Defender için Hidrolik Direksiyon ve Simidi

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan twinkerem Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 99
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 26,970
Ynt: Defender için Hidrolik Direksiyon ve Simidi

biraz uğraşı ile resimleri detaylandırmaya çalıştım ama amatörce :smiley: pc ile pek aram yoktur benden bu kadar :smiley: :smiley: :smiley:

Dzel Lr 005

Dzel Lr 004

Etiketler

Sizin bahsettiğiniz Pompanın oturacağı bölüme yanılmıyorsam Klimanın kompresörü oturuyor. "Klimalı modellerde"

Direksiyon pompasını Alternatörün altında bulunan 2 civatalık bağlantı yeri olarak hatırlıyorum. Dökümanlardan aldığım bilgi dahilinde

tesbit doğru ben uygulamada BMW pompa kullandığım için alternatörün altına sığmadı ve eksoz manifolduda aynı tarafta olduğu için ısınmayı önlemek amaçlı pompayı diyer tarafa aldım yağ tankınıda yedeksu deposunun yanına aldım ve hidrolik vinç için daha fazla basınç gerektiğinden pompayı özellikle 130 bar olarak seçtim tekrar kolaylıklar diliyorum

Benim Kullanmayı planladığım pompa 76 Model şu eski dik farlı olan Mercedes pompası Kaç bar olduğunu bilmiyorum uygun mu acaba?

sizin bahsettiğiniz pompa aliminyum gövdeli deposu ile beraber olan pompa olması gerekir ve 80 barı geçmez ve defendere sağlıklı olarak olacağını düşünmüyorum pompanın üzerinde orjinal numarası varsa yazın size tam olarak kaç bar olduğunu bildireyim bildiğim kadar izmirdesiniz BMC levet nissan motorlu olanların pompası ve hidrolik deposu çok uygun olur bulabilirseniz pompayı ayağı ile alın çok az bir işlemle hem gergi işi hallolur hemde az bir işlemle takabilirsiniz başarılar dileği ile
NOT : benim şahsi düşüncem defendere en uygun fiata en uygun ve en verimli bir şeyler uygulayıp daha rahat ve daha konforlu hale getirmek az para çok konfor çok işlev sevgiler :smiley:

Bendeki pompa bahsettiğiniz pompa değil sanırım çünkü üzerinde deposu yok ve aleminyum olduğunu düşünmüyorum oldukça ağır bir parça rengi siyah boyalı.

Üzerindeki numaralara ulaşır ulaşmaz sizinle paylaşırım.

BMC levent i derhal araştırmaya başlayacağım.

Teşekkürler.

Sivas a gelir gelmez çayınızı içerim

Sevgiler

pompanın numarası varmı üzerinde 10 haneli olacak noyu verebilirsen tam olarak bar vs tüm özelliklerini verebilirim kolay gelsin

DR.ÖZHAN' Alıntı:
elimde iki kollu direksiyon simidi mevcut sıfırdır kutusunda taktırmaktan vazgectım satılıktır iş görülsün almak iisteyen olursa yardımcı olayım haberleşiriz.

fiyat ne düşünüyorsunuz.vede fotoları var mıdır.yükleyebilir misiniz..

DEMİRAL' Alıntı:
pompanın numarası varmı üzerinde 10 haneli olacak noyu verebilirsen tam olarak bar vs tüm özelliklerini verebilirim kolay gelsin

Hüseyin abi Resimleri Yükledim.

Senden haber bekliyorum

kokteknik' Alıntı:
hüseyin abi 11 den önce kalkmaz ;D
evet doğru ama eksik 10-11 arası çorba saatimdir :D
resimlere baktım eski seri olduğu için kataloklarda bulamadım ama en fazla 80 bar olacağını düşünüyorum tam resim gönderirsen daha iyi sonuç alabilirim ama iyi pompalardır

DEMİRAL' Alıntı:
Mercedes ters oluyor BMW nin sadece sektör kolunu ters çevirip çok daha kolay uygulana biliyor kolaylıklar vede bol çamurlu günler dilerim özellikle ekteki resme uygun kutu bulursanız montaj çok daha kolay oluyor şu anda benim aracımda kendim uygulamasını yaptım ve rot ayarına dahi ihtiyaç duymadım gayet verimli oldu
Hüseyin abi, bu resimdeki kutuyu bağlamak için şaseye köşebent ayakmı yapmak gerekiyor?

Yavuz bey resimleri yükleyeyim daha net anlaşılır tabiki ek şasi gerekiyor ben 10 mm dkp den U şasi yaptım ve ana şasiye kaynakla birleştirdim kutuyu civatalı olarak ayarladım direksiyon amortisörünün şasi ayağınada ek parça ile kutuyu yandan da bağlamış oldum en önemli işlem sektör kolunun ön şasiye göre tam paralel >aynı düzlemde olması gerekiyor takacağınız kutunun sektör kolunu fiat traktör rot başı ve borusu alın ve boyunu eski kısa rota göre ayarlayın teker tası tarafına gelen rot başını defender olarak kullanın defenderin kısa rot borusunun kılavuzdan 5-8 cm sini kesin fiat traktör kısa rot borusunun içine geçirin ve rot kelepçesi rahat çalışacak şekilde iki boruyu kaynakla birleştirin böylece HD kısa rot imal etmiş olursunuz fiat rot başı eger mevcut sektör koluna büyük gelir girmezse oksijenle iyice ısıtıp rot başının koniğinde eski rot bulup çakın soğuduğunda konik aynen sektöre kopi olmuş olur kolay gelsin bol çamur uzun ömür sonsuz sağlık dilerim

Abi iyi dilekler karşılıklı.Sektör kutusu dediğin yer nihayetsiz dişlinin ve hidrolik düzeneğin olduğu yermi?

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,516
Kayıtlı Üye Sayımız
172,173
Kaydolan Son Üyemiz
Özgür1977

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR