Bor Katkısı

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan katenerci Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 59
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 17,229
Ynt: Bor Katkısı

uzun araştırmalar sonucu bende motorsilk kullandım. arabanın çekişinde kesinlikle farkedilir bir artış oldu. mesela dik rampaları çıkarken eskiye göre daha büyük viteslerde çıkmaya başladım. motor sesinde biraz azalma hissedildi. Yakıt tüketiminde 4 depo tüketimi neticesinde en az % 10 cıvarı bir ekonomi sagladım ve şaşırdım dogrusu çünkü bu kadar tasarruf beklemiyordum 4000 cc cherokee XJ belki çok yakan bir araba oldugundan tassarruf daha net bir şekilde ortaya çıkmıştır diye düşünüyorum. Kullanım kılavuzunda anlatıldıgı şekilde yaga ilave edilmesi gerekir bunu unutmayalım.
Bor söylendiği kadarıyla yaga katılan bir metal katkısı ,bence motorsilk katkısını motorun ömrünü uzatan, motor gücüne katkı saglayan ve ayrıca fazla yakan araçlarda ekonomi saglayan bir madde olarak degerlendirmek gerekir.

Etiketler

powerup tan şaşmayın. şanzımana kırmrzı kapaklı olan´´ mutlaka kullanın faydasını göreceksiniz özellile soğukta. her yağ değişiminde motorada beyaz kapaklı olan kullanılmalıdır.

veteriner' Alıntı:
Bu konu daha önce forumda tartışılmıştı. Bir arkadaşımız yağ değişimi sırasında kullanma talimatına uygun şekilde motoruna bor (taklit değil sürekli reklam veren orjinal olduğunu iddia eden marka) ilave edilen bir aracın birkaç dakika sonra motorunun kilitlendiğini, aracın komple motorunun yapıldığını ve masraflarının Bor firması tarafından ödendiğini yazmışt. Zannedersem konu Bor firması yetkililerinin de foruma yazmaları sonrası kilitlenmişti.

bu konuyu yaşayanlar bizdik olayı formda paylaşdık ama nedense bu konu ve detayları silinmiş neden acaba :? ???????????????
konuyla ve gelişmelerle ilgili hiçbişey kalmamış neden acabaaa:???????????

Forumda birilerinin dostu ahbabıdır satıcısı ondandır, Türkiyede maalesef gerçekler, güvenilirlik, dürüstlük hariç herşey geçiyor. Borpower'da bir sorun yoksa resmi açıklama yapması lazım bilgi kirliliğinin önüne geçilmeli. Motorsilk mi alacağız şimdi.

arkadaşlar piyasada bor katkısı çeşitli firmaların ürettiği bir sürü marka var ancak sadece nano teknoloji kullanan NNT BOR yani yerli olan bu firmanın ürünü nano teknolojisi kullanıyor ben kendi aracıma mondeo 2002 model benzinli motor yağına ilk denediğimde aracı çalıştırdığım anda motor sesininde hissedilir bir fark olduğunu hssettim daha sonra mekanik şanzıman katkısınıda aldım ve onunda ses olarak daha ilk metrelerde farkını anladım ve eminimki yakıttada faydası olmuştur.daha sonra yedek parçacı olduğumdan bu ürünü satmaya karar verdim ve hangi müşterime verdiysem herkes memnun kaldı

Geçen sene dizel Toyota aracımın yağ değişiminde bor koydurdum 1 hafta sonra turboyu yaktık. Bu bordan kaynaklandı demiyorum, araştırmasını yapmadım ama içime bi korku yerleşti tabi, bu yüzden bordan uzak duruyorum :smiley:

dundaralp' Alıntı:
Geçen sene dizel Toyota aracımın yağ değişiminde bor koydurdum 1 hafta sonra turboyu yaktık. Bu bordan kaynaklandı demiyorum, araştırmasını yapmadım ama içime bi korku yerleşti tabi, bu yüzden bordan uzak duruyorum :smiley:

toyota yaris dizel kullanan bir arkadaşıma verdim arabayı sıfır aldı arabasını. bor u ilk yağ değişiminde kullandı daha sonra yanıma gelip bende bizim araba sessiz çalışıyor zannediyordum dedi boru kattıktan sonra sessizlik neymiş anladım diyor ve halen kullanıyor aracını bir problemde yaşamadı

konuyu yöneten moderator arkdaşlara sormak istiyorum bu konunun geçmiş yazışmaları neden yok silinmiş ???
konu ile alakalı tartışmalar firma bilgilendirmeler olması gerek burda neden silinmiş bilmekistiyorum ?????

evedilaz' Alıntı:
konuyu yöneten moderator arkdaşlara sormak istiyorum bu konunun geçmiş yazışmaları neden yok silinmiş ???
konu ile alakalı tartışmalar firma bilgilendirmeler olması gerek burda neden silinmiş bilmekistiyorum ?????
ben de merak ettim şimdi..
neler yazıldı, neden silindi acaba??

Turbo-motor ustası tanıdıklardan duyduğum; Turbolu araçlarda, motor eski ve yakıta yağ kaçıyorsa-yakıyorsa, eksoz tahrikli turboya katkı kalıntısı gelip, türbün bıçaklara ve yatağa zarar verebilir... bu tip ürünlerin hepsinde bu şartlarda risk var demek kii... neticede motor yağ yakmıyorsa-kaçırmıyorsa ve yağ standardını menfi bozmayan katkıysa sorun yok yani... :smiley:

Eski BOR mesajlarının silinmesi de muhtemelen, bilgi kirliliği ve yanlış anlamalardan dolayı, firmaların mağdur olmasından olmalı... :smiley:

Eski BOR mesajlarının silinmesi de muhtemelen, bilgi kirliliği ve yanlış anlamalardan dolayı, firmaların mağdur olmasından olmalı...

BİLALR arkadaşım eskiden yazanların okumadan bilgi kirliligi olup olmadıgına nasıl karar verdin bilmem
yaşanmış olaylar gerçekler vardı o yazılarda herkes tecrubelerini yazmışdı sanki yanlı silinmiş gibime geldi yaşadıklarını beyan etmişdi herkes bu konuyu irdelememin nedeni neden silindigi hakkında net bi açıklama silen kişi tarafından yapılmalı ozaman silinmeli bu tarz yazılar ozaman anlarım

Üye olmadan önce ve 2008 yılından üyelikten beri konuyu takip ediyorum, hep benzer tespitler eleştiriler izahatlar vardı... Mevcut mesajlardan da tam sağlıklı bilgi edinilemiyor... şahıslar ve firmalar angaje oluyor... lehte aleyhte bağlayıcılık ve ters etki olmasın diye, bu tir ticari ürün eleştrilerini, site kısmen silebiliyormuş ... Ayrıca, bende birkaç kez değişik ürünlerini kullandım, bir kere turbo yaktım, ondanmı emin değilim, altta izahat turbo için yaptım, yani tecrübi olarak fikir sahibiyim, eski mesajların hepsini okumasam da ... :smiley: Onun için fikir sahibi olduk :smiley: Vizyon meselesi belki de :smiley: Neyse bunlar trajikomik mevzular yani... Hiçbirşeyin garantisi yokmuş ... :smiley: Miletin ticari malı için strese girmeye gerek yok yani... az çok herkes fikir sahibi olup, özgürce ve makulce fikir beyan edebilir... tekel yok yani :smiley:

Deniz Çalıkoğlu bey açıkça belirtmiş ürün orjinaldi diye ancak birde ürünün sahtesinin çıktığı konusunda televizyonda haberler dolaşıyor ancak sahtesiyle orjinalinin nasıl ayırt edileceğini açık açık belirtmemdiler. Bu konu hakkında BOR POWER'dan ayrıntılı bilgi bekliyoruz.

evedilaz' Alıntı:
Eski BOR mesajlarının silinmesi de muhtemelen, bilgi kirliliği ve yanlış anlamalardan dolayı, firmaların mağdur olmasından olmalı...

BİLALR arkadaşım eskiden yazanların okumadan bilgi kirliligi olup olmadıgına nasıl karar verdin bilmem
yaşanmış olaylar gerçekler vardı o yazılarda herkes tecrubelerini yazmışdı sanki yanlı silinmiş gibime geldi yaşadıklarını beyan etmişdi herkes bu konuyu irdelememin nedeni neden silindigi hakkında net bi açıklama silen kişi tarafından yapılmalı ozaman silinmeli bu tarz yazılar ozaman anlarım

hatta gırank muhabbeti vardı.
kırank taşlanmadı temizdi falan filan diye bir yazı vardı.1 arabanın grankı simsiyah çıktı.2 aracın gırankı tertemzi çıktı taşlamaya gerek yoktu.:smiley:

tam faciya yazı idi hatırladığım :smiley:

Birde interneti özgür ortam derler ya biz onu da kendimize benzettik, youtube ... derken aynen kendimiz gibi oldu. Bence sorun, aşırı paranoya kaygı sorunu ve de paranoya nedeniyle ifade özgürlüğümüz ve de düşüncenin kısıtlanması. Firma ve forum yöneticilerimiz olay başka yöne çekilir "bizimkiler yapamaz" derler kaygısıyla silmiş olmalı ancak ben buna rağmen yine de yerli kullanmayı planlıyorum en azından var olan hataları giderecek deney-gözlem bütçesine sahip yerli bir firma sahip olsun, NNT firmasının var olan gelirini ürünü daha hatasız yapmak ve yeni ürünler üretmek için kullanacağına güvenim var. Büyük alış-veriş sitelerinde de farklı tarihlerde hep olumlu yorumlar yazılmış yani %90'ların çok üzerinde bir başarı oranı var.

Benim diğer bir merak Deniz beyin masraflarının karşılanırken kaybedilen zamanında tazminatta karşılanıp karşılanmadığı.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,519
Kayıtlı Üye Sayımız
172,177
Kaydolan Son Üyemiz
cengoboy

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR