Bot Tavsiyesi

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan özlem Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 890
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 554,558
Ynt: Bot Tavsiyesi

Kötü değil elbet, ben 2 yıldır giyiyorum. Lakin dediğim gibi, sadece nemli ve ıslak zeminde kayıyor, tutunamıyor.

Şöyle örnekleyeyim; mesela şehirde, eğer yağmur varsa Lafuma değil postal giyiyorum. Ama yerde tutunmuş kar mevcutsa örneğin Lafuma rahat tutunuyor, buzda ise akibet belli. Çamurda sorunsuz, arazide sorunsuz, kayada nebliym kumda sorunsuz, amma ıslak ve pürüzsüz yüzeyde cıyır cıyır kayıyor. Misal bir dere geçişinde taşlardan sekerek zıplamaya uygun değil. Direk suya girin daha iyi, su geçirmiyor sonuç olarak.

Etiketler

Deep' Alıntı:
Sedat, kasma işte Lafuma o kadar da performanslı değil, senin düşüp düşmemen değil trekkingden veya herhangi faaliyetten keyif alman önemli, sonuçta tepeyi sürünerek te çıkarsın zaten yerde olduğun için düşmemiş sayılırsın hem ;D ;D

2 yıldır ayağımda dedim paşam, keyif almadığım herhangi bir faaliyetimde olmadı ;) En ufak bir yıpranma belirtisi olmadığı gibi, yenisini almak zorunda kalsam yine lafuma alırım :smiley:

Yok maalesef kısa bir süre sonra suda geçiriyor özellikle karda tavsiye etmem..Arazide çamurda sorunsuz dediğin gibi.. Bu amaçla kullanılacaksa iyi ama değer mi bilmem.. Dün Boreal marka bot aldım ve satıcıya sordum lafumayı oda önermedi arasında çokk fark varmış.. Deneyip göreceğiz :smiley:

YEVGENI' Alıntı:
Kötü değil elbet, ben 2 yıldır giyiyorum. Lakin dediğim gibi, sadece nemli ve ıslak zeminde kayıyor, tutunamıyor.

Şöyle örnekleyeyim; mesela şehirde, eğer yağmur varsa Lafuma değil postal giyiyorum. Ama yerde tutunmuş kar mevcutsa örneğin Lafuma rahat tutunuyor, buzda ise akibet belli. Çamurda sorunsuz, arazide sorunsuz, kayada nebliym kumda sorunsuz, amma ıslak ve pürüzsüz yüzeyde cıyır cıyır kayıyor. Misal bir dere geçişinde taşlardan sekerek zıplamaya uygun değil. Direk suya girin daha iyi, su geçirmiyor sonuç olarak.

Bir ara Adrenalin'e ugrayıp papuçları üst versiyon bir şeylerle upgrade edeceğiz, öyle görünüyor..

Bence tüm muadillerinde boreal, lafuma'dan daha iyidir. ben her şekilde boreal'i tercih ederim.
Ben aşağıdaki ayakkabıyı kullanıyorum. Tesadüfen aldım. Bu sene 3. yılı. Oldukça memnunum.
Teknik özellikler;
Size: 36-47
Color: BROWN
Sole: VIBRAM
Tomaia: GREASED WATER REPELLENT NABUK. 2,0-2,,2 MM
Lining: GORE-TEX®
Weight: GR 680 ½ PAIO

GORETEX ®- VIBRAM- GENUINE LEATHER

heio_z.jpg

Arkadaşlar bence "Yakupoğlu" en iyisidir.
Nedeni ise Gürcistan ve Birleşik Arap Emirlikleri ordularının tamamı ile İngiliz Kraliyet Donanması askerlerinin ve Amerikan conilerinin çöl harekatlarında tamamıyle bu markayı tercih etmesi.

http://www.yakupoglu.com.tr/ bence girip bir gezin ve bulursanız kaçırmayın. Fiyatları biraz tuzlu ama saydığınız modellerden fazla değillerdir sanırım.

