bulabilirsiniz
ben yapamadım ama umarım siz bir gün başarırısınız.

Arkadaşlar bende bir ekleme yapayım . Eğer var ve gözümden kaçtıysa affola ....

Gece ayakkabıların çadıra torba içinde alınması ve sabah giyilmeden içinin kontrol edilmesi faydalı ve güzel bir alışkanlıktır . Çünkü sıcak , nemli ve kuytu olan ayakkabınız muhtelik akrep ve böcekler için ilgi çekici olabilir . Ve sabah dikkatli olunmazsa sürpriz bir karşılaşma sözkonusu olabilir .

Saygılarımla ...
Barış

Harika bir cevap vermişsiniz,saolun.mükemmelsiniz.yah arkadaşlar benim arkadaşım veya kardeşim olsa ben bunu niye yazayım,deli değilim çünkü,kamp yaptım ben ama parayla,çanta yok,bavul yok,araç-gereç yok.
1-bol para
2-4x4 bir jip
3-alışveriş mağazasına en az 10 km uzaklık
bunlar varken ama şimdi ekonomi kriz var,araba yoksa arkadaşda yok,para yoksa arkadaş seni çiğner,
bir kamp yapmaya gittiniz,tek başınıza,yabancıyı arkadaş edimek kolay mı? Yada yeni bir arkadaş çevresine katılmak kolay mı?hani;paran olsa kendini bir şekilde aralarına girersin.ısıtırsın kendini.karavanın olsa birileriy 5-6 yolculukta kendini ısıtırsın.o seni,sende onu tanımıyorsun.kolay mı?kamp çevresine katılacaksın,hangi sıfatla, dağcımısın, kamp öğretmenimisin,eski kafa izcilerdenmisin. ya ben bilgisayar uzmanıyım,çizim operatörüyüm.laptoplarını tamir ederim artık.

Para elbette önemli ama , şevk ve doğa sevgisi insanın içinde varsa elbet kendine uygun bir grup bulunur . Sonuçta memleketimizde herkes zengin yada bol paralı değil . Hem insanlar farklı gelir düzeylerine sahip olsalarda İNSAN oldukta sonra uyum sağlamak sorun olmayacaktır .

Para yoksa , arkadaş yok . Araba yoksa arkadaş yok . Para olsa kendini bir şekilde insanlarla kaynaştırırsın kısmına kesinlikle katılmıyorum . Parayla , arabayla yanıma gelen her şartta benden ve herkesten uzak olsun ... Bu tür insanlardan zaten hayır gelmez . Arabayla , parayla dostluğun ilgisi olmaz , olmamalı ... İlgisi varsa da adı ne dostluk arkadaşlık olmaz zaten .

Bu arada konu başlığına uygun davranmıyoruz konu dağılıyor . Konu sahibinden özür dilerim bu sebepten ama yazmadan edemedim . Bu mesajı biraz durduktan sonra kaldırabilirim serencamın bozulmaması adına ...

Saygılarımla ...
Barış

deadelaus' Alıntı:
doğru söze ne denir ? sadece hafta sonu kamplarda değil toptan kurtulmak lazım bu cuma kimliğinden ...
öyle ama olmuyor işte gidebilecek olsam dostlarımıda yanımda isterim o başkasını topluca terk etmek lazım şehirleri yada şhirleri doğa yapmak yeşil olsa beton olmasa ohh oh nerde derin bir iç çekesim geldi

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,495
Kayıtlı Üye Sayımız
172,157
Kaydolan Son Üyemiz
Hkndm

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.