CJ' de Disk Fren

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan Hulg Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 48
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 12,813

Etiketler

Ynt: CJ' de Disk Fren

daha iyi fren yapalıyo yasak olmaz hatta daha hızlı gecer idaalııym bu konuda hangi yılda yaşıyoruz araştıracağım j5 iyi fren yakışır

Yeni frenlerin tip onay almak gerekiyor, testler, hesaplamar ve saire. Ama belki bir çare bulullar...

Çünkü arka frenler daha iyise, balans kayıp oluyor. benimki gibi :smiley: virajta fren başmak yeter, direksiyona dokumak gerek yok!

Cj gibi eski modellerde, hangi yıla kadar disk veya kampana olduğunu ile alakalı bilgi depoları yok ve buna bakacaklarına ihtimal vermiyorum. Fren testinden geçen araç bu konu ile alakalı onay alacağa kesin gözü ile bakıyorum.

Tıpkı ayna maruti oranına karışmadıkları gibi ;)

marmaris cj7' Alıntı:
Benim anladığım kadar arka kampana sisteminde bir zayıflık var el freninin orjinal tellerine kadar değiştirdim normal kullanımda hiç bir şey yok ama arabanın burnu yokuşa bakıpta el frenini çekipte bıraktığın zaman el freni sapıtıyor bazen araziye çıktığında hiç geri kaçırılmayacak pozisyonlar oluyor işte o zaman insan çıldırıyor bundan başka problemi yok birazda benden kaynaklanıyor bir milim kaçtığını istemiyorum.

bu arada ben, el frenini tekrar yaptırdım rampa aşşağı zorlasanda gitmiyor, ama geri geri kaçırıyor ;D
bir daha baktırcam bugünlerde bakalım çözebilecekmiyiz

hasanfb' Alıntı:
Taktırdınızmı disk fren aytunç bey ???

Hasan Bey henüz taktırmadım. Herhalde değişmeyeceğim. Şüphesiz diskin avantajları var, fakat çok ta önceliği olduğunu düşümüyorum açıkçası. Şuan için frenlerimden de memunum.

Sayın Sinan bey aracınızda arkalarında disk olduğunu belirtmiştiniz asfalt ve yol dışı kullanımlarından memnunmusunuz bizi kullanım hakkında bilgilendirirmisiniz.

oldukça memnunum hatta tüv le geçen hafta bir deneme testi yaptık gayet güzeldi sonuçlar.İşin özüne inmek için amerikada bir fren firması ile temas kurduk.Dana 44 diferansiyeller için ellerinde hazır kitleri var oldukçada iddialılar ama maul fiyatı türkiye ye göre çok pahalı ......
Araç fren esnasında sağa yada sola çekme yapmıyor,el frenide rahatlıkla tutuyor.Tek sıkıntısı aks kırılırsa ki kırılıyor sistemin yenisini bulmak biraz zahmetli... en güzeli yedek parça olarak garajda her zaman bir çift saklamak...

sinanyegin' Alıntı:
oldukça memnunum hatta tüv le geçen hafta bir deneme testi yaptık gayet güzeldi sonuçlar.İşin özüne inmek için amerikada bir fren firması ile temas kurduk.Dana 44 diferansiyeller için ellerinde hazır kitleri var oldukçada iddialılar ama maul fiyatı türkiye ye göre çok pahalı ......
Araç fren esnasında sağa yada sola çekme yapmıyor,el frenide rahatlıkla tutuyor.Tek sıkıntısı aks kırılırsa ki kırılıyor sistemin yenisini bulmak biraz zahmetli... en güzeli yedek parça olarak garajda her zaman bir çift saklamak...

ben tabiiki uyduru Turk frenlerden konuştum! ;)

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,507
Kayıtlı Üye Sayımız
172,164
Kaydolan Son Üyemiz
erensipahi

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR