Bu da benim jeep im

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan Muzaffer Kargu Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 283
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 44,634
Ynt: Bu da benim jeep im

jeep' Alıntı:
zaten şanzıman enter.. yavru şanzımanını bulmak çok kolay.. öne doğru şaft ile dönme haraketi gelir. isterseniz vinç bile bağlayabilirsiniz. bence çok mantıklı.. motordan güç alıp elektrik üretmek en verimlisi olur kanaatindeyim..

Merhaba Göktug Bey
Siz sunu mu demek istiyorsunuz,Bu yavru sanzuman ile hem elektrik üretip hem de hidrolik pompasi takabilirmiyim?
Selamlar
Muzaffer Kargu

Etiketler

sinannasirli' Alıntı:
Aku 12 volt 100 amper diyelim

1200 watt eder.

Piknige gittiniz 800-900 watt cektiginiz anda sanitim ki o araci bir daha kolay kolay calistiramazsiniz vurdurmadan.

Yarim saat cay kaynattiniz yarisi gitti bile.

Akuyu sark etme ozelliginin manasi cok yok bence sarj dinamonuz var o daha cabuk doldurur ama madem bulmussubuz karavanlardaki gibi sirf o is icin bir yasam akusu de taktirin bence daha rahat edersiniz maliyeti ne olur bilemem ama?

Merhaba Sinan Bey

Aküyü jarz etme özelligi neden önemli olmasin kisin ortasinda evin önünde akü boslmis ,tak ev deki prize doldur aküyü calistir arabayi
Selamlar
Muzaffer Kaargu

Muzaffer Kargu' Alıntı:
Merhaba Sinan Bey

Aküyü jarz etme özelligi neden önemli olmasin kisin ortasinda evin önünde akü boslmis ,tak ev deki prize doldur aküyü calistir arabayi
Selamlar
Muzaffer Kaargu

Hani 150 amper dinamoyu bulduktan sonra hic degilse omuz atip araci itecek birini bulursunuz demek istedim. Ne de olsa karadeniz insani yardimseverdir.

O da olmadi diyelim benim aracta onden calistirma kolu var pazuya kuvvet

Muzaffer Kargu' Alıntı:
Merhaba Göktug Bey
Siz sunu mu demek istiyorsunuz,Bu yavru sanzuman ile hem elektrik üretip hem de hidrolik pompasi takabilirmiyim?
Selamlar
Muzaffer Kargu
Evet jeneratoru dusunun elektrik motori bir kayisi donduruyor ayni mantik. Su motoru derseniz de o da ayni mantikta. Tek is bu saft cikisina aletleri uyarlamak.

Seyit beyin mesajlarina bakin Orada gecmiste kullanilan ornekler var kendisi de size bilgi saglayabilir aracinda pto cikisindan kaynak bile yapiyor

Merhaba

Tesekkür ederim Sinan Bey bu konuyu etraflica arastirmak istiyorum,galiba bayagi kafa yormam lazim.sizin aracinizdaki calistirma kolu

tabi ki faydali bir extra,kradeniz insani tabiki yardimseverdir ama ,akü bos,calistirma kolu yok,omuz atacak yardimsever de yok ,o zaman arabayi aksamdan park ederken yokus asagi park ederim.

Selamlar
Muzaffer Kargu

Arka kapi menteseleri,kendim yaptim

Grnt0058

jeep' Alıntı:
yakıt deposunun yeri dış etkilere çok açık olmuş gibi...
Merhaba Göktug Bey

Evet bıraz öyle oldu.önce koltuk altı yapacaktık.orada sürgülü koltuklar poroblem cıkardı.
Sımdı akü yerı ıcın tartısıyoruz.
Selamlar
Muzaffer Kargu

cj5 ci' Alıntı:

Merhaba

Bu ikinci izinim fatsa sanayisinde gecirdigim,bir girdim bir daha cikamiyorum.Ustalar bana kafayi yedirdiler :mad:,hic birinde meslek ahlagi yok

Randevuya sadakat yok,bu izinde de bitmezse artik garaja cekerim,almanyadan beri telefonla araba yaptimak kolay is degil
Selamlar
Muzaffer Kargu

Muzaffer Kargu' Alıntı:
Merhaba

Bu ikinci izinim fatsa sanayisinde gecirdigim,bir girdim bir daha cikamiyorum.Ustalar bana kafayi yedirdiler :mad:,hic birinde meslek ahlagi yok

Randevuya sadakat yok,bu izinde de bitmezse artik garaja cekerim,almanyadan beri telefonla araba yaptimak kolay is degil
Selamlar
Muzaffer Kargu

Muzaffer abi facebooktan görüşelim fatsadayım her konuda yardımcı olurum selamlar
Fırat S.

Allah sabır versin, umarım fazla sorun yaşamadan en kısa süre de aracınıza kavuşursunuz

**FatsaOffRoad**' Alıntı:
Muzaffer abi facebooktan görüşelim fatsadayım her konuda yardımcı olurum selamlar
Fırat S.

Merhaba Firat
Bende Fatsadayim snayideyim,su an,beni ya Motorcu Günay da ya Kaportaci Alaiddin de ya da kaportaci Necmi -Sisko Necmi-de bulabilirsin
yada sanayi ye gelirsen,beni caldir,004915147236798.
Selamlar
Muzaffer Kargu

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,624
Kayıtlı Üye Sayımız
172,270
Kaydolan Son Üyemiz
Engin paslı

Çevrimiçi üyeler

SON MESAJLAR