Discovery V8 - Discovery 2.5 TD Tercihi

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan AYDURAN Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 377
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 92,484

Hangisini Tercih Edersiniz?

• Discovery I 3.9 V8

Kullanılan: 129 53.3%
  • Discovery 2.5 TD

Kullanılan: 113 46.7%

• Kullanılan toplam oy
    242
Ynt: Discovery V8 - Discovery 2.5 TD Tercihi

Aytuğ'un D2 V8 32" MT ile otobanda 27 lt LPG yakıyordu 110-120 km civarı hızlarda, konuyu okursa arabayı yakabilir ;D

Etiketler

LRTD5' Alıntı:
Ha ha Yavuz arada bir 20'lik Jerry Can atıp depoya unutmuş olabilir misin?
:smiley:

Dizeller biter bu değerleri yakalarsa V8'ler :smiley:

Abi az değilki benzin dizelden pahalı, sen 11 litre yakarken biz 17 litre yakıyoruz, nasıl bitsin dizel.

Standart 5,2 ile bile bu değerleri yaklamak imkansızdı, hem rüzgar direnci daha az...
Ama tabi otomatik şanzıman etkisi var. Ancak anormal ekonomik bir tüketim.
Standart 156 Alfa Romeo Distinctive 2006 model bile ortalama 12,5 litre benzin yakardı zamanında...

Chipli Td5 ile değerleri hesaplıyorum. Yakında paylaşacağım.
Ve inanın sürüş bambaşka :smiley: Dizelde de can varmış biraz...

MC' Alıntı:
Aytuğ'un D2 V8 32" MT ile otobanda 27 lt LPG yakıyordu 110-120 km civarı hızlarda, konuyu okursa arabayı yakabilir ;D

Fark var ama oran değiştirmeden lastik değiştirmek ayrı birşey, benim şehir içi tüketim düştü ama muhtemelen şehir dışı arttı , yeni oranlar son hızımı çok düşürdü.

Fakat bu sayede şehiriçinde 5. vitesle gezebiliyorum.

Serkan'ın Disco I V8 (otomatik) le 100km/h sabit hızla, 33" lastik, 6" lift, full yüklü halde motor bitik vaziyette iken yaptığımız ölçümde 15 lt. benzin yakmıştı. Yani LPG ile uzun yolda V8 in 20-22 krş. a inerek, dizelden az yakması mümkün.

ndoganci' Alıntı:
ayıptır yahu

4 kişi konuyu inceliyor, 3 kişi yeşil bi ben kalmışım...

Babacım yaz yönetime senden kıymetlimi, ben çekilirim, sen yeşil olursun.

yalnız murat benım arabama laf atıyor ama arabayı kullanan murattı.ben uyuyordum :smiley: Yanı tercihi jeep olan birisinin arabama fazla yakıt tükettirmesi normal :smiley:)))

acaglar' Alıntı:
yalnız murat benım arabama laf atıyor ama arabayı kullanan murattı.ben uyuyordum :smiley: Yanı tercihi jeep olan birisinin arabama fazla yakıt tükettirmesi normal :smiley:)))

;D ;D ;D ;D

Buda doğru olabilir.

Sen uyurken LPG.yi boşalttım sanki ;D Fulledik yola çıktık, Kaynaşlı'da tekrar fulledik işte. :D Arabama çok yakıyo diyodum o güne kadar :p Neyse ayar işi çok önemli LPG.de D2 ayarsızdı sanırım şimdi düzelmiştir biraz.

acaglar' Alıntı:

Öyle deme Aytuğ... Murat da belki Disco S2 alacak. tam da az yaktığını düşünüp hevelenmişti. aldı alacak pozisyondaydı. niye bozuyorsun adamı? ;D

MC' Alıntı:
Sen uyurken LPG.yi boşalttım sanki ;D Fulledik yola çıktık, Kaynaşlı'da tekrar fulledik işte. :D Arabama çok yakıyo diyodum o güne kadar :p Neyse ayar işi çok önemli LPG.de D2 ayarsızdı sanırım şimdi düzelmiştir biraz.

low damı gittin acaba kaynaşlıya ;D ;D

Sizin dilinize düşeceğime :D Öyle mazotla LPG ile ekonomik olmaz V8.ler, taş kömürü, linyit falan yakmak lazım ;D

MC' Alıntı:
Sizin dilinize düşeceğime :D Öyle mazotla LPG ile ekonomik olmaz V8.ler, taş kömürü, linyit falan yakmak lazım ;D

amaaan ekonomik olucakta nolucak, ben bu haliyle seviyorum, hakkını versin dilediği kadar yesin arpayı.

FFE teknolojisi - (F..k Fuel Economy)

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,624
Kayıtlı Üye Sayımız
172,270
Kaydolan Son Üyemiz
Engin paslı

Çevrimiçi üyeler

SON MESAJLAR