Defender'ımı Kendim Toplamaya Karar Verdim

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan karakoosh Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 42
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 9,868

karakoosh

Kamp III
Yer
İZMİR
Merhabalar , ben İzmirden Önder , 88 model bir 110 luk dizel defender aldım (Aliağadakilerden değil ).Bir makine mühendisi olarak kendim toplamak düşüncesindeyim ama bütçe öyle xlarge değil hatta small bile diyebiliriz Araç motor olarak 2.5 luk düz dizele sahip ve iyi durumda fakat kasa öyle değil tavan ekleme yapılmış komple atılacak.iç döşeme ve göğüslük değişecek ama acaba siz defender kullanıcılarına danışmak istedim.
1- Defenderda şurası şöyle olsaydı süper olurdu dediğiniz yerler?
Örnek , naci beyin direksiyonu 10 cm yana kaydırması
2- Aracın malum sesi var , ailem gürültüden binmiyor, max izalosyon hangi malzemeyle nasıl sağlanır?

3- Özellikle izmirde yoksa herhangi bir ilde defender parçalarını hesaplı alabileceğim yer yada şahıs irtibat bilgileri. özellikle hidrolik direksiyon kiti ve tavan

4- benim için en önemlisi; " aman şuraya dikkat et dediğiniz hususlar".

5-arabanın arka çeki demiri işlenmemiş ve ruhsatta 5 kişi gözüküyor.10+1 olması gerekmiyormu çeki demiri orjinal olduğu halde neden böyle verilmiş , mke den alan adamdan satış belgesini aldım ondada çeki demiri yeri boş bırakılmış.

Neyse arkadaşlar her türlü bilgi duyum ve tecrübeleriniz benim için altın niteliğinde,dersime iyi çalışarak kısıtlı bütçeylede olsa zamana yayarak çok güzel şeyler yapmayı planlıyorum.İnşallah günün birinde bende burda topladığım aracın resimlerini ve son halini koyarım.

Etiketler
Ynt: Defender'ımı Kendim Toplamaya Karar Verdim

mühendis bey motor değişmeyi düşünüyormusunuz benim öyle bir düşüncem varda eğer sizde değişecekseniz beraber hareket edelim fikirleri paylaşalım

hocam merhaba , motor şu an oldukça iyi durumda ve yakıt oldukça ekonoomik geldi bana o yüzden şimdilik motor askıda kalacak şimdilik zaten aracı daha güç olarak deneyemediğim için motor hakkında bir revizyon konuşamıyorum.daha çok ilk aşama yürüyen aksam ,hidrolik direksiyon , kasa revizyonu, döşeme , jant ve lastik seçimi olarak planlanmış durumda . yani alt takım kontrol edilecek araziye çıkılacak , kasa yapılacak kordon'a gidilecek :smiley:)) gibi , parça parça yavaş yavaş..

Yakın yerlerde olsaydık,zevkle elimden gelen yardımı ederdim.kısmet.Ses meselesi ise,200D mercedes sahibiyim.mercedesin diger modellerinde de var ancak özellikle 200D modelinde bu sen problemi var.orjinal pompası BOSH marka ve düz pompa.verim alamadık ve yerine japon arabalarından çıkma yıldız pompa koyduk.birde dizel pompa ve enjektör tamiri yapan bi abimizin tavsiyesiyle enjektör memesini 'sessiz meme' diye bi memeyle degiştirdik.ses belirgin oranda azaldı.

Bu araclar 'lego oyuncakları' gibidir cok büyük zevk alarak resmen oyun oynar gıbı toplayacaksınız.... yardım konusuna gelınce tam yerıne geldınız gercekten cok bilgili insalar var şimdiden kolay gelsin.....

Parçaları önce İstanbul Yekpada Kayalar Land Rovere fiyatlarını sorun hatta izmirdeki ana land rover parçacısıda akrabası olur kayaların

çeki demiri okadar önemli bişey degil eger romörle yakalanırsanız sorun olur diger türlü sorun olmaz

tavan defenderin en pahalı parçalarındandır haberiniz olsun direksiyonu illaki saga almanıza gerek yok normal cüsseli biriyseniz eger

çünkü hidrolik yapacaksanız direksiyon simidini küçültmeniz yeterli olacaktır

İzmir'de 1.Sanayi Sitesin de Sev-Ka otomotiv var telefunu 449 97 77 bu arkadaşlar size parça konusunda yardımcı olurlar.

yunus bager' Alıntı:
Parçaları önce İstanbul Yekpada Kayalar Land Rovere fiyatlarını sorun hatta izmirdeki ana land rover parçacısıda akrabası olur kayaların

çeki demiri okadar önemli bişey degil eger romörle yakalanırsanız sorun olur diger türlü sorun olmaz

tavan defenderin en pahalı parçalarındandır haberiniz olsun direksiyonu illaki saga almanıza gerek yok normal cüsseli biriyseniz eger

çünkü hidrolik yapacaksanız direksiyon simidini küçültmeniz yeterli olacaktır

ya normal cüsseli biri değilsem :smiley:))

şaka bir yana ilk aracı aldım camdan dışarı çıkıyordum ama bizim kalıp arabaya göre şekilleniyor herhalde jöle gibi şimdi biraz daha rahat gibi ama maliyet ve uğraş olrak çok şey kaybettirmiyorsa rahat bir oturma düzeni benim için çok önemli.
çeki demirine gelince bir yük römorkum birde polyester teknem var galiba benim için büyük sorun olur.
çeki demirini bir şekilde ayarlarım ama ruhsatta 5 kişi yazmasını nasıl çözerim acaba .bunla ilgili kime danışabilirim.trafik.gov.tr ye mail attım yanlışsa düzeltilir demiş ama yol yordam yazmamış.

Ben Defenderımı satmasaydım mutlaka şöför koltuğunu alçaltacaktım. Arka koltukları zaten biraz ayaklardan kısaltmıştımi iyi olmuştu. Ancak öne pide gibi bile koltuk taksanız çok yüksek oturum. Kaportaya girişilecek ise mutlaka koltuk altındaki akü kutusunu alçaltıp, aküyü başka yere taşıyıp koltuğu 10 cm falan aşağı indirtin bence. Hatta Ankarada bir abimiz orayı tamamen düzelyip amortisörlü Grammer koltuk taktırmıştı, mükemmel sonuç çıkmıştı bence...Ama hepsi para tabi bunların:(

Burda bir arkadaşımızın defenderi 9+1 ama kim oldugu şimdi aklima gelmiyor belki o daha iyi biliyordur nasıl yaptıysa

BİZ ÖN KOLTUK YERLERİNİ ALÇALTIP AKÜYÜ KAPUT ALTI SAĞ ÖNE ALDIK VE ÇOK GÜZEL OLDU KOLTUK OLARAKTA ÇIKMA DOBLO KOLTUĞU KULLANDIK

size onerim,toplama isini zamana yayacak bile olsaniz tum yapmak istediklerinizi simdiden planlayin ( buna motor ve sanzumanda dahil ) yoksa ilk yaptiginiz kimi degisiklikler nedeniyle sonradan yapilamayacak yada cok pahaliya mal olacak istekleriniz olabilir..Bunlar on-arka Vinc / Ceki demiri / port bagaj/roll barlar/port-bagaj/On-arka diff kilitleri/Vebasto turu kalorifer ve yeri / cift aku /on konsolun modeli ( radyo,telsiz, hatta motor devir gostergesi ve klasik bir saat eklemek)/projektorlerin sayisi ve montaj yeri gibi maddeler olabilir .. sitedeki mevcut forumlarda cok detayli bilgiler ve konularin uzmani olan arkadaslar var ...
size kolayliklar../ Ertugrul

yapacağin zevkli iş için sana şimdiden başarılar dilerim
yaptığın bütün işleri adım adım fotoğrafını çekip foruma eklersen sevinirim
bende bir defender hastası oldum arabamı satıp bitane defender almayı düşünüyorum
bende senin gibi kendi aracımı kendim toplayacağım inşaallah,sizin engin tecrübelerinizden ben de faydalanmış olurum

arkadaşlar , aracın tavan döşemelerini kaldırdım altından çıkan görüntü iğrenç her yerine çekiç vurmuşlar, yani anlayacağınız tavan çöpe gidecek ama yerine koyacak tavan yok bulamadım daha doğrusu fahiş fiyatlı bulduklarım , çare ya komple kasa alıcam yada kendim bastıracam bununla ilgili araştırma yapmaktayım , biryandanda kızdım satılık ilanı verdim ama satmam herhalde.

selam ! kolay gelsin demek istiyorum ,, ve sunuda eklemek istiyorum; hamama giren terler,,, yapilmisini alin daha iyi olur sinir sisteminiz yaniniza kar kalir, :smiley::smiley::smiley:bende gecende ankarada buldum bir tane defender yanina yaklastim sahibi geldi fiyatini sordum 6bin tl dedi hmmm,,,, iyi ben usta alip gelim dedim kosarak kactim,, onunden gecerken kazara , gaza basiyorum durmaksizin , cunku o araci bana 3bin tl verse bile maliyet cikiyor 10 bin tl den fazla bir paraya , sinir sistemimle cok mutluyum .:smiley::smiley:

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,475
Kayıtlı Üye Sayımız
172,126
Kaydolan Son Üyemiz
Mev

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR