Boncuk Kamping; Marmaris

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan Ercument Ozbek Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 91
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 67,197
Ynt: Boncuk Kamping; Marmaris

Ercument Ozbek' Alıntı:
Bu seneki turumuz da Boncuk koyu ve Kamping'inide programimiza aldik,insallah gelecegiz.Karadenizde kamp yeri arayan arkadaslar yeni bir site:
http://www.neredennereye.com/kamp-yerleri linkine bakiniz,cok kamp yerleri bulursunuz.Karadeniz'de en az 50 tane var.Selamlar

Ercüment bey zmanı belliyse lütfen yazarmısınız sizi karsılamaktan zevk alırım
cok doğru bir secim yaptıgınızı göreceksiniz saygılar

Etiketler

Sayin Ilker;
Erken olmakla beraber,tahminen Agustos basi yola cikip,evvela Karadeniz turu,sonra Akdeniz'e inis,sahilden devam ederek Boncuk koyuna
gelmemiz Ekim ortalarina dogru olacak.Alakaniza tesekkurler,gorusmek uzere hosca kalin.

Sayın Oğuz Bey 2006 yılında canım ağabeyim Seyhan Merzifonlu vefat etmişti o yüzden 2006 yılında bir çok aksaklıklar meydana gelmişti daha sonra tesislerde iyileştirmeler yapıldı ama buraların yeşil saha olması nedeniyle 2007 yılında çok güzel bir ceza yedik bu bizim şevkimizi kırdıysada bizler yılmayıp tüm doğa severlere hizmet vermeye devam edeceğiz.Ayrıca eksik yönlerimizi bize bildirirseniz daha ilerideki yıllarda doğa severlere daha iyi hizmet vermek için daha bilinçli olarak eksikliklerimizi iyileştirmeye devam edebiliriz.

Yücel bey,
İlginiz ve cevabınız için teşekkürler. Ağabeyinize Allah'tan rahmet diliyorum. O güzel doğa parçası, çok luks olması gerekmiyor basit de olsa temiz, düzenli bir tesisi hak ediyor. Umarım gelenlerin beğendiği
bir tesis olur.
Saygıyla, Oğuz

Sevgili kampçı- karavancı dostlar, 31 temmuz- 3 ağustos arası 3 gece Boncuk kamping'te çadırımla kaldım. Daha önce 2 sene evvel sadece görmek amacıyla gittiğim bu cennet köşesine bu kez kalmak amacıyla gittim.İki aile çadırlarımızda kaldık. Eşim, kızım ve ben kamptan ve hizmetlerden genel olarak memnun kalmakla birlikte şahit olduğumuz bazı konulara değinmeden geçemeyeceğim.
Öncelikle kamp alanı hem yoğun sezon olması, hem de hafta sonu ve günübirlikçiler nedeniyle oldukça kalabalık.Sabah saat 06'dan itibaren ayakta olan kamp çalışanları etrafı düzenli tutmak için oldukça çaba harcıyorlar. Buna rağmen özellikle akşam üstüne doğru ortalık darmadağın oluyor. Tuvaletler eski ve bakımı zor. Akşam saatlerinde banyolarda sıcak su kalmıyor.
Bunlar bir çok kamp alanında şahit olduğumuz aksaklıklar. Ama bir sıkıntı var ki beni çok üzdü. Deniz tertemiz olmasına rağmen zaman zaman üzerini köpük kaplıyor. Ege sahillerinde sıkça gördüğümüz bu olayın sebebi genellikle açıktan geçen gemilerin sintinelerini boşaltmalarıdır. Ama bu sefer yanılmışım. Kendini doğa sever zanneden kampta kalan birkaç kendini bilmez deniz kıyısındaki duşlarda şampuan ve sabunla yıkanıyordu. buradan sular direk olarak sahile akıyordu. Bunu görünce hemen uyarmak için kamp görevlilerinin yanına gittim. Ancak görevli de bu konuda hassas değildi ve "bir şey olmaz" gibilerinden beni geçiştirdi. Halbuki bu saatlerde kampın kapalı duşlarında sıcak su imkanıyla yıkanmak mümkündü.
Bu can sıkıcı olay keyfimizi kaçırdı ve kampımızı iki gün erken bitirdik.Şimdi düşünüyorum "tekrar gider misin?" diye. Kesinlikle tekrar gitmeyi ve bu konuda bu kadar kolay pes etmeyip düzeltinceye kadar mücadele etmeyi istiyorum.
Bu doğa harikası alanları çocuklarımıza miras bırakabilmek için kesinlikle mücadele etmeliyiz...

Bu kopuk heryerde zaman zaman karsimiza cikiyor. Keske sadece dus alanlar sebebi olsa. O dus olanlar ayri bir konu tabii ama bence Ege Deniz'inde bir kirlenme var. Kimyasal bir kirlenme. Kopuk bir hayli uzuyor bizi.

Sayın Haşmet Kalkancı Bey ben Boncuk Kamp ın sahibi Mustafa Merzifonlunun yeğeni Yücel Güner.Boncuk kampın düzenli ve temiz olması için elimizden gelen çabayı harcamaktayız,sizllerinde görmüş olduğu gibi yoğunluk yüzünden bazı aksamalar meydana gelmektedir bunlar enkısa zamanda düzeltilecektir.Sizinde bahsetmiş olduğunuz duş ve banyo problemilerini sezon sonunda çevre düzenleme izinlerini aldıktan sonra yerine getirebileceğiz.Aynı zamanda görevlilerimizi en kısa zamanda daha hassas olmaları konusunda uyaracağız.Bileri böyle bir bilgilendirme için çok teşekkür ederiz artılarımızı ve eksilerimiz konusunda bizlerie yardımcı olusanız seviniriz,Sizleri en kısa zamanda yine aramızda görmekten memnun kalacağız.Saygılarımla Yücel Güner. NOT:Boncuk koyunda internet hizmeti verebilmek için P.T.T ye başvurduk ama ne yazıkki bir aydan beri bir sonuç elde edemedik .İnşallah bu sorunuda çözümleyip Boncu Koyunu internete taşıyacağız.

drares' Alıntı:
Sevgili kampçı- karavancı dostlar, 31 temmuz- 3 ağustos arası 3 gece Boncuk kamping'te çadırımla kaldım. Daha önce 2 sene evvel sadece görmek amacıyla gittiğim bu cennet köşesine bu kez kalmak amacıyla gittim.İki aile çadırlarımızda kaldık. Eşim, kızım ve ben kamptan ve hizmetlerden genel olarak memnun kalmakla birlikte şahit olduğumuz bazı konulara değinmeden geçemeyeceğim.
Öncelikle kamp alanı hem yoğun sezon olması, hem de hafta sonu ve günübirlikçiler nedeniyle oldukça kalabalık.Sabah saat 06'dan itibaren ayakta olan kamp çalışanları etrafı düzenli tutmak için oldukça çaba harcıyorlar. Buna rağmen özellikle akşam üstüne doğru ortalık darmadağın oluyor. Tuvaletler eski ve bakımı zor. Akşam saatlerinde banyolarda sıcak su kalmıyor.
Bunlar bir çok kamp alanında şahit olduğumuz aksaklıklar. Ama bir sıkıntı var ki beni çok üzdü. Deniz tertemiz olmasına rağmen zaman zaman üzerini köpük kaplıyor. Ege sahillerinde sıkça gördüğümüz bu olayın sebebi genellikle açıktan geçen gemilerin sintinelerini boşaltmalarıdır. Ama bu sefer yanılmışım. Kendini doğa sever zanneden kampta kalan birkaç kendini bilmez deniz kıyısındaki duşlarda şampuan ve sabunla yıkanıyordu. buradan sular direk olarak sahile akıyordu. Bunu görünce hemen uyarmak için kamp görevlilerinin yanına gittim. Ancak görevli de bu konuda hassas değildi ve "bir şey olmaz" gibilerinden beni geçiştirdi. Halbuki bu saatlerde kampın kapalı duşlarında sıcak su imkanıyla yıkanmak mümkündü.
Bu can sıkıcı olay keyfimizi kaçırdı ve kampımızı iki gün erken bitirdik.Şimdi düşünüyorum "tekrar gider misin?" diye. Kesinlikle tekrar gitmeyi ve bu konuda bu kadar kolay pes etmeyip düzeltinceye kadar mücadele etmeyi istiyorum.
Bu doğa harikası alanları çocuklarımıza miras bırakabilmek için kesinlikle mücadele etmeliyiz...
Haşmet bey,
Bahsettiğiniz köpükler keşke sahilde şampuanla yıkanma sebebiyle olsaydı. Elbette Şampuanla sahilde yıkanmak doğru bir davranış değil ama sabun, şampuan benzeri temizleyiciler tuzlu suda köpürmez. Köpüğün oluşum sebebi sentetik ya da organik yağlı bileşikler. İki zamanlı kıçtan takma deniz motorları, sintine suları, balık çiftlikleri ve yoğun evsel atıkların arıtılmadan denize verilmesi bu işin en büyük sorumlusu.

Reklam gibi olacak ama konu çevre duyarlılığı olunca yazmadan geçemedim. Amway firmasının tamamen organik çevreye hiçbir zararı olmayan şampuan, sabun, deterjanları, ve temizlik malzemeleri var. Hatta ev temizliği yapıldığında kulanılan deterjanlı su gübre olarak saksılara dökülebiliyor. Fiyatları biraz pahalı ama camping plaj gibi alanlarda bu ürünleri kullanarak çevreye daha az zarar vermiş oluruz.

Merhabalar, bu yaz Mumlubük ü merak ettik oraya gidelim dedik ama birtürlü kumlubükde kamping bulamadım.
Boncuk kamping e gitmek istiyorum ama bu seferde kapandı düye duymaya başladım.
Kısmet ise bu Cuma yola çıkacama ama nereye gideyim çok kararsız kaldım....

Boncuk koyu şu an faaliyette olup tüm doğa severler burada konaklayabilmektedirler tel 0-252-4958114-16 bu numaralardan ulaşabilirsiniz

Boncuk kamping bu sene açık mı? 8-21 Ağustos arası çadırlı konaklama yapmak istiyoruz. Köpeğimizi getirebilir miyiz? Çok uysaldır :smiley:

Duşlar tuvaletler çalışıyor mu? Tuvalet temizliği konusunda birazcık titiziz :-X

Dalış yapacak yerler var mı? Botumuzu tüpümüzü getirmek isteriz.

Selamlar

Efe

Boncuk kamping açık bulunmaktadır,köpeğinizi getirmekte bir sakınca yok.Duş ve tuvaletler bu sene yenilenmiştir dalış yapmak isterseniz buradan daha güzel bir yer bulamazsınız botunuzu çok rahat bir biçimde denize indirebilirsiniz çünkü kamp alanı denize sıfırdır size iyi tatiller dilerim.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,508
Kayıtlı Üye Sayımız
172,164
Kaydolan Son Üyemiz
erensipahi

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR