Defenderlerede Sefer Görev Emri Çıkarmı?

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan ozntan Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 38
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 12,434

ozntan

Kamp III
Yer
izmir
merhaba bu gün gazetelerde 4x4 araçların sefer görev emirleri ile igili bir haber okudum bir kaç tanıdık ile tefonla görüştükten sonra bu uygulamanın rutin bir uygulama olduğunu ama bu işlemlerin daha önceden posta yolu ile tebligat usulü yapıldığını anlattı elden takipli olması ve emniyet müdürlükleri aracılığı ile yapılıyor olması yapılan/ yapılacak işin aciliyeti ile ilgili olduğunu dışarıdan sefer görevi ile alınan araçların TSK da komuta kontrol aracı olarak kullanılacağını söyledi... Şimdi gelelim esas can alıcı soruya bilindiği uzere defender araçlar askeriye tarafından kullanılmakta ve bütün personel bu araçları kullanmayı biliyor e malum elimizdeki araçlarda TSK nın sahip olduğundan çok daha iyi durumda üst donanıma sahip araçlar bizim araçlara da askerlik yolu gözükür mü ? ben şahsım adına belirtmek isterim ki aracımın vicdani red hakkını kullanmasını tavsiye edecegim:smiley:

Etiketler
Ynt: Defenderlerede Sefer Görev Emri Çıkarmı?

Birliklerde araç kadroları mevcut bu kadrolardaki eksik araçların en yakın yerleşim merkezinden temini için sefer görev emri hazırlanır. Yani bir birlikte 10 adet 4*4 kadrosu varsa ve 8 adet mevcutsa (Mevcut durumu şu an %80-90 üzerindedir diye düşünüyorum) 2 adet sefer görev emri hazırlanır. Tahmini rakamlarla Ankara'dan 300 civarı 4*4 ihtiyacı olur o da % 100 kadroya geçilirse. İnsanlarda sefer görev emri en son tertip olan askerlere yani en gencine düzenlendiği gibi araçlarda da mümkün olan en genç araca düzenlenir. Zaten piyasada gezen defenderlerin bir bölümünün TSK tarafından artık bu araç kullanım ömrünü tamamladı diye hurdaya ayırdığı düşünülürse sizin araca sıranın gelmesi için bırakın vicdanı redi bayağı bir torpil yaptırmanız gerekir. :smiley:

vatana herseyımız feda yanlız surıyeden banane kardesım yılanın delıgıne nıye comak sokuyorsun kendı ulkendekı pkk yı bıtırdınde sımdı surıye kaldı estafur tovbe
eger surıye ıcın benım aracıma gorev cıksın dırek yakarım hıc tereddut etmeden !

Benimde tam olarak düşündüğüm şey böyle bişey vatana feda falan o dönemler eskide kaldı siz hiç villadan çıkan bir şehit cenazesi gördünüz mü? istanbul bebek,etiler semtlerinde evine bayrak asmış bir şehit evi duydunuz mu? yada babası general olan bir şehit gördünü mü/duydunuz mu?
Ama villada askerlik yapan cocuk ( Çiller hanımın biricik oğlu ) testis kanseri nedeni ile çürük raporu alan ama cocuğu olan şanslı hergele ( Erdoğan'ın biricik oğlu ) okullu bir türlü bitmediği için çok istediği halde askerlik hizmetini göz yaşları içinde yapamayan ( davutoğlunun vatanperver oğlu) bunları hepimiz duyuyoruz biliyoruz...
savaş çığıtkanlığını bunlar yaparken ve hiç bişey yapmazken benden alacakları tekşey kıldır..

ozntan' Alıntı:
Benimde tam olarak düşündüğüm şey böyle bişey vatana feda falan o dönemler eskide kaldı siz hiç villadan çıkan bir şehit cenazesi gördünüz mü? istanbul bebek,etiler semtlerinde evine bayrak asmış bir şehit evi duydunuz mu? yada babası general olan bir şehit gördünü mü/duydunuz mu?
Ama villada askerlik yapan cocuk ( Çiller hanımın biricik oğlu ) testis kanseri nedeni ile çürük raporu alan ama cocuğu olan şanslı hergele ( Erdoğan'ın biricik oğlu ) okullu bir türlü bitmediği için çok istediği halde askerlik hizmetini göz yaşları içinde yapamayan ( davutoğlunun vatanperver oğlu) bunları hepimiz duyuyoruz biliyoruz...
savaş çığıtkanlığını bunlar yaparken ve hiç bişey yapmazken benden alacakları tekşey kıldır..
İyi de savaş çıktığında villadaki bavulu toplayıp america ya uçar , sen ben burda kalacağız onun için biz feda etmeyelim de ne yapalım ?

ndogru' Alıntı:
İyi de savaş çıktığında villadaki bavulu toplayıp america ya uçar , sen ben burda kalacağız onun için biz feda etmeyelim de ne yapalım ?
tıpkı kurtuluş savaşımızdaki gibi savaş çıktığında belli kısım ülkeyi terkeder savaş bitince geri gelir senden,benden çok savunur olur ülkeyi...olsun onlar bunu yapıyor diye ben vaz geçecek değilim istenirse seve,seve veririm aracımı.

SAVASTAN SAVASA BIZIMDIR VATAN
BARISTA SAHIBI DEGISIR..
Ben araba fılan vermem kım desteklıyorsa onlar versın kım takla atıyorsa onlar versın hoss zaten benımkı eger 5 yas kuralı varsa tutmuyor ;))

çanakkalede trablusgarbta deden böyle demişmidir sence hocam.savaşa damat ferit soktu o çıkarsın falan.kayserili olduğuna eminmisin yoksa hazıra konan mubadillerden filanmısın

tyt.fan' Alıntı:
çanakkalede trablusgarbta deden böyle demişmidir sence hocam.savaşa damat ferit soktu o çıkarsın falan.kayserili olduğuna eminmisin yoksa hazıra konan mubadillerden filanmısın
aynı durum mu sizce?

Ne vatana feda olsun yahu. Banane Suriyeden, kusurabakmayın arkadaşlar ben bu yazıları kimseyi kızdırmak için yazmıyorum. Böyle bir saçmalık olurmu. Sen kalkıcaksın başka bir ülkenin kendi iç politikasına müdahele ediceksin ve bunu bizim yıllardır çalışıp zar zor aldığımız gözümüz gönlümüz gibi baktığımız araçlarla ve kendi vatanını korumak için askere giden mehmetçiklerle gencecik çocuklarka yapıcaksın. Yok arkadaş kimse kusura bakmasın eğer ülkenin askeriyesini araç alıcak parası yoksa savaşa gidicek parasıda yoktur demektir. Bu bir Kurtuluş savaşı değil bu başka ülkelerin işine çomak sokmaktır. Vay efendim kiyasal silah varmış, yaaaaa sormayın Iraktada kimyasal silah vardı ne oldu.... Böyle şeylere Türk insanının karnı tok. Tekrardan söylüyorum yazdıklarım üzmek yada kızdırmak niyetine değil ama yinede üzdüysem kırdıysam kızdırdıysam özür dilerim arkadaşlar.

Thor' Alıntı:
Ne vatana feda olsun yahu. Banane Suriyeden, kusurabakmayın arkadaşlar ben bu yazıları kimseyi kızdırmak için yazmıyorum. Böyle bir saçmalık olurmu. Sen kalkıcaksın başka bir ülkenin kendi iç politikasına müdahele ediceksin ve bunu bizim yıllardır çalışıp zar zor aldığımız gözümüz gönlümüz gibi baktığımız araçlarla ve kendi vatanını korumak için askere giden mehmetçiklerle gencecik çocuklarka yapıcaksın. Yok arkadaş kimse kusura bakmasın eğer ülkenin askeriyesini araç alıcak parası yoksa savaşa gidicek parasıda yoktur demektir. Bu bir Kurtuluş savaşı değil bu başka ülkelerin işine çomak sokmaktır. Vay efendim kiyasal silah varmış, yaaaaa sormayın Iraktada kimyasal silah vardı ne oldu.... Böyle şeylere Türk insanının karnı tok. Tekrardan söylüyorum yazdıklarım üzmek yada kızdırmak niyetine değil ama yinede üzdüysem kırdıysam kızdırdıysam özür dilerim arkadaşlar.

+1.
Osmanlı hanedanı özentisi hükümetin boş macerası.Ayrıca katil öso'cuları beslemek, yataklık etmek en büyük hainlik.Vatan için canımız feda bunu küçük çocuk iken hergün and içtik biz, ama bu durum, o durum kesinlikle değil
.Beyler osmanlı imparatorluğunu yıkan devletlerle bir olup müslüman ülkeye saldırmak nasıl bir mantıktır, osmanlı 29 ekim 1923'de tarih oldu,sadece tarih kitaplarında ve hafızalarda kaldı.Yaşasın Türkiye Cumhuriyet'i.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,476
Kayıtlı Üye Sayımız
172,127
Kaydolan Son Üyemiz
agalandarli

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR