Dacia Duster'ı Yoldan Çıkardık!.

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan YOL Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 229
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 45,301
Ynt: Dacia Duster'ı Yoldan Çıkardık!.

Duster ilk çıktığında "yaklaşma ve uzaklaşma açıları güzel görünüyor, neden olmasın?" dedim kendi kendime.

Sonra reklam gördüm bir dergide: "Gerçek arazi aracı" gibi bir şey yazıyordu kocaman, altında da 4x2 bilmem kaç bin tl yazıyordu. Orada soğudum işte, gerçek arazi aracı diye reklam yapıp altına 4x2 sinin fiyatını yazmaları son derece saçma geldi çünkü. 4x2 seçeneği olabilir elbet ama o zaman ona ayrı reklam yaparsın...

Neyse kayışdağı tırmanışı güzel, 3. vitesle çıkmaya çalışmak saçma :smiley: ama olsun sonuçta çıkıyorsunuz tabi. Ancak onun dışındaki yerlerin kuru toprak zemin olduğunun farkında mısınız? Hatta geçen gün orman içi kısmında dolanırken Kayışdağında karşımdan bir Anadol pickup geldi, içinde 3 kişiyle beraber. tıngır tıngır gitti benim geldiğim yoldan. Anlatabildim mi? Test yaptığınız yer, yer değil aslında.

Çiftalanda mesela, etabı geçmişsiniz, çok güzel, ancak video çekenin durduğu yerde sağ önünde bir tümsek var, mesela oraya 1-2 noktadan tırmanmayı denediniz mi? Benim offroad aracım varsa, oradan çıkmaya çalışırım. Çıkmam önemli değil, çıkamayabilirim, ama bunu deniyor olmalısınız offroad yapıyorum / araziye giriyorum diyorsanız.. Ha, yok araziye giriyorum / offroad yapıyorum kavramınız bu tarz yollarda gidip güzel bir yerde piknik yapmaksa alasını yaparsınız, Duster yeter de artar bile.

Etiketler

Ha, yok araziye giriyorum / offroad yapıyorum kavramınız bu tarz yollarda gidip güzel bir yerde piknik yapmaksa alasını yaparsınız, Duster yeter de artar bile.

İşte ben bu sınıfa giriyorum . yetiyorda artıyor bile. ;D

sinaa' Alıntı:
Duster ilk çıktığında "yaklaşma ve uzaklaşma açıları güzel görünüyor, neden olmasın?" dedim kendi kendime.

Sonra reklam gördüm bir dergide: "Gerçek arazi aracı" gibi bir şey yazıyordu kocaman, altında da 4x2 bilmem kaç bin tl yazıyordu. Orada soğudum işte, gerçek arazi aracı diye reklam yapıp altına 4x2 sinin fiyatını yazmaları son derece saçma geldi çünkü. 4x2 seçeneği olabilir elbet ama o zaman ona ayrı reklam yaparsın...

Neyse kayışdağı tırmanışı güzel, 3. vitesle çıkmaya çalışmak saçma :smiley: ama olsun sonuçta çıkıyorsunuz tabi. Ancak onun dışındaki yerlerin kuru toprak zemin olduğunun farkında mısınız? Hatta geçen gün orman içi kısmında dolanırken Kayışdağında karşımdan bir Anadol pickup geldi, içinde 3 kişiyle beraber. tıngır tıngır gitti benim geldiğim yoldan. Anlatabildim mi? Test yaptığınız yer, yer değil aslında.

Çiftalanda mesela, etabı geçmişsiniz, çok güzel, ancak video çekenin durduğu yerde sağ önünde bir tümsek var, mesela oraya 1-2 noktadan tırmanmayı denediniz mi? Benim offroad aracım varsa, oradan çıkmaya çalışırım. Çıkmam önemli değil, çıkamayabilirim, ama bunu deniyor olmalısınız offroad yapıyorum / araziye giriyorum diyorsanız.. Ha, yok araziye giriyorum / offroad yapıyorum kavramınız bu tarz yollarda gidip güzel bir yerde piknik yapmaksa alasını yaparsınız, Duster yeter de artar bile.

Sina Bey, mesele Duster'ın Kayışdağı'na çıkması değil aslında. Oraya çıkamaz diye anti dustercılar iddia etmişti. İddiayı anti dustercılar kaybetti bu kadar. Kayışdağının Duster için bir kıstas olamayacağı belliydi zaten. Ha şu da var, orasını kuru havada çoğu araç geçer ama çamurlu bir zamanda da Duster oraya çıkıp inmiştir. İlker Bey bu testi yapmıştı. Araçta da 3 kişi vardı. İlker, Yusuf, Yusuf ;D

ümiterkan' Alıntı:
Sina Bey, mesele Duster'ın Kayışdağı'na çıkması değil aslında. Oraya çıkamaz diye anti dustercılar iddia etmişti. İddiayı anti dustercılar kaybetti bu kadar. Kayışdağının Duster için bir kıstas olamayacağı belliydi zaten. Ha şu da var, orasını kuru havada çoğu araç geçer ama çamurlu bir zamanda da Duster oraya çıkıp inmiştir. İlker Bey bu testi yapmıştı. Araçta da 3 kişi vardı. İlker, Yusuf, Yusuf ;D

Malesef saçma bir iddiada bulunmuşlar.. 4 çekeri olan hemen hemen her araç çıkabilir orayı ama o çıkış en dik olanlardan biri, yeterli tecrübeye veya hakimiyete sahip olmayan biri aşağıya yuvarlana da bilir, burayı okuyup hadi bakalım diye gaza gelip gitmesin kimse.

Onun dışnda da çamurda orayı çamur veya en azından AT lastiksiz denemek pek akıl karı değil malesef, kendisi de yapmaz heralde bir daha :smiley: :smiley:

sinaa' Alıntı:

birde yağmurlu ve çamurlu bir günde denesinler ne güzel örnek anadol pickup :smiley:

sonsokak34' Alıntı:
birde yağmurlu ve çamurlu bir günde denesinler ne güzel örnek anadol pickup :smiley:

ara yollarda çamurlu bir gün diye bir şey olmuyor işte malesef, sadece o dik çıkış var; ordan da çıkmak gerekmiyor illa yukarıya o yüzden sorun olmaz, yine tepede falan karşılaşabilirsiniz ;D ;D

bir de anadol pickup ön tekerlekteki artikulasyonu görseniz şaşar kalırdınız, ben çok çok şaşırdım, 2005 Grand Vitaramınki o kadar ya açılır ya açılmaz yani öyle söyleyeyim...

daciada traction kontrol varmı xtraildek gibi ? xtrail tc sayesinde iyi iş başarıyor askıda kalma gibi durumlarda kolayca atlatıyor

vwcaravelle' Alıntı:
daciada traction kontrol varmı xtraildek gibi ? xtrail tc sayesinde iyi iş başarıyor askıda kalma gibi durumlarda kolayca atlatıyor

ESP-ASR özelliği olan modellerde var

evet tebrik ediyorum benimde var dusterim bende geçen hafta yoldan çıkardım onu ama beni yolda bırakmadı çok ağır şartlarda denedim yinede yola devam gerçekten çok güzel bir araç

SERKANEFE' Alıntı:
traction kontrol nedir acaba ? Benimde bilgim yokta..

Çekiş kontrol sistemi diyebiliriz. Duster'da bulunan ESP-ASR özelliği çekişe yardımcı olan bir sistemdir. Yani askıda kalma, patinaj, yol tutuş vs. gibi durumlarda aracın çekişine müdahale ederek ilerlemesine yardımcı oluyor. ;)

bir duster sahibi olmama rağmen fanatik değilim. Sadece benim beklentilerimi ve kullanım amaçlarımı tam karşılıyor. Aşağıdaki video, asla böyle kullanmayacağıma rağmen, performansı açısından beni şaşırttı. Lütden bir bakın...
http://www.youtube.com/watch?v=VGYQqW4Ihgs&feature=related

yol' Alıntı:
Dacia Duster'la 5 günde yaklaşık 2000 km yol ve Bolu dağlarının karlı çamurlu arazisinde 4x4'lük bir test yaptık... Test yazısının ilk bölümü çok yakında hazır olacak. İkinci bölümü ise ocak ayının ortasında dizel modelin testinin ardından hazırlanacak. Geçen haftasonu yapılan test sırasında Funda Erhan ve Reha Yurdakul'un objektiflerinden bir kaç kare...

Sedat Bey,

Test yazısını bekleyen bir çok üye var akibeti hakkında bilgi verebilirmisiniz ?

Selamlar...

sedat bey testi yapmadınızmı hala 2 yıl oldu sonuç göremedik yoksa kaçırdıkmı?

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,458
Kayıtlı Üye Sayımız
172,113
Kaydolan Son Üyemiz
KhanDeep

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.