discovery 2 kullanımı hakkında yardım lütfen

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan eraylive Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 23
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 8,107
Ynt: discovery 2 kullanımı hakkında yardım lütfen

Hüseyin usta çok iyi bir usta, Land doktoru da denebilir hatta. Bu arada ben arka körükleri iptal ettirdiğimde yükseltme yapmadım, sadece orjinal yükseklik verecek kit ile arkaları değiştirdim, 5 ay kadar önce yaptırdım ve maaliyeti 600-700 TL arasındaydı işçilik de dahil.

Etiketler

kürşatbey sanırım ben yanlış yazmışım sadece 3. silindirde problem var demişti onunda gazdan dolayı olabileceğini söyledi bugün maslak atatürk sanayiye benim aracın gazına baktırmaya gittim 3. silindire gaz yolayan selonoid arızalıymış onu değiştirdi usta arabanın titremesi düzeldi sayılır ama hala çok hafifi var sanki ayrıca şanzımanıda gösterdim hiçbir probleminin olmadığını söylediler birtek evveliyatını bilmedikleri için hafta içi bir ara uğrayın yağıyla filtreyi değiştirelim rahat rahat binersiniz dediler bunların hepsini oldu sayarsam tek eksiğim körükler kaldı önümüzdeki günlerde onunlada ilgilenicem söylediğiniz yere giderkende sizinle birkez daha irtibata geçmek isterim teşekkürler

Merhaba,
Sırf yazışmalara cevap yazmak için gecenin bu saatinde üye oldum dayanamadım :smiley: birincisi sari araba saga sola asagiya doğru ok işaretleri olan sembol ACE (active cornering enhancement) olarak tabir edilen yani özetle aracın 90 km'ye kadar olan hızlarda yana yatmasını minimize eden sistemin hata verdiği ve çalışmadığı anlamına geliyor,acilen göstermeniz gerek,ikincisi veliefendinin oradaki land rover servisi olduğunu iddia eden işletmeye gitmeyin kardeşim arkadaşımı alenen kazıkladılar ahlaksız adamlar ve yalancılar.Üçüncüsü yahu beyler şu aracın hakkında internette dolaşan körükler patlıyor efsanesinide anlayabilmiş değilim,eninde sonunda bunun bir ömrü var mutlaka birgün yenisini takmak gerekecektir.Gereken zamanda kontrollerini yaptirirsaniz neden problem olsun !!!!!körükleri kesinlikle koruyun aracın orijinalini bozmayın derim nedenine gelince arka körükler aynı zamanda SLS (self leveling system) olarak tabir edilen aracın arkaya taşıyabileceği ne kadar yük binerse binsin kendini teraziye almasını sağlayan mükemmel nitelikte bir özelliğe sahiptir,bir arkadaşıniz kapılar kapalıyken motor çalışır durumda iken arka tamponun üzerine çıksın izleyin bakalım nasıl hemen hava basarak yükseliyor otomatikman :smiley:.bu özellik aynı zamanda arazi şartları ve sert slalom virajlarda kasanın rijitliğine ACE sistemiyle beraber destekçi olmaktadır!!!indirmek için düğmeye tekrar 2 3 saniye basılı tutun yada 30 km ye çıkın inecektir bu arada kapılar açık iken sistem çalışmaz.İnternette şu mükemmel taşıt için yalan yanlış kulaktan dolma o kadar çok klişe var ki artık midem bulanıyor land rover sofistike bir araçtır ona göre bakım ve ilgi ister karizması ve nitelikleri içinde değer diyorum..Servis konusuna gelincede hiç kasmayın kardeşim bu işin yolu ya borusan oto'dur yada Hüseyin abi'dir (oto mekanik) gerisi gereksiz macera varsa daha iyiside ben bilmem ama bunlar son derece mantıklı ve denenmiş piyasada kabul görmüş seçimler.Helezon yapıp sıradanlaştırmayın bence sonuçta şehiriçi ve otoban kullanım güveliğide çok önemli.Not: Bir takım adamlar -abi bu arabada elektronik çok bunla off road yapılmaz tarzı geyiklere maruz bırakabilirler onlara inanma..unutma kafalarına ayakkabıyla :smiley: (cem yılmaz'dan alıntı) iyi geceler...

hatta körükler ömrünü tamamlayınca yenisini taktırın bence....bu benim fikrim tabi en azından land rover tasarımcıları ve bilmem kaç milyon pound luk AR-GE sonucunda öyle uygun görmüşler.Ama biz türkler herşeyi tasarlayandan iyi bildiğimiz için sök at baba acıma..

Üstadım ağzınıza sağlık.Ben de 15 gün yasaklıydım aman sizi de yasaklamasınlar böyle konuşuyorsunuz diye? nerde çok bilen arkadaşlar yok alır almaz körükleri iptal et diyen bu sistem işe yaramaz diyen arkadaşlar ben onlara discovery2 katilleri diyorum .bir öğrenmişler oto mekanik .....usta dönüştürme kiti filan elin oğlu İngilterede körüklü Discoların tozunu attırıyor hiç bir şey olmuyor araçları biz alınca hemen iptal.halbuki körüğün tanesi 300tl iki adedi eder 600 tl hem EAS sağlam kalacak hem sürüş hem de offroad konforu devam edecek hemde diğer eas ye bağlı çalışan sistemler de (Ace) beraberinde uyum içerisinde çalışıp discovery 2 ruhunu yaşatacak.Türkiye Marketinde Discovery 3 ve 4 lerin tamamına yakını ACE siz ithal ediliyor.Halbuki Discover2 gibi 10 yıl öncesine ait bir araçta bunların hepsi var.Ama tabi bozmakta üstümüze yok,bir de çamur atarız,yetkili serviste çalıştığım zamanlarda defalarca disco 2 arka körük değiştirdim ve bunların arasında hard off road yapanlar da vardı bir kez olsun geriye dönüp de yok patladı yok kaçırıyor diyen duymadım ve bu araçların servis kayıtlarına kadar gösterebilirim.Ben belgelerle konuşurum kulaktan dolma laflarla değil kaldı ki bu asil araçların onarımı ile 12 yıla yakın zamandır uğraşıyorum.Bize gerçeği söyleyin arkadaşlar paramız yetmiyor deyin başka şeyler söyleyin fakat bu sistemler yaramaz demeyin.Hor kullanılmış araçları alıyorsunuz tam araziye çıkacak iken dertler başlıyor ,neden çünkü bu araçların önceki sahipleri sizin gibi imiş,yok körüklerde sıkıntı olur diye iptal ettirmişler başkası bir şey kırılmış tükürükle yapıştırmış bir başkası birşey uydurmuş takmış işte sizi üzen bu araçlar.Ama burda suç tabiki aracına olması gerekeni yapamayan araç sahiplerinde Bir önceki kardeşim ne güzel yazmış neden orjinalini bozuyorsunuz ..Neden?
Kaçınız kendi elleri ile discovery2 körüğü değiştirdi kaçınız eğitimine gitti kaçınız bu araçlarla off road eğitimi aldı?Land Rover Discovery 2 Arazinin arslanlarındandır,Aslan besleyen gerçekten de yemini düşünmez.Araçları sevmeyen sevmesin ,sevmek mecburiyeti de yok zaten fakat lütfen çamur atmasınlar.Zira attırtmam.

;D gülmemek elde değil hayretler içerisinde izliyorum internette yazılanları,bu arada basit bir hesap yapalım benim td5 im 178000 km'de daha körükleri değişmedi arada kontrol ediliyor bir sorun yok olursada değişecek bu kadar basit,bir gün ömrü bitecek sonuçta,ha ağır arazi şartlarında zorlayacakmısın o zaman şu yorumu yapalım adam aks kırıyor körük dayanmasada olur herhalde :smiley: Ayrıca en ağır arazi koşullarında da körükler kaç km gider varsa bir yiğit paylaşsın ben araştırdım 50000 km ortalama kullanılıyor ingilterede ama herifler zorluyor yani resimlerden belli ( her haftasonu),en azından yabancı forumların yalancısıyım.Gelelim bunun masrafına,hocam iyi demişsin taş çatlasın toplamda 1000 tl tutan bir masraf karşılığı korunan ciddi bir konfor ve güvenlik söz konusu burada diyelim ki 5 sene dayanıyor,5 yılda bir 1000 tl harcayamayacaksan neden land rover'a binersin.Alırsın bir lada niva (ki iyi arabadır)çatır çatır arazi şartlarını zorlarsın azda masraf edersin (acaba??).Bu arada 2012 model land cruizer kataloğuna baktım vallahi bizim 11 yıllık diskodaki özellikler yepyeni alette sanki yeni bir özellikmiş gibi lanse ediliyor.http://turkiye.toyota.com.tr/middle/ebrosur/brosur/LandCruiser_v8.pdf sanırım 350000 tl'lik makine.abi katalogda yana yatmayı engelleyici sistemim varr heyyy bir de inen kalkan süspansiyon sistemim var hemide arazide rijitlik sağlıyor diyor land cruizer :smiley:. Not: dün diğer arabamla çobançeşme kavşağına bir dalış yaptım (alışmışım discovery'e) az kaldı takla atıyordum savrulmak üzereyken zor toparladım.Discovery ile aynı virajı bugün daha hızlı bir şekilde aldım,ıslık çala çala stres yok,çocuk oyuncağı idi.VİVA ACE...

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,479
Kayıtlı Üye Sayımız
172,133
Kaydolan Son Üyemiz
sereze

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR