Defender 110 Hardtop 300tdı (2005)

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan schweps Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 135
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 70,432

Ynt: Defender 110 Hardtop 300tdı (2005)

schweps' Alıntı:
....... İlerleyen günlerde panjurun kenar detaylarını fotoğraflarım, gördüğünde sen de hak verirsin diye düşünüyorum.
.........

Umut hocam,
Panjur kenarlarında, birer tane atlanarak yerleştirilmiş plastik (siyah) uçlar var.
Ray içinde kolay kaymasını sağladığı gibi parçaları da bir arada tutuyor.

Ekli dosyalar

• IMG_3548.JPG
    IMG_3548.JPG
    74.7 KB · Görüntüleme: 230

Epey aradan sonra bir güncelleme yapayım.
Dolaplara malzemeler yerleştirilerek düzenlendi.
Çeşitli malzemeler için plastik sandıklar alındı. 2 Ad 600x400x220 ve 2 Ad 400x300x220.

IMG 3772

IMG 3775

IMG 3741

MAT 0803

Ekli dosyalar

• IMG_3771.JPG
    IMG_3771.JPG
    105.3 KB · Görüntüleme: 298

Evet Yavuz hocam,
O fotoğraftaki gibi sabitlenecek raylar.
Bir altta bir üstte, veya üstte yağmur oluğunu kullanıp sadece altta da olabilir raylar.
Pişirme ve tezgah olarak arka kapıya katlanır bir sistem düşünüyorum. Epey örneği var.

şu yanlara masa gibi açılacak olan paletlere bittim,,içecek servisi yaparken çoook işe yarar :smiley:))

Arka kapı için esinlendiğim sistem bu.

03a

1

2

3

Ekli dosyalar

• 02a.jpg
    02a.jpg
    70.9 KB · Görüntüleme: 260

Şenol Bey çizimleriniz çok güzel. Rüzgarlık fikri de çok mantıklı. Eğer başarılı olursa üretime de verebilrisiniz belki.

Benim aklıma bir soru takıldı. Bu 4 parçayı açtığınızda birbirlerine nasıl sabitlemeyi planladınız? Alt tabla ağırlık taşıyacağı için onun 90*'den fazla açılmasını engelleyecek ve ağırlığı taşıyacak bir parça mevcut mu tasarımda?

Merhaba,
Alt tablayı ve üst rafı, yandaki kanatlar taşıyacak. Pimli veya kelepçeli bir bağlantı düşünüyorum.

Araca ait demek doğru olmaz, dolabı yaparken aldığım iç ölçülere göre katı model programında çizdim.
Dilerseniz paylaşırım.
Özelden e-posta adresini gönderirsiniz.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,624
Kayıtlı Üye Sayımız
172,270
Kaydolan Son Üyemiz
Engin paslı

Çevrimiçi üyeler

SON MESAJLAR