CJ5 ime Dizel Motor Arıyorum

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan ersaner Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 72
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 36,720

Etiketler

Ynt: CJ5 ime Dizel Motor Arıyorum

CJ'ler aynamaruti veya şanzımanı değiştirmeden en kolay Peugeot'nun J9 lara koyduğu 2.5Lt mahindra motoru ile yürüyor, Ford transit motorları ile devir tutmuyor diye biliyorum, daha ağır şanzıman veya aynamaruti oranı ile karadeniz tarafında yürüttüklerini duymuştum... Bence bu motorlarda performans beklememek lazım...

Aracınızı ne amaçla kullandığınıza bağlı olarak kimisi 1.9L Isuzu Dizel koyarken, kimiside 6.2L Detroit dizel koyuyor...

motor ve o aracın sanzumanınıda arayın derim en az 4 vitesli ve 1 inci vitesi mümkün oldugu kadar fazla ratio ya sahip olsun ayrıca sizin aracın motor ve sanzuman ın ne oldugunu modelinin kaç oldugunu belirtirseniz daha fazla yardım etmeye çalışırız.

Ben ihaleden almıştım 1.9 dizel isuzu motorlu geçen sene.. Dizel ve cj yi bir arada düşünemiyorum. Orjinali en iyisi..

http://www.sahibinden.com/search.php?a=6&&b[search]=arazi_araclari&b[page]=1&b[sort_field]=real_price&b[sort_order]=asc&c=5240&sKlasik=1&c=5240&b[sort_field]=real_price&b[sort_order]=desc&b[page]=1 burda bi kaç tane dizel motor var...bi göz atın işterseniz

crona çok teşekkürler yardımın için ve diğer arkadaşlarada teşekkür ederim..

kım ne derse desın hep bos bu bılgılerıde kımse veremez ona gore.eger basıt,masrafsız,ucuz mal etmek ıstıyrsan cj5 ıne fort sıera 2.3 d olabılır,2.7 veya 2.9 transıt motoru olabılır.617 300 dızel mercedes motoru olabılır.ancak dıfransıyel ve sanjıman aynı olacak.eger ben guzel bırsey ıstıyorum gucu perfonmansı ve guzelı olsun dersen yapacagın sey 4 ılerı cj8 sanjımanı veya 5 ılerı vrangler sanjımanı takılacak.sonra nıssan 2.7 motor olabılır,bmw 3.24 d.veya 3.24td olabılır,250d veya 250td veya 300d,300td 124 kasa mercedes motoru olabılır daha farklı motorlarda var ama o arabaya emek degmez bu kadar bılgı yeter

Ruhsata işli dizel motorunuzun silindir hacmi nedir. İyi bilmemekle beraber, aracınzın motorunu yenilerken eski motorun silindir hacmine, beygir gücüne bakıyorlar ve değişmek için bir kaç kıstas arıyorlar diye biliyorum, isterseniz bir araştırın.

2009 dan itibaren orjinal olmayan motorlar zaten ruhsata işlide olsa geçmeyecek kontrollerden araçların türkiyeye geldiklerindeki gib olmasını isteyecekler o zaman ihtiyacı olana faturalı orjinal cj motorları temin edebilirim bilgilerinize :smiley:)

ulusotomotiv' Alıntı:
2009 dan itibaren orjinal olmayan motorlar zaten ruhsata işlide olsa geçmeyecek kontrollerden araçların türkiyeye geldiklerindeki gib olmasını isteyecekler o zaman ihtiyacı olana faturalı orjinal cj motorları temin edebilirim bilgilerinize :smiley:)

abi 4,2 L tamamen sıfır motor ne kadardır ha bide şanzıman amerikadan tam motor ve sanzıman getırebılıyomusunuz
sıfır kutusunda
benim tamamen sıfır parçalarla bir cj projem var da :smiley: sonra liste uzayacak tabi simdilik arastırma yolundayım

siz siz olun mercedes veya bmw motorundan vazgeçmeyin sakın gerisi boş dandük motorlar

şimdi gelelim olayın öteki tarafına acaba bu dizel motorların mazot pmpası ne kadar ne kadar verim verir ve bu dizel motorların komple tamiri ne kadar tutacağına dizel motor dizel motor deniliyoda acaba mazot bu kadar pahalı iken değermi buna gazdan farkı ne gibi ayrıntılar yada dezavantajlarını kimse söylemiyo 3000 motor dizel bi makine ne yakar km de ki bu dizel motorlar bakalım 2009 da nasıl gececek muayineden bu konuda bilgisi olan arkadaşlar varsa bu konularada açıklık getirirse sevinirim :smiley:) şimdiden teşekkürler

benim cj 8 im de 2400 mercedes motoru var yakıt denen bişe yok anti parantez içinde belirteyim ayrıca bende 3000 mercedes diye belirtmedim sade mercedes ve bmw motorundan vaz geçme dedim

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,507
Kayıtlı Üye Sayımız
172,164
Kaydolan Son Üyemiz
erensipahi

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR