discovery 2 kullanımı hakkında yardım lütfen

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan eraylive Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 23
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 8,106

eraylive

Ana Kamp
Yer
istanbul
herkeze iyigeceler ben eray bu siteyle tanışalı çok oluyor ama arazi aracımı alalı iki gün oluyor 2001 model v8 disco 2 aldım çok güzel bir araç yanlız bu indirme kaldırma düğmesi nasıl kullanılıyor hala çözemedim basıncamı kalkıyor basılı tutuncamı bilmiyorum birde gösterge panelinin yanında sağda üç düğme var arka cam silme yıkamayla ilgili onların altında üzerinde otoyol resmi olan bir düğme var o ne işe yarıyor bilen arkadaşlar varsa yardımcı olursa çok sevinirim şimdiden herkeze çok teşekkürler

Etiketler
Ynt: discovery 2 kullanımı hakkında yardım lütfen

Hayırlı olsun aracınız. Otoyol işareti olan düğme hız sabitleyici çalıştırıyor. Direksiyonun sağında bulunan düğmelerle de o düğme aktif iken kontrol edilebiliyor hız.

İndirme-kaldırmayı körüklerinin yolda bırakmaması için ben iptal ettirdim. Belki sizin araçtada önceki sahibi iptal ettirmiştir o nedenle basınca çalışmıyordur.

Evet hiz sabitleyiciymis :smiley:) indirme kaldirmayi sahibine sordum iptalettirmedim dedi. Dugmeye basinca kalkiyor dedi Bende basili tuttum ekranda bir isaret cikti arkasi kalkmis arabaresmi:smiley: sonra bi kalkti buseferde indiremedim :smiley: kisaca Ben indiriyorum kaldiriyorum Ama bilincli olarak degil dugmeye nekadar basmamiz gerekiyor yardimci olursaniz sevinirim tekrar tesekkurler

Sistem 30 km/h'nin üzerinde otomatik olarak normal seviyeye geliyor, tekrar indirmek için 30 km hıza çıkmak yeterli. Zaten buradaki amacı off-road'ta daha fazla yükseklik kazandırmak araca takılmaması için.

serden bey verdiğiniz bilgiler için çok teşekkürler .
buakşamda eve gelirken şöylebir problem oldu ekranın sol alt köşesinde sarı renkte gene yukarı aşşağı ok olan bi araba resmi çıktı acaba körükleremi birşey oldu diye aşşağıya indim baktım hiçbirşey yoktu arac aynı yükseklikte duruyordu arabayı tekrar çalıştırdımm devamettim bakalım yarın aynısını yapıcakmı yaparsa kesin bir arıza var demektir dimi ?

o sistemin problemi bitmez en kısa çözüm söküp direk helezon ve amortisör takmaktır :smiley:

Kürşad bey kesinlikle haklı, alır almaz ilk yaptığım iş bu oldu benimde.

ozaman enkısa zamanda bende söktürüp yaya çevirtiyim nihayetinde sizler bu olaylarla daha önceden karşılaşmışınız bizimde başımız ağırmadan yenilemek en iyisi :smiley: peki bunun üç aşşa beş yukarı maliyeti neolur ve nekadar sürede yapılır bilginiz varmı ?

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-yedek-parca-aksesuar-otomobil-arazi-araci-discovery-2-havali-suspansiyon-helezona-donusum-kiti-da5007-44185059/detay

yarım günlük işi var

bu kit sanırım aynı zamanda 2" de aracı yükseltiyor

kürşat bey çok teşekkürler ilginize
bu kiti alırsak hem bu lanet körüklerden kurtulucaz hemde aracı yükseltmiş olucaz birtaşla iki kuş desenize :smiley:

eraylive' Alıntı:
kürşat bey çok teşekkürler ilginize
bu kiti alırsak hem bu lanet körüklerden kurtulucaz hemde aracı yükseltmiş olucaz birtaşla iki kuş desenize :smiley:

aynen genelde herkes bunu yapıyor, ayrıca aldığınız kit daha sert kullanıma uygun, arazide de başınızı ağrıtmaz. Lastik ebatınızıda 1-2 ölçü büyütebilirsiniz 32" e kadar takılabilir sanrım

kürşatbey benim birde şanzımana baktırmam lazım galiba gaza basınca atik olarak kalkmıyor yavaş yavaş hızlanıyor 4.000 motor bir araba 14 dizel araç gibi acaba bir sorun olabilirmi ?

eraylive' Alıntı:
kürşatbey benim birde şanzımana baktırmam lazım galiba gaza basınca atik olarak kalkmıyor yavaş yavaş hızlanıyor 4.000 motor bir araba 14 dizel araç gibi acaba bir sorun olabilirmi ?

Bir baktırın motordada sorun olabilir, şanzımanda sorun olsa başka emarelerde gösterir vites atarken saçmalar vuruntular yapar. çok iyi ve güvenilir ustalara gitmezseni yok yere bir sürü parça değiştirtir şanzıman filan yaptırırlar ama sorun çözülmez aman dikkat edin

aracı alalı 4 gün oluyor kürşatbey alırken bakırköyde veli efendinin karşısında özelbir land servisi vardı oraya gidip eksğertiz yaptırttım araçta sadece 3 silindirde problem olduğunu onunda lpg kullanıldığından olabileceğini eksoz manifoldundada kaçak olduğunu söylediler eksozu dün yaptırdım ama kalkışta hala yavaş yavaş hızlanıyor acaba şanzıman yağımdamı eksiklik var tork konvertörünü doldurana kadar kalkış yapmıyor doılduktan sonramı harekete geçiyor diye düşünmeye başladım ama sizin uyarınız üzere bilen birine göstermekte fayda var belki ordaki arkadaşın gözüden kaçan bişiy olmuştur .
sizin tavsiye edebileceğiniz biryer varmıdır kürşatbey

eraylive' Alıntı:
aracı alalı 4 gün oluyor kürşatbey alırken bakırköyde veli efendinin karşısında özelbir land servisi vardı oraya gidip eksğertiz yaptırttım araçta sadece 3 silindirde problem olduğunu onunda lpg kullanıldığından olabileceğini eksoz manifoldundada kaçak olduğunu söylediler eksozu dün yaptırdım ama kalkışta hala yavaş yavaş hızlanıyor acaba şanzıman yağımdamı eksiklik var tork konvertörünü doldurana kadar kalkış yapmıyor doılduktan sonramı harekete geçiyor diye düşünmeye başladım ama sizin uyarınız üzere bilen birine göstermekte fayda var belki ordaki arkadaşın gözüden kaçan bişiy olmuştur .
sizin tavsiye edebileceğiniz biryer varmıdır kürşatbey

araç madem bu haldeydi neden aldınızki?

sadece 3 silindirde problem var gibi saçma bir servis cevabı duymadım 3 silindirde problem varsa büyük problemdir.

zaten başka yerde sorun aramayın, motorunuz muhtemelen iyi durumda değil.

maslak oto sanayi 2. kısımda Oto mekanik Hüseyin usta var Land Rover servisi selamımı söyleyin ilgilenir ve bu araçlardan iyi anlar. Helezon değişim işinide o yapar. Zaten kit de orda Hüma otoda var.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,479
Kayıtlı Üye Sayımız
172,133
Kaydolan Son Üyemiz
sereze

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR