Bu Araç Alınır mı? Derken aldim

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan mv400 Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 20
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 26,395

mv400

Ana Kamp
Yer
Kütahya
http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-arazi-suv-pick-up-ssangyong-2008-action-sports-4x4-duz-vites-93137768/detay

Ilandaki arac icin prensipte anlastik. Eger bir aksilik olmazsa cuma gunu motorunda sikinti da yoksa alim islemlerini tamamlayacagim.

Etiketler
Ynt: Bu Araç Alınır mı? Derken aldim

hayırlısı olsun, Allah kaza bela vermesin
hem 2008 ve düz vites oluşu iyi olmuş şu anda bu araçların m.t.vergisi 2 çekerlerden bile daha düşük kalıyor.
benimkide 2008 düz vites
ama km si biraz fazlaymış

actyon sports 4x4' Alıntı:
hayırlısı olsun, Allah kaza bela vermesin
hem 2008 ve düz vites oluşu iyi olmuş şu anda bu araçların m.t.vergisi 2 çekerlerden bile daha düşük kalıyor.
benimkide 2008 düz vites ama km si biraz fazlaymış

aracınız hayırlı olsun :smiley: bende bu araçlardan bakmaya başladım hatta favorilerime bir kaç tane ekledim ??? şuan araştırma içersindeyim sizce sadece şehir içi kullanımda ev ve iş arası hafta sonu gezmeleri için mantıklı bir araçmı ? yoksa binek bir araçmı almak daha doğru olur ?birde otomatiklerin vergisi fazlamı oluyor yoksa ben mi yanlış anladım ??? cevaplarınız için şimdiden teşekkürler...

2008 düz vites 4x4 ler %5 m.t.v. indiriminden yararlanabildiği için daha uygun oluyor.
diğer konuda ise şehiriçi kullanımı zevkli bir araç, yüksek ve büyük bir araç olması avantaj iken, yakıt dezavantaj olabilir.

cevabınız için teşekkür ederim. şuan binek araç arıyorum fakat malum sitede binek dizeller 2008 model 17 -18 den başlıyor ve km de 100 bin üstü . sitede gelen maillerime bakarken bu araç aklıma geldi ve 2008 model olması artı baktığım araçında kilometresi buna yakın olması sebebiyle daha avantajlı olacağını düşündüm ve favaorilerime ekledim.sormak istediğim 1 depo kaç km yol gidiyorsunuz ve kaça doluyor,kuruş hesabı söylemeden :D söylerseniz benim için daha iyi olur ;D

mv400' Alıntı:
http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-arazi-suv-pick-up-ssangyong-2008-action-sports-4x4-duz-vites-93137768/detay

Ilandaki arac icin prensipte anlastik. Eger bir aksilik olmazsa cuma gunu motorunda sikinti da yoksa alim islemlerini tamamlayacagim.

hayırlı olsun dogru secım otabanda surat testi yapın bence mutlaka ayrıca 4 hı ve low rahat gecıp gecmıyormu bakın derim ...selamlar

mv400' Alıntı:

hayırlı olsun sabri, aldın herhalde aracı göremedim.

daisuki' Alıntı:
aracınız hayırlı olsun :smiley: bende bu araçlardan bakmaya başladım hatta favorilerime bir kaç tane ekledim ??? şuan araştırma içersindeyim sizce sadece şehir içi kullanımda ev ve iş arası hafta sonu gezmeleri için mantıklı bir araçmı ? yoksa binek bir araçmı almak daha doğru olur ?birde otomatiklerin vergisi fazlamı oluyor yoksa ben mi yanlış anladım ??? cevaplarınız için şimdiden teşekkürler...

anladığım kadarıyla benim gibi kullanacaksınız yüzde 80 şehir içi geri kalanı doğa gezmesi ;) hiç düşünmeyin binek aracı alın bundan bi tane keyfini sürün.(fiyat +performans :eek:)

yakıt konusunda ramazandan önceki hafta depoyu fulleyip 640 km yol yaptım (ortalama hız 150 km)220 tl mozot aldım(54,5 lt)

şimdiden hayırlısı olsun derim.

şehir içi-şehir dışı farketmez ,bence mükemmel bir araç.yakıt konusunda kendi emsallerine göre en az yakanıdır.

en son zamdan sonra mazot 4 tl yi gördü. bir depo yakıt ile uzun yolda rahat 900 km , şehir içi 650 km yapabilirsin.

zokametre' Alıntı:
yns' Alıntı:
anladığım kadarıyla benim gibi kullanacaksınız yüzde 80 şehir içi geri kalanı doğa gezmesi ;) hiç düşünmeyin binek aracı alın bundan bi tane keyfini sürün.(fiyat +performans :eek:)
yakıt konusunda ramazandan önceki hafta depoyu fulleyip 640 km yol yaptım (ortalama hız 150 km)220 tl mozot aldım(54,5 lt)
şimdiden hayırlısı olsun derim.
şehir içi-şehir dışı farketmez ,bence mükemmel bir araç.yakıt konusunda kendi emsallerine göre en az yakanıdır.
en son zamdan sonra mazot 4 tl yi gördü. bir depo yakıt ile uzun yolda rahat 900 km , şehir içi 650 km yapabilirsin.

cevaplarınız için çok teşekkür ederim bu akşam tekrar istoça gidip resimlerden beğendiğim araçı bakmaya gideceğim iş çıkışı bakalım nasip diyelim ...şaşırmadım dersem yalan olur şehir içi 650 km ve şehir dışı 900 km çok iyi gerçekten süper bence .birde km olarak 150 bin üstü araçlar dizel olması ilerde sıkıntı yaratır diye korkmuyorda değilim bu konudada fikirlerinizi belirtirseniz sevinirim sizce alınırmı ?? 150 bin üstü araç ???

Benim prensibimde 0 alırsam 80-90 binde ne araç olursa olsun değiştirmelisin.2. el alırsanda maximum 50 bin km'de alıcaksın.100-120 binde satıcaksın.Dizel arabada daha çok masraf açabilir 150 binden sonra mazot pompası yaklaşık 2 bin liralık alet.Ölmüş olabilir.Turbo giderse 1500 lira.

Ssangyongcular yavaş yavaş donmeye başlamış herhande hoş geldiniz. Bu arada yazmayı unuttum aldıysanız hayırlı olsun.

teknosasa' Alıntı:
Benim prensibimde 0 alırsam 80-90 binde ne araç olursa olsun değiştirmelisin.2. el alırsanda maximum 50 bin km'de alıcaksın.100-120 binde satıcaksın.Dizel arabada daha çok masraf açabilir 150 binden sonra mazot pompası yaklaşık 2 bin liralık alet.Ölmüş olabilir.Turbo giderse 1500 lira.

Prensip meselesi birşey diyemem. Yalnız bütçe işin içine girince durumlar değişiyor biraz. Enazından benim açımdan böyle. Sonuçta 2 seçenek mevcuttu , 18-20 bin arası 98-2000 model LPG li jipler ya da bu araç. Aslında bu araç hiç aklımda yoktu, ta ki burayı okuyana, youtube videolarına bakana ve fiyatlarını görene kadar. Siz olsanız benzer bütçe ile hangisini seçerdiniz?

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,507
Kayıtlı Üye Sayımız
172,164
Kaydolan Son Üyemiz
erensipahi

SON KONULAR

Geri