Defender için Hidrolik Direksiyon ve Simidi

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan twinkerem Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 99
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 27,540
Ynt: Defender için Hidrolik Direksiyon ve Simidi

kokteknik' Alıntı:
yıl sonu arkadaşlar demiral şuan başını kaşıyamıyordue 31.12 2011 den son ra detaylı ekler fotolARI
Aynen doğru başımı kaşıyacak vaktim yok vefasız müşterilerden dolayı :smiley:)))) nasılda biliyor bülent kardeşimiz

Etiketler

elimde iki kollu direksiyon simidi mevcut sıfırdır kutusunda taktırmaktan vazgectım satılıktır iş görülsün almak iisteyen olursa yardımcı olayım haberleşiriz.

Arkadaşlar bir şey soracağım.Geçen ay benim arabanın yanına gittiğimde (Hala Kaporta boyada) neyse...
hidrolik direksiyon olayına bakalım dedik . oradaki usta bana renoların elektrikli direksiyon kutuları var. Ondan takalım dedi. En fazla 700'e malolur dedi.

Şimdi, bilenlere danışmak istedim. bu elektrikli hidrolik direksiyonlar nedir? işe yarar mı?
bana verilen fiyatı nasıl? Tavsiye edermisiniz? kafam bulandı valla yaa...

ali fatih' Alıntı:
Arkadaşlar bir şey soracağım.Geçen ay benim arabanın yanına gittiğimde (Hala Kaporta boyada) neyse...
hidrolik direksiyon olayına bakalım dedik . oradaki usta bana renoların elektrikli direksiyon kutuları var. Ondan takalım dedi. En fazla 700'e malolur dedi.

Şimdi, bilenlere danışmak istedim. bu elektrikli hidrolik direksiyonlar nedir? işe yarar mı?
bana verilen fiyatı nasıl? Tavsiye edermisiniz? kafam bulandı valla yaa...
sayın ali bey acizane tavsiyem reno elektrikli direksiyon çok çok hafif kalır size tavsiyem ki ben iki araca bizzat kendim uyguladım BMW 520 730 vs 78-88 modellerinki en uygun olanı yaptığım uygulamanın resimlerini burda paylaşacağım genede kara sizin ve ustanızın kolaylıklar dilerim

DEMİRAL' Alıntı:
sayın ali bey acizane tavsiyem reno elektrikli direksiyon çok çok hafif kalır size tavsiyem ki ben iki araca bizzat kendim uyguladım BMW 520 730 vs 78-88 modellerinki en uygun olanı yaptığım uygulamanın resimlerini burda paylaşacağım genede kara sizin ve ustanızın kolaylıklar dilerim

Yok ben de öyle olduğunu tahmin ediyordum. ama adam yok bu on numara işte kontak çılıştırmadan da direksiyon çok yumuşak oluyor falan dedi.
aslına bakarsanız çok fazla elektronik aletler. takmak istemiyorum. defender'ın yapısına aykırı bana göre
bakalım yapacağız bişeyler bi araba gelsin hayırlısıyla

mercedes w115 lerin hidrolik sisteminin uyduğunu biliyorm araştırmak gerek bi tanıdık 750tlye halletmişti bu işi fakat işin büyük bi kısmıyla kendisi uğraşmıştı (her türlü malzeme ve elverişli ortama sahip bi şekilde)

serhatxx' Alıntı:
mercedes w115 lerin hidrolik sisteminin uyduğunu biliyorm araştırmak gerek bi tanıdık 750tlye halletmişti bu işi fakat işin büyük bi kısmıyla kendisi uğraşmıştı (her türlü malzeme ve elverişli ortama sahip bi şekilde)
Mercedes ters oluyor BMW nin sadece sektör kolunu ters çevirip çok daha kolay uygulana biliyor kolaylıklar vede bol çamurlu günler dilerim özellikle ekteki resme uygun kutu bulursanız montaj çok daha kolay oluyor şu anda benim aracımda kendim uygulamasını yaptım ve rot ayarına dahi ihtiyaç duymadım gayet verimli oldu

BMW DREKSYON

Hüseyin Abi;

Bende şu aralar uygulamayı yaptıracağım sizden ricam özellikle dreksiyon pommasının nontaj resimlerini paylaşmanız.

Nasıl bir bağlantı aparatı yaptınız.

Bu işlemi kimler yapabilir Tornacılar mı?

Teşekkürler

sekan kardeşim senin araç dizelmi benzinlimi ona göre pompa montaj reçetesini yazayım :smiley:

DEMİRAL' Alıntı:
sekan kardeşim senin araç dizelmi benzinlimi ona göre pompa montaj reçetesini yazayım :smiley:

2.500 cc Diesel

Orjinal kutusunu aldım birde mercedes pompa buldum biryerden montaj için reçetene ihtiyacım var Hemşehrim.

Ekte iki resim göderiyorum yapılması gerekenleride açıklayayım grank kasnağına ilave bir kasnak reno 12 yi kolaylıkla monta edebilirsiniz kasnağın civatasını söktür kasnağıda söktür ve yaklaşık 3 cm reno kasnağının göbeğine ilave yaptır her iki kasnağı üst üste beraber yerine taktır mevcut kayışla ilave takılacak kayışın arası 3 cm gelsin dolayısı ile sönden motora bakınca sağ üstteki devridaim ara hortumdan uzaklaşsın ve sürtmesin
pompa için resimde görülen yere tornacıda yaptıracağınız bir ek ayakla pompayı bağlaya bilirsiniz burda en önemli husus garanktaki kasnakla pompanın kasnağının aynı paralellikte olması V kayışının atmaması için birde kayışı gerecek kadar sarj dinamosundaki gibi kanallı bir bağlantı nedeni kayış gevşek kalırsa pompayı rahat çeviremez ve ses yapar yağ deposu olarak AS 900 dodge J 9 Pejo vs nin kullandığı sac içi filitreli olan en uygunu yenisi 85 90 tl civarı ZF (hattat ) parça no 7632 472 104 as 900 ve j9 pejo minibüs çıkma olarak buluna bilir bağlantı hortumlarını 1. sanayide kazcıoğlu otomotiv de yaptırabilirsin yardımcı olabildi isem ne mutlu bana :smiley:)

Dzel Lr 004

Dzel Lr 005

DEMİRAL' Alıntı:
Ekte iki resim göderiyorum yapılması gerekenleride açıklayayım grank kasnağına ilave bir kasnak reno 12 yi kolaylıkla monta edebilirsiniz kasnağın civatasını söktür kasnağıda söktür ve yaklaşık 3 cm reno kasnağının göbeğine ilave yaptır her iki kasnağı üst üste beraber yerine taktır mevcut kayışla ilave takılacak kayışın arası 3 cm gelsin dolayısı ile sönden motora bakınca sağ üstteki devridaim ara hortumdan uzaklaşsın ve sürtmesin
pompa için resimde görülen yere tornacıda yaptıracağınız bir ek ayakla pompayı bağlaya bilirsiniz burda en önemli husus garanktaki kasnakla pompanın kasnağının aynı paralellikte olması V kayışının atmaması için birde kayışı gerecek kadar sarj dinamosundaki gibi kanallı bir bağlantı nedeni kayış gevşek kalırsa pompayı rahat çeviremez ve ses yapar yağ deposu olarak AS 900 dodge J 9 Pejo vs nin kullandığı sac içi filitreli olan en uygunu yenisi 85 90 tl civarı ZF (hattat ) parça no 7632 472 104 as 900 ve j9 pejo minibüs çıkma olarak buluna bilir bağlantı hortumlarını 1. sanayide kazcıoğlu otomotiv de yaptırabilirsin yardımcı olabildi isem ne mutlu bana

ellerinize sağlık.mersinden selamlar..

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,622
Kayıtlı Üye Sayımız
172,270
Kaydolan Son Üyemiz
Engin paslı

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR