Defender'a Elektronik Ateşleme Uygulaması

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan johnplayer Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 34
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 25,126

johnplayer

Kamp I
Yer
ankara
Selam arkadaşlar;
2.5 benzinli 110 a elektronik ateşleme sistemi sonradan takılabilirmi?
takılabilirse nerden bulacağız?
bu şekilde bir uygulamanın performans , tüketim vs bakımından artıları eksileri ne olur?
cevaplar için şimdiden teşekkürler.

Etiketler

Ynt: Defender'a Elektronik Ateşleme Uygulaması

Sayın arkadaşım

Lucas firması landlar için elektronik ateşlemeli distribitör üretmedi. Piyasada anadollar için üretilenlerden birkaç deneme yapıldı.

80 li yıllarda gelen landlarda fransız düceller distribitörler vardı. Bumların pejo lara takılanlarının bir kısmı elek. ateşlemeli idi onlardan adapte edilenler de oldu.

Ben kullanmadıgım için performans konusundaki artı ve eksilerine yorum yapamıyacagım.

Birde ing. ordusunda kullanılanların landların ihraç edilenlerden farklı oldugunu belirteyim. Çünkü gördüğüm bir 88 likteki koyu yeşil renkli dist kapagının altından elektronik ateşleme çıkmıştı.

bunuda dip not olarak belirtiyim.

teşekkürler.
arkadaşlar bu uygulamayı yapan veya daha önceden araştırmış kimse yok mu?

selamlar ben yaptırdım forumdan alper bey diye bir abimizin açtıgı konu başgından okudum sagolsun benim adıma parçayı yurt dışından getirtti bir arkadaşıda montajını yaptı benim aracım sorunlu bir araçtı sabahları çok geç çalışıyordu ustaların senin dispratör arzalı deyip yeni dispiratör aldırmışlardı ama sorun çözülmemişti 210 tl ye bu parçayı arzalı dedikleri dispratöre taktık canavar gibi oldu çalışması duzeldi ataklaştı yakıt ölçümü yapamadm kilometre saatim arzalı ama aracın rampada gidişi çok fark etti.

yanlış anlamayın210 tl yeni aldıgım dispratörün fiyatı biz bozuk denilen dispratöre taktık fiyatı montaj dahil 100 tl ödedim süper oldu.

teşekkür ettim ama merak ettiğim şey , mevcut sisteme uygulanan 100tl lik yurtdışından gelen nedir ?

Bahsi geçen ürün bu mudur arkadaşlar??

http://cgi.ebay.co.uk/LAND-ROVER-DEFENDER-4CYL-PET-ELECTRONIC-IGNITION-KIT-/220625871052?pt=UK_CarsParts_Vehicles_CarParts_SM

evet takılan parça bu bunu 20.000 lik bobinle beraber takılırsa daha çok verimli oluyormuş ama ben 20.000 lık bobin bulamadım tofaş bobini taktım araba çekişten düştü ve araç stop ettikten sonrada çalışır oldu eski bobini yine taktım düzeldi gayet güzel ama 20000 lik bobin bulsam performans artar diyorlar.

kanatoglu' Alıntı:
selamlar ben yaptırdım forumdan alper bey diye bir abimizin açtıgı konu başgından okudum sagolsun benim adıma parçayı yurt dışından getirtti bir arkadaşıda montajını yaptı benim aracım sorunlu bir araçtı sabahları çok geç çalışıyordu ustaların senin dispratör arzalı deyip yeni dispiratör aldırmışlardı ama sorun çözülmemişti 210 tl ye bu parçayı arzalı dedikleri dispratöre taktık canavar gibi oldu çalışması duzeldi ataklaştı yakıt ölçümü yapamadm kilometre saatim arzalı ama aracın rampada gidişi çok fark etti.
bu parçayı yurt içinde bulabilirmiyiz?

Merhaba elektronik ateşleme ile ilgili nerden bulabilirim.Fiyat ne olur.Detaylı bilgi veririmisiniz.Biende 110 87 defender 4 silinidir 2500 benzinli var.İki adet te ambulans var.Onlar için düşünüyorum.
Saygılarımla
Murat Sadiç

selam banada forumdan kayserili Alper bey yardımcı oldu getirtti parçayı bir arkadaşıda montajını yaptı isterseniz telefon numarasını vereyim görüşün yardımcı olacaktır (Alper 5005) isinle kendisi elektronik ateşlemeye dönüşüm diye başlık açmıştı şemayla anlatıldı parçanın yurt dışı adresi fiyatı her şey orada var.

kanatoglu' Alıntı:
selam banada forumdan kayserili Alper bey yardımcı oldu getirtti parçayı bir arkadaşıda montajını yaptı isterseniz telefon numarasını vereyim görüşün yardımcı olacaktır (Alper 5005) isinle kendisi elektronik ateşlemeye dönüşüm diye başlık açmıştı şemayla anlatıldı parçanın yurt dışı adresi fiyatı her şey orada var.
bilgi için teşekkürler ama alper 5005 e nasıl ulaşacaz :smiley:

Sonunda elektronik ateşleme ..

Arkadaşlar bahsi geçen kiti ilgili sitesinde buldum. Sipariş verdikten 4 gün sonra ankaraya geldi. kiti taktırdım çalıştırdık belirgin fark oluştu. eskiden çalışırken lpgde tam gaz verdikten sonra patırdamalar oluyordu kayboldu. motor çalışırken ara ara titremeler oluyordu onlarda kayboldu.daha sonra kiti takan ustanın önerisi ile mevcut bobini tofaşlar içi üretilen mako marka elektronik ateşleme bobini ile değiştirdik. sonuç;
saat gibi çalışan bir motor ve buna bağlı artan bir çekiş ortaya çıktı .bu işlerden analamayan bir arkadaşım arabaya bindiğinde motor sesindeki değişikliği o bile fark etti. Alper Bey e ve bu kon hakkında yorum yapan herkeze teşekkür ediyorum.

bu arada maaliyet
kit kargo dahil 65 tl
buji kablosu renauld 12 15tl
mako elek at bobin 28 tl
işcilik 25tl

toplam 143 tl

yakıtta ne kadar fark var henüz hesaplamadım.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,507
Kayıtlı Üye Sayımız
172,164
Kaydolan Son Üyemiz
erensipahi

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR