Bolu - Yedigöllerde Kamp ve Derin Orman Yürüyüşü (21 - 22 Mart 2009)

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan cemkocyigit Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 72
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 15,053
Ynt: Bolu - Yedigöllerde Kamp ve Derin Orman Yürüyüşü (21 - 22 Mart 2009)

yahu ben orda tipi resimde kayık çıkmış dedim sana rakı içmiş gibi dedim biliyoz herhalde rakı makı içmediğini hemende yanlış anlıyon he sende hemşerim alla alla :D

Etiketler

Cem abi ordamısın sana bişey soracaktım..?

Kadriye o tarihte başka bir proğramım var size iyi eğlenceler.
Keçi' Alıntı:
Adnan abi ve murat ta gelecekler sanırım...haberlerini bekliyorum..Murat herhalde araba satışlarının içinde kayboldu... Bi kere Adnan abinin sözü vardı yedigöllerde buluşacaktık o onun mekanı...

Bolu Yedigöller Hakkında
Yedigöller, Bolu ilinde bulunan, saklı cennetlerden biridir. Özellikle sonbahar resimleri meraklısı fotograf sanatcılarının çok iyi bildigi bir yer olan Yedigöller havzası kayan kütlelerin, vadilerin önünü kapatması sonucu oluşan, yüzeysel ve yer altı akışıyla birbirine bağlı, kuzeyden güneye doğru sıralanmış 7 adet gölden oluşmuştur. Bu göllerin isimleri: Sazlıgöl, İncegöl, Küçükgöl, Deringöl, Büyükgöl, Kurugöl ve Seringöl’dür. Sonbahar ve kış mevsimlerinde ağaçların turuncu ile kızıl arasında dolaşan rengi, göllerin üzerine yansıdıgında büyüleyici bir manzara göze çarpmaktadır. Bu manzara resimlerini görmek için resimler kısmına bakabilirsiniz.

Sessiz ve sakin tabiatı, güzel manzaraları,farklı arazi şekilleri, şelaleleri, yürüyüş yolları, çeşitli cins ve türde bitki ve ağaçlarla süslü çevresiyle mükemmel bir piknik, dinlenme, sakinlik, ferahlık, fotoğraf çekme, spor yapma, kamp çadır kurma yeri olan Yedigöller'e en uygun ziyaret zamanı nisan mayıs ayları denebilir.
Yedigöller parkı 238 adet farklı bitki türünü içermektedir ve ülkemizdeki en güzel karışık doğal ormanlarına sahiptir.

Konumu : Batı Karadeniz Bölgesi’nde, Bolu ilinin kuzeyinde ve Zonguldak ilinin güneyinde yer almaktadır.

Ulaşım : Ankara-İstanbul karayolunun 152. km’sinden Yeniçağa ve 190. km’sindeki Bolu il merkezinden kuzeye ayrılan yollarla ulaşılabilir. Bolu iline 42 km uzaklıktadır.

Kaynak Değerleri :
Batı Karadeniz Bölgesi’nin oldukça engebeli bir yöresinde bulunan milli parkta irili ufaklı göller, orman denizini andıran zengin bitki örtüsü, göllerde yaşayan alabalıklar ve bu değðerlerin yarattığı rekreasyonel kullanım potansiyeli ana kaynak deðerleri oluştururlar. Genellikle sahanın jeolojik yapısı serpantinlerden ve volkanik kayaçlardan oluşmuştur. Bölgedeki göller; yer hareketleri sonucu kayan kitlelerin vadilerin önlerini kapaması sonucu suların arkada birikmesi ile oluşmuş heyelan gölleridir. Bunlardan bazıları dip kaçakları ile birbirine bağlantılıdır.
Milli parkta hakim bitki örtüsü kayın ağaçlarıdır. Ayrıca meşe, gürgen, kızılağaç, karaçam, sarıçam, göknar, karaağaç, ıhlamur ve porsuk gibi değişik tür ağaçlar da görülmektedir.
Etkili koruma ile milli parkın içerisinde ve yakın çevresindeki sahalarda sayıları artan geyik, karaca, ayı, domuz, kurt, tilki ve sincap gibi yaban hayvanı türleri bulunmaktadır.
Ülkemizde ilk kültür alabalığı üretme istasyonu 1969 yılında bu milli parkta kurulmuş olup, ülkemizde yayılmasında örnek teşkil etmiştir. Dolayısıyla rekreasyonel açıdan olta balıkçılığına kaynak olmuştur. Ayrıca kampçılık, günübirlik piknik, tracking gibi uğraşların yanında, fotoðrafçıllk için de ziyaretçilerine zengin peyzaj güzellikleri sunar.

Görünecek Yerler : Milli park içerisindeki farklı büyüklük ve normlardaki saf kayın veya karışık (kayın-karaçam-meşe) ormanlarıyla çerçevelenmiş üst üste dizilmiş göller, Kapankaya manzara seyir terasından farklı renk-doku-tek tür çeşitliliği içerisindeki eşsiz peyzaj güzellikleri, irili ufaklı şelaleler, Karaçam Anıt Ağacı, çok sayıdaki doğal su kaynakları, geyik üretme sahası, Köyyeri tepesindeki halen kalıntıları görülen tarihi dinlenme yeri, özellikle sonbahardaki flora çeþitliliğinin sergilediği farklı renklerdeki peyzaj görüntüleri görülmeye değer özellik ve yerlerdir.

Kapankaya manzara seyir yerine çıkıldığında gölleri ve eşsiz peyzaj güzellikleri görmek mümkün olduğu gibi, yol kenarındaki levhanın bulunduğu yerden patika takip edildiğinde Karaçam Anıt Ağacı görülebilir. Geyik üretim alanı da ziyaret edilebilecek yerlerdendir.
Mevcut Hizmetler : Milli park günübirlik rekreasyonel faaliyetlerden piknik, doğa yürüyüşleri, sportif olta balıkçılığı gibi aktivitelerin gerçekleştirilmesine oldukça uygun olup, bu faaliyetler düzenli bir şekilde gerçekleştirilmekte ve kontrol edilmektedir. Amatör ve profesyonel fotoğrafçılık yapanlara da geniş kullanım imkanları sunulmaktadır.
Oğuz bey'in(teos) : Yedigöller ile ilgili link'inden alıntıdır.

Adnan abi ben ilk defa göreceğim Yedigölleri bu güne kadar nasip olmadı... O yüzden çok merak ediyorum.. Senin bilgiler doğrultusunda haftasonu güzel bir etkinlik olacağına eminim... Teşekkürler... :smiley:

Selami = Sazlıgöl ;D
İso = İncegöl ;D
çiğdem = Küçükgöl ;D
Cem = Deringöl ;D
Selda = Büyükgöl ;D
Hakan = Kurugöl ;D
Keçi = Seringöl ;D

eveeeeeettttt
arkadaşlar ankaradan ben gelemiyorum araç muhalefeti nedeniyle gene yer yok gene ben kaldım buralarda dağlar beni çağırıyo ama maalesef gelemiyorum :(

beni listeden silin olurmu

Arkadaşlar etkinlik iptal oldu.Başka etkinliklerde görüşmek üzere

Etkinlik neden iptal oldu, açıklama yaparmısın Cem ...

Etkinliğe katılacak arkadaşların bazıları seçimde görevli olanlar,hafta sonu burada bulunmak zorundalarmış,hem üst üste 2 hafta insanların işleri sıkıştı o yüzden.Artık seçimden sonraki ilk etkinliğimiz olan Gavurhisarı Off-Road Kamp ve Tırmanış etkinliğinde arkadaşlarla buluşmak dileği ile.

Ben artık bıraktım dağcılığı dansa başlıyorum ... Flamingo kursuna yazıldım zaten yokum..uzun bir süre.. birgün karşınıza Carmen olarak karşınıza çıkırım belki... dağda bir show yaparım... herkeze.... elvedaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa.........................

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,520
Kayıtlı Üye Sayımız
172,178
Kaydolan Son Üyemiz
sakaryalee5454

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR