CJ - 5 ve CJ - 7

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan AOCENKER Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 251
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 50,708
Ynt: CJ - 5 ve CJ - 7

doğanay' Alıntı:
Sevgili Dostum,
Aracın gayet şık oluyor,dodikleri beğenmedim ve renk konusunda kesinlikle beyaz derim,birgün satarsan alıcı olabilirim

saygılar

Çok teşekkür ederim . Renk konusunda kafam biraz karışık bakalım şimdilik biraz erteledim boya işini çünkü aceleye gelen bir iş istemiyorum kaporta ihtiyacım yok ama boyanırken kupayı ve şaseyi ayırıp parça parça boyansın istiyorum . Satarsam aklımda olursunuz ilginize teşekkürler.

Etiketler

Driver67' Alıntı:
heheheh geçen bende üşüttüm aynı durumdan dolayı ;D ;D ;D ;D

hadi ya ne zaman boyanıyo canavar?

boya işini biraz erteledim şimdilik hem zaman yok hemde aceleye gelsin istemiyorum yaz sonuna kaldı herhalde kupa ve şaseyi ayırıcam yavaş yavaş....

evet boya için acele etmemeniz şınorkel için yapacagımız çalışmayı rahatlaştıracak
tüv işini bugün atlattık
benim aracın rengini ve yapılanları yakından incelersiniz

evedilaz' Alıntı:
evet boya için acele etmemeniz şınorkel için yapacagımız çalışmayı rahatlaştıracak
tüv işini bugün atlattık
benim aracın rengini ve yapılanları yakından incelersiniz

Şnorkel ile ilgili sizden haber bekliyorum .... ne zaman yapalım derseniz aracı getirebilirim birde cayınızı içerim

AOCENKER' Alıntı:
Aracı kullandığım süre içinde motor performansı daha önceki sahibin elindeki imkanların kısıtlı olmasından ve titizliğinden kaynaklı sınırlanmıştı artık 4.2 motorun sesini ve gücünü geri getirmenin zamanı gelmişti. Bu yüzden de gezenbilirdeki formları ve yabancı jeep sitelerini incelemeye bu konularda tecrübasi olan arkadaşların verdikleri bilgiler doğrultusunda masrafa girmenin zamanı gelmişti.

İlk olarak tek bare olan karbüratör çift bare modifiye karbüratörle değiştirilmek üzere satın alındı ( Weber 36 DGEC Karbüratör )
cenker bey merhaba
bende bir cj 5 sahibiyim.aracı 96 topladım.artık bakım ve biraz masraf yapma zamanı geldi.sizden biraz yardım ve bilgi almak istiyorum.yardımcı olursanız sevinirim.
karbirötör hakkında bilgi alacaktım.
benim araç lpg de fena degil fakat benzinde pek perfonmas gösteremiyor.şu andada lpg dede sorun çıkartıyor.
acaba ne tür bir karbirötör taksam.bilgi verirseniz sevinirim.saygılar.

paraglinesinan' Alıntı:
cenker bey merhaba
bende bir cj 5 sahibiyim.aracı 96 topladım.artık bakım ve biraz masraf yapma zamanı geldi.sizden biraz yardım ve bilgi almak istiyorum.yardımcı olursanız sevinirim.
benim araç lpg de fena degil fakat benzinde pek perfonmas gösteremiyor.şu andada lpg dede sorun çıkartıyor.

Değerli Sinan Bey; Bu forumlarda yazan benden çok daha tecrübeleri arkadaşlar var ama nacizene ben kendi tecrübelerime dayanarak ki son dönemde 4 adet farklı karbüratörü aracımda performans amaçlı denemiş bulunuyorum ama en iyi sonucu cj nin çift bare örjinal karbüratöründe buldum karbüratör için cj nin orjinal çift bare karbüratöründen şaşmayın performan için headersı mutlaka kullanın sulu manifolt ile......bu değişiklikleri yaptıktan sonra egzost konusuda önemli bir sorun olduğunu düşünüyorsanız mutlaka giderin ( kesinlikle cj motor mekaniği için orjinalinden şaşmayın ) yardımcı olabildiysem ne mutlu

paraglinesinan' Alıntı:
cenker bey merhaba

saydığınız sorun pek karbüretere benzemiyo acıkcası ustalara danışıp öyle iş yapın derim gereksiz yere karbüratörle oynamayın

AOCENKER' Alıntı:
Değerli Sinan Bey; Bu forumlarda yazan benden çok daha tecrübeleri arkadaşlar var ama nacizene ben kendi tecrübelerime dayanarak ki son dönemde 4 adet farklı karbüratörü aracımda performans amaçlı denemiş bulunuyorum ama en iyi sonucu cj nin çift bare örjinal karbüratöründe buldum karbüratör için cj nin orjinal çift bare karbüratöründen şaşmayın performan için headersı mutlaka kullanın sulu manifolt ile......bu değişiklikleri yaptıktan sonra egzost konusuda önemli bir sorun olduğunu düşünüyorsanız mutlaka giderin ( kesinlikle cj motor mekaniği için orjinalinden şaşmayın ) yardımcı olabildiysem ne mutlu
verdiğiniz bilgiler için çok teşekkür ederim.çift bare karbürötörü deniyicem.

unal' Alıntı:
saydığınız sorun pek karbüretere benzemiyo acıkcası ustalara danışıp öyle iş yapın derim gereksiz yere karbüratörle oynamayın
ünal bey teşekkür ederim.
aslında asıl sorun lpg deki perfnm.düşüşünde.

paraglinesinan' Alıntı:
verdiğiniz bilgiler için çok teşekkür ederim.çift bare karbürötörü deniyicem.
[/quot

Ünal bey size mekanik konusunda daha detaylı bilgiler verecektir. sevgiler.

Yarım heavy duty kapıları taaktım ama şimdili tek bir foto çektim ayrıntılı fotoları yüklicem.....

IMG 0407

Üstüne takılması gereken tente kumaşından çok şık kılıfları var onlarıda taktım ama foto daha çekmedim....

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,624
Kayıtlı Üye Sayımız
172,270
Kaydolan Son Üyemiz
Engin paslı

Çevrimiçi üyeler

SON MESAJLAR