Bizim ordumuzda da özel kuvvetler ve kendi satın alan subay-astsubaylar :smiley: tarafından kullanılmakta olduğunu biliyorum.

yol' Alıntı:
Biz burda Lafuma, Boreal tartışırken Kaan paşam Türk malı Yakupoğlu ile bizi mahcup ettin şimdi :smiley: Hakikaten ben de duymuştum methini, nerede buluruz onu da diyiver gayri ;)

:smiley: Ankaraya yolunuz düşerse fabrika satış mağazası varmış, birde yine Ankara'da MKE'nin yanında varmış mağazası.
Ayrıca askeri malzeme satan dükkanlarda bazı modellerini bulmak mümkün, Kadıköyde askeri malzeme satan dükkanların çoğunda görmüştüm.
Ayrıca İngiltere'de fabrika satış mağazası olayı varsa, oradaki fabrikasındanda alınabilir sanıyorum:smiley:

Evet Ankara'da Esenboğa yolu üzerinde giderken sağda mağazası var. 6 ay kadar önce bir kere gezdim. ancak beni çok cezbetmedi doğrusu... Daha çok askeri tarz botları var. Gore-tex astarlı botlar da var ama tabanları konusunda fikrim yok...
Fiyatları konusundada haklısınız modele göre değişmekle birlikte konuştuğumuz markaların fiyatları civarında satılıyorlar. Yani fabrika satış mağazası denince akla gelen ucuzluk yok. Yanlış hatırlamıyorsam taksit imkanı da vardı...

Bugün Adrenalin'e uğradık ve öğrendik ki, bu vibram tabanın alayı marka bağımsız kayarmış düz ıslak zeminde. Yakupoğlu nam postalın hakkını bir kez daha teslim ettik bu durumda..

YEVGENI' Alıntı:
Bugün Adrenalin'e uğradık ve öğrendik ki, bu vibram tabanın alayı marka bağımsız kayarmış düz ıslak zeminde. Yakupoğlu nam postalın hakkını bir kez daha teslim ettik bu durumda..

Yakupoğluna mail atıp numara sordum ki 48 numaraya kadar üretimleri varmış.
Sıra geldi model seçmeye... :D

Ben Salomon kullanıyorum.
Pro Trek 5.

Resize

3. senesine girdi. Trekking koşulları için üretilmiş gerçekten çok sağlam bir bot. Bu ayakkabının tabanıda oldukça kaygan fakat öyle ekstrem derecede olduğu söylenemez.
Karda kışta oldukça iyidir ve ayak sıcaklığını gayet iyi derecede korur.
Kenarlarında çarşak bandı vardır ki bu özellikle Uludağ gibi bol çarşak olan yerlerde botun zedelenmesini oldukça iyi derecede korur.
Ben hiç tereddüt etmeden suya girerim. Tabi dize kadar filan olan sular değil :D :D :D
Şehirdeki yollarımızda biriken su birikintilerinin etrafından dolaşmadan direk içinden geçmeme yardımcı oluyor :D

phobios' Alıntı:
Bir de, Adidas, Puma vs spor giyisi üreticilerinin trekking botu adıyla sattığı ürünlerden uzak durmakta fayda var bence. Özellikle Adidas ile, ıslak zeminlerde patinaj yapıyor insan. İnceden vukuatlarım oldu o açıdan. ;D

Abi öyle diyorsun ama ben 2001'de bir Adidas aldım hala kullanıyorum. Trekkingden başka ayağıma sığdıramadığım kayak ayakkabısının yerine dahi kullanmıştım. İlk günkü kadar sağlam olmasa da verdiğim parayı kuruşu kuruşuna helal ettiğim ender malzemelerden biridir .;D

Benim tecrubem buyuk olasılıkla farklı bir modeldir, lakin ilk suyla temasında ıslak çoraplar ve ilk taşa basışımda zonklayan bir kuyruk sokumu ile neticelendi Adidas tecrubem. ;D ;D
Resmini bulursam eklerim.

Arkadaşlar benden tavsiye birde AKU marka ayakkabıları deneyin.
Ben yıllardır şehir de trekking de ve yüksek irtifada kullanırım daha bir tek problem olmadı.
Kesinlikle hem fiyat hem kalite denemeye değer.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,492
Kayıtlı Üye Sayımız
172,154
Kaydolan Son Üyemiz
1karus

Çevrimiçi üyeler

Geri