Dacia - Duster; İçeriye Gelen Rüzgar Sesi Sorunu

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan duster10 Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 81
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 59,037
Ynt: Dacia - Duster; İçeriye Gelen Rüzgar Sesi Sorunu

arkadaşlar klimayı açtığınız anahtarların hemen altında iki kademeli anahtar var onu değiştirerek deneyin farkı göreceksiniz...

Etiketler

Bende aracın yalıtımı konusunda bir-iki şey yazmak istiyorum,

bundan önceki aracım 2004 model clio symbol fidji idi,
Duster'ı teslim alıp kullandığım ilk birkaç km içinde bana hissettirdiği şey huzurlu sürüş ve dinginlik hissi idi ve çok şaşırmıştım,
aracın camlarını kapattığım anda sanki dünya ile iletişimim kesiliyor gibiydi ki ben daha önceleri VW Passat ve onun sınıfında başka araçlarda kullandım, inanın prestij sınıfı bir aracın ses izolasyonuna sahip, sanırım en iyi şöyle ifade edebilirim, 50km hız ile şehiriçinde giderken camlar ve havalandırma kapalı iken radyoyu açıp sesi 1 e getirdiğimde bile radyoyu rahatlıkla duyabiliyorum. Bu daha önce karşılaşmadığım bir durumdu...

Aracı İzmirde pekçok kez şiddetli yağış altında kullandım kesinlikle içeriye su alan herhangi bir yer görmedim, bagajı dahil kontrol ettim, ama kapı kaplamalarını sökmedim tabii...

Benim aracım 130-140 km hızdan sonra dış sesleri içeriye almaya başlıyor ki bu da gayet makul seviyede...

Bu konuda son söyleyeceğim şudur ki;
Kapı fitillerini kontrol ettirirken kapı ayarlarını da kontrol ettrin... Çok ses yapan araçlarda kapı ve kapı karşılığı olması gereken 1-2mm düşük monte edilmiş olabilir, bunu özellikle kontrol etmezseniz farkedemeyebilirsiniz. Kapınız doğru şekilde açılıp kapanır ancak kapı yükseklikleri ve kapı kenar boşluk farklarından dolayı aerodinamik bozukluğu oluşacağından yüksek ve rahatsız edici rüzgar sesi duyarsınız..

Birde hava sirkülasyonu iç-dış seçim düğmesinden bahsetmiş arkadaşlardan biri, ıslık çalışyor şeklinde... O düğme arızalıdır, bağlı olduğu kapağı tam kapatıp-açamıyordur, servisin ayarlaması yada değiştirmesi gerekir...

burak sırdaş' Alıntı:
arkadaşlar klimayı açtığınız anahtarların hemen altında iki kademeli anahtar var onu değiştirerek deneyin farkı göreceksiniz...

Anlayamadım azizim, biraz açıklar mısın?

olguncandan' Alıntı:
Anlayamadım azizim, biraz açıklar mısın?
Sanırım sirkülasyon seçicisinden bahsediyor. Dışardan hava alma veya iç sirkülasyon.

Bahsedilen hava sirkülasyon kumandası kışın mümkün olduğu müddetçe dışarıdan hava alır konumda olmalı aksi taktirde iç buğulanmaya engel olamazsınız ancak trafikte duraklama esnasında öndeki aracın egsoz dumanına maruz kalmamak için iç sirkülasyon konumuna alınmalı bence

burak sırdaş' Alıntı:

Evet, bahsedilen anahtarı gördüm. Ayıptır söylemesi, şimdiye kadar hiç dikkat etmemişim. ;D Tevekkeli, seyahat esnasında dışarıdan bazen koku gelirdi (kokulu bölgelerden geçerken) demek ki ayar yüzündenmiş. Dış havalandırma açıkmış.

Teşekkür burak ve ömer beylere. ;D

3 gun oldu alalı 4x4 110 beygir asr esp full paket aldım herşey çok çok güzeldi taki şehir içinden uzaklaşana kadar 100 km demişler 80 i geçtim başladı aşırı bir ses 100 hele 120 yi geçin her taraftan rüzgar sesi geliyor. bütün güzelliklerini götürdü resmen soğudum tamam bu paraya bu kadar dediğimiz çok şey var ama bu kadar da olmaz sanki üstü açık arabaya biniyorum önerisi olan arkadaşları acilen bekliyorum... performans yol tutuş 10 numara alacak arkadaşlara tavsiye ederim ama rüzgar sesini çözmek kaydıyla

selam,Duster'ların 2013 Modellerinde de hala içeriye rüzğar sesi alma proplemi devam ediyormu?Bilgilendiren olursa sevinirim...

yaw aşırı bir ses yok neden bu yaygara anlamadım ki.her araçta ses gelir bir miktar.dusterde de var tabiiki ama rahatsızlık vermiyor benimki ;)

Daha önce, bir arkadaşımızın karşılaştırmalı ses ölçümü yaptığını yazmıştım çok kere. Başlıklarda bulunabilir.

Baktım ki kimse etrafı kurcalamıyor, neler yazılmış/yapılmış diye araştırmıyor; ben de artık yazmaktan vazgeçtim sevgili arman kardeş.

Gürültülü diyen, sesten rahatsız olan almasın vesselam.

olguncandan' Alıntı:
Daha önce, bir arkadaşımızın karşılaştırmalı ses ölçümü yaptığını yazmıştım çok kere. Başlıklarda bulunabilir.

Baktım ki kimse etrafı kurcalamıyor, neler yazılmış/yapılmış diye araştırmıyor; ben de artık yazmaktan vazgeçtim sevgili arman kardeş.

yeğenimde 105 lik yeni doblo var duster dan daha fazla ses alıyor. karşılaştırma için merak edenler yeni dobloya baksın.

olguncandan' Alıntı:

iste bu nokta konu kapandi

geçenlerde duster ile ilgili webde gezerken aşağıdaki fotoğrafı buldum. Renault dusterlarda ön sağ sol çamurluk saçının altına neopren köpük gibi bir dolgu koymuşlar. Bu bizim arabalarda yok. Rüzgar sesini kesmekte bir faydası olur mu bilmiyorum. Yoksa yağmur suyunu engellemek için mi koymuşlar, görüşü olan arkadaş varsa bekliyorum..

Renault Duster Damping

mimar_ankara' Alıntı:
geçenlerde duster ile ilgili webde gezerken aşağıdaki fotoğrafı buldum. Renault dusterlarda ön sağ sol çamurluk saçının altına neopren köpük gibi bir dolgu koymuşlar. Bu bizim arabalarda yok. Rüzgar sesini kesmekte bir faydası olur mu bilmiyorum. Yoksa yağmur suyunu engellemek için mi koymuşlar, görüşü olan arkadaş varsa bekliyorum..

Merhaba o parça benim duster da var.

peki arkadaşlar 2012 dusterde bu çamurluk içindeki sünger rüzgar sesini engelliyormu

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,514
Kayıtlı Üye Sayımız
172,172
Kaydolan Son Üyemiz
avukatomersefacanata

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.