Disco v8 yakıt tüketimi..

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan designerb Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 52
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 11,171
Ynt: Disco v8 yakıt tüketimi..

Yedek parçacı kayaları aradım parça fiyatı vermek için arabanın şasi numarasını sordular :smiley:))
Alla alla ben neden bilmiyorum bu adeti , bilen varmı nedendir???:smiley:

Etiketler

Aynı yıllarda çıkan farklı motor seçenekli ya da farklı parçaların kullanıldığı araçlar var sanırım. bunun ayrımını yapmak ve sizi doğru parçaya yönlendirmek için servis ve yedek parçacılar şasi numarasını istiyorlar.

Aracımı alalı 3 ay oldu arıza çıktıkça huylarınıda öğreneceğiz yavaş yavaş:smiley:
alakanıza teşekkür ederim..

designerb' Alıntı:
TÜP TAKTIRTMAK İSTEMEDİĞİM İÇİN VE AİLEDE 2. JEEP OLDUĞU İÇİN ARACIMI SATMAYA KARAR VERDİM...

LPG ye karşı ciddi ön yargılarınız olduğunu anlıyorum.

Eğer LPG den çok memnun olacağınızı bilseniz, yine de satarmıydınız aracı?

Güven Bey selam:smiley:
lpgden sorunum belki cahillik ama su patlama olaylarından çekinmemin yanı sıra
kışın genelde avmlere çok gitmemdir...
Geçen hafta maslaktaydım Hüseyin ustadaydım size uğrayacaktım fakat geç olduğu için uğrayamadım.
Aracıma taktırmasam bile sizin bir çayınızı içmek ve lpg hakında konusmak istiyorum kısmetse... saygılarımla..

designerb' Alıntı:
Güven Bey selam:smiley:
lpgden sorunum belki cahillik ama su patlama olaylarından çekinmemin yanı sıra
kışın genelde avmlere çok gitmemdir...
Geçen hafta maslaktaydım Hüseyin ustadaydım size uğrayacaktım fakat geç olduğu için uğrayamadım.
Aracıma taktırmasam bile sizin bir çayınızı içmek ve lpg hakında konusmak istiyorum kısmetse... saygılarımla..

Beklerim. Görüşmek üzere.

Uğraşılarımdan sonra uzun yolda benzin sarfiyatı çok azaldı .....
200 tl lik benzinle yaklaşık 260 km yaptım istanbul-kartepe gidiş dönüş...
Fakat şehir içinde 200 tl lik benzinle ancak 200 km yapılıyo:smiley:
v8 kullananlara bir sorum olacak 140 ın üzerinde motorunuzdan bir uğuldama geliyormu?ben rot balans diye tahmin ediyorum birde gaza bastıkça bir ıslık sesi geliyor teyp kapalıyken:smiley:

designerb' Alıntı:
Uğraşılarımdan sonra uzun yolda benzin sarfiyatı çok azaldı .....
200 tl lik benzinle yaklaşık 260 km yaptım istanbul-kartepe gidiş dönüş...
Fakat şehir içinde 200 tl lik benzinle ancak 200 km yapılıyo:smiley:
v8 kullananlara bir sorum olacak 140 ın üzerinde motorunuzdan bir uğuldama geliyormu?ben rot balans diye tahmin ediyorum birde gaza bastıkça bir ıslık sesi geliyor teyp kapalıyken:smiley:

Islık sesi tavandaki cıtalardan falan geliyor olabilir. Arabanın aerodinamisiyle alakalıdır büyük ihtimal.. Benim Hilux'da aynalar 140 km civarında öyle bir ses çıkarıyordu ki duymanız lazım :smiley:

cam fitillerini de kontrol edin benim arka camdaki fitil aşağı kaydığı için ıslık sesi çıkarıyordu bulmamız baya bir zaman aldı.

yakıt içinse söylenecek pek bir şey yok son zamlardan sonra km'de 1 tl yakması normaldir şehiriçinde.

Selamlar bir arkadaşım servise gittiğinde disco 2 si için ,
radyatör boruları motor sıcakken sertleşiyorsa motorun bitmiş demektir,
motor yaptırmak zorunlu , demişler konuyla alakalı malumatı olan varmı ???
bana saçma geldi motoru yağ eksiltmiyo,performansıda iyi.....

Bu konu çok yazılmış,bir kaç neden olabilir deniliyor.radyatör ,su boruları,su devirdaimi gibi..

Merhaba Arkadaşlar, 2003 model Disco 2 V8 im var, arca 115bin km de ve servis bakımlı. İstanbul (güngören) - Samsun (merkez) 550 tl yakıt tükettim aracımda LPG uygulaması kullanmıyorum. Seyahat tarihim 11-2-2012 , ortalama hız 100/120 aralarda toplam 3 yada 4 kez 180 -190 km hız gördüm... Bir kısım yolda cruise control kullandım (450 km lik bir süredir.)

LPG uygulaması için ise ROMANO autogas ürünü düşünüyorum şuan türkiye dağıtımını AKL otomotiv yani atiker yapıyor. V8 için fiyat olarak ise 2300 - 2800 tl arası fiyatlar var piyasada.

arkadaşlar merhaba konu biraz eski ancak bende lpg de sorun yaşıyorum sanki aracım dısko 1 97 model aracım önceleri daha iktisatlıydı yaklaşık bundan 6 ay öncesine kadar ancak dünkü gezide anladımki biraz fazla yakıyor 125 tl lik lpg ile yaklaşık 140 km gidebildim tüpün markası vogaz plas diyer adı ile votran marka bunu nedeni ne olabilir bu konu hakkinda bilgi verebilirmisiniz ayrıca filitresinide yeni değiştim teşekkür ederim arkadaşlar

İbrahim'cim, 35 lastik çevirdiğini unutmuyorsun değil mi? Şaka bir yana kışın yakıt tüketimi biraz daha artar, bu normal bir durum. Benim 96 Disco 1 V8'de biliyorsun orjinal ebatta AT'ler var, 120 TL'lik LPG ile 190km'nin altına hiç altına düşmüyor. Senin arabanın LPG ayarlarına bir baktır derim. sevgilerimle.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,519
Kayıtlı Üye Sayımız
172,177
Kaydolan Son Üyemiz
cengoboy

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR