Defender Ön Konsol İmalatı

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan AHMET07 Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 88
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 32,749
Ynt: Defender Ön Konsol İmalatı

ahmet abi defender im yok ama 3 senedir ufak defek araştırmalar yapıyorum bende jipimi arabamı satıp defender almak peşindeyim ve cok kararlıyım ama bazı arkadaşlar korkutuyor bazıları güven veriyor aracın hertürlü malzemesi bulunuyormu parca sıkıntısı varmı yani 500 tane defendere baktım hiç birininde gögüs konsol kısmı hiç hoşuma gitmedi

Grnt016

Etiketler

ta5che' Alıntı:
ahmet abi defender im yok ama 3 senedir ufak defek araştırmalar yapıyorum bende jipimi arabamı satıp defender almak peşindeyim ve cok kararlıyım ama bazı arkadaşlar korkutuyor bazıları güven veriyor aracın hertürlü malzemesi bulunuyormu parca sıkıntısı varmı yani 500 tane defendere baktım hiç birininde gögüs konsol kısmı hiç hoşuma gitmedi

Sözkonusu Defender ise göğüs kısmına kadar hoşa gitmeyecek o kadar çok şey var ki... Ama iş off-road performansına gelince onun verdiği keyif hiçbirşeyde yok bence. Defender için gerek motor gerek mekanik parçadan yana sıkıntı yaşanmıyor ülkemizde. İç döşeme için durum biraz farklı, yurtdışından güzel orijinal malzemeler bulunabiliyor ancak maaliyeti yüksek. Yurtiçindeyse seçenekler sınırlı maalesef.

Bendede bir takip.Sırf şu defenderın göğüslüğü yüzünden araca ısınamadım. ;D.Hesaplı bir çaresi varsa yeniden defender alıcam.

Birçok insan da orjinal konsol tasarımını seviyor... 7-8 inch ekran monte edebiliyorsunuz. Kendinize özel ekstra düğme plakaları yaptırabilirsiniz. Ivır zıvırı direkt stoklayabilirsiniz.

Kişisel tercih meselesi.

artık bende bir defender sahibi oldum bu sevinçimi sizlerle paylaşmak istedim cok harika arac ama mercedesimin hızını bulamıyorum . hız konusunda cok zorlanıyorum en fazla yaptıgı hız hafif rampa aşagıya 120 yapıyor kalkısı seriligi cok güzel düzde neyse rampadada aynı . yavaş yavaş alışıyorum yinede taksiden cok iyi . benimde bir defenderim olduguna cok seviniyorum saygılarımla mersin bölgesinden saim yel

Defender

ta5che' Alıntı:
artık bende bir defender sahibi oldum bu sevinçimi sizlerle paylaşmak istedim cok harika arac ama mercedesimin hızını bulamıyorum . hız konusunda cok zorlanıyorum en fazla yaptıgı hız hafif rampa aşagıya 120 yapıyor kalkısı seriligi cok güzel düzde neyse rampadada aynı . yavaş yavaş alışıyorum yinede taksiden cok iyi . benimde bir defenderim olduguna cok seviniyorum saygılarımla mersin bölgesinden saim yel

Saim bey 3'lü bayramınızı kutlarım, sevincinizi sonuna kadar anlayan ve paylaşan bu ailenin içinde bir çok güzel temenni alacaksınız, ilkini ben yapayım; Allah hayırlı uğurlu etsin, kazasız, belasız, keyifle binmenizi dilerim....

canavar düz dizel 2500 ccmi? benimki de aynı ancak arka dif ve motorda yapılan oynamalarla düzde 130 ve biraz üstünü rahat görebiliyorum, adım adım yakalarsınız o performansı, yeterki ağız tadıyla binmek nasip olsun.....

iyi bayramlar tekrardan...

euzlu' Alıntı:
Saim bey 3'lü bayramınızı kutlarım, sevincinizi sonuna kadar anlayan ve paylaşan bu ailenin içinde bir çok güzel temenni alacaksınız, ilkini ben yapayım; Allah hayırlı uğurlu etsin, kazasız, belasız, keyifle binmenizi dilerim....

canavar düz dizel 2500 ccmi? benimki de aynı ancak arka dif ve motorda yapılan oynamalarla düzde 130 ve biraz üstünü rahat görebiliyorum, adım adım yakalarsınız o performansı, yeterki ağız tadıyla binmek nasip olsun.....

iyi bayramlar tekrardan...
erdogan bey üstündeki motor mıtsubuşi center 3500 tdi bende 5 viteste oynama yapmayı düşünüyorum yani hız dişlisi olacak 120 rahatlıkla yapsın motor bagırmasın istiyorum

motorunuzun maaşallahı var : )) Allah ağız tadı ile binmeyi nasip etsin tekrardan diyorum, gelişmeleri takip edeceğim buradan, sağlıcakla kalın...

euzlu' Alıntı:
motorunuzun maaşallahı var : )) Allah ağız tadı ile binmeyi nasip etsin tekrardan diyorum, gelişmeleri takip edeceğim buradan, sağlıcakla kalın...
tşk ileride nasıl olur bakalım bilgilerimizi paylaşırız inşalalah

sevgili hemşerim ve abim, ben de farkındayım ama motoru duyunca hayırlı olsun demeden geçemedim : )) bu arada bayramda Kavala'daydım ama binek aracımla, kısmetse eylül sonunda kocaoğlanla geleceğim köye, o zaman görüşmek isterim, selamlar...

Defenderi uzaktan izleyen biri olarak şunu söyleyebilirim, mukavva polyester yada mukavva karbon fiber karışımı ile istenildiği gibi konsollar üretmek mümkün, sadece hayal gücü ve el mahareti, daha önceleri bir çok klasik amerikanın konsollarını pancurlarını hatta bulunmayan far çerçevelerini bu şekilde üretirdik.

euzlu' Alıntı:
sevgili hemşerim ve abim, ben de farkındayım ama motoru duyunca hayırlı olsun demeden geçemedim : )) bu arada bayramda Kavala'daydım ama binek aracımla, kısmetse eylül sonunda kocaoğlanla geleceğim köye, o zaman görüşmek isterim, selamlar...

kavalaya gelince ara buluşuruz. özelden cep numaramı atıyorum sana.

Aka' Alıntı:
Defenderi uzaktan izleyen biri olarak şunu söyleyebilirim, mukavva polyester yada mukavva karbon fiber karışımı ile istenildiği gibi konsollar üretmek mümkün, sadece hayal gücü ve el mahareti, daha önceleri bir çok klasik amerikanın konsollarını pancurlarını hatta bulunmayan far çerçevelerini bu şekilde üretirdik.

benim ihtiyacım çok şükür yok ama olanlar için malzeme temini ve yapım teknikleri konusunda bilgi ve tecrübelerinizi paylaşırsanız çok faydalı olur kanaatindeyim, teşekkürler ve selamlar...

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,513
Kayıtlı Üye Sayımız
172,171
Kaydolan Son Üyemiz
PİTİABLE

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR