Ben de Jeep XJ Sahibi Oldum

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan gsg-9 Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 42
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 7,854

gsg-9

Ana Kamp
Yer
istanbul-kartal
92 model range rover aracımı satıp, 90 model xj aldım.inşallah doğru bir iş yapmışımdır.şu ana kadar aracımdan memnunum.hiç araziye çıkarmadım ama asfaltta range den daha iyi.şehir içi kullanımı çok güzel.sadece niye 90 model tavsiye edilmiyor onu anlamış değilim.birde neden bu araç mil değilde km.iyi günler.

Etiketler
Ynt: Ben de Jeep XJ Sahibi Oldum

hayırlısı olsun güle güle kullanın bir gün gelicek tüm land kullanıcıları geç kalmışız deyip doğru yolu bulacak ;) ;)..bu araçlarda hepsinde km yada mil olarak yazıcak diye bir zorunluluk yok bu çoğunlukla ithal edildiği ülkeye göre değişir birde çoğunlukla american araçlara özgüdür bu km yerine mil uygulaması....ama 90 modelin tutulmadığını ben ilk defa sizden duyorum yok öyle bir şey..he 88 altı vs deseniz bunlar karburatörlüdür bundan ötürü olabilir derim ..tekrar güle güle kullanın resim varsa da ekleyin ilk halini bir görelim

selamlar aracınız hayırlı olsun Allah kazasız binmeyi nasip eylesin.Resimlerini bekliyoruz...

gsg-9' Alıntı:
92 model range rover aracımı satıp, 90 model xj aldım.inşallah doğru bir iş yapmışımdır.şu ana kadar aracımdan memnunum.hiç araziye çıkarmadım ama asfaltta range den daha iyi.şehir içi kullanımı çok güzel.sadece niye 90 model tavsiye edilmiyor onu anlamış değilim.birde neden bu araç mil değilde km.iyi günler.

abicim ne yaptın sen yaaa....range satılıp xj alınırmı.....allah yardımcın olsun şimdi mecbren off-road falan yapıcaksın, ne güzel asfaltta tıs tıs gezmek varken...çamurla başın belada evliyeseniz hanımla sıkıntılar...bunlara hazrılıklı olun çünkü bu aracı eminim çok seveceksiniz ve eşiniz kıskanacak...hayırlı uğurlu olsun...

Levent bey dogru soyluyor, bız her pazar sabahı annemle ''bı pazarınıda bıze ayır'' tartısması yapıyoruz.

Aracınız hayırlı olsun..

yahu zaten hanımın elinden alabilsem kıskandıracam ama senin motorsikletin var ona bin bunu ben kullanıcam diyor.range den nefret ediyordu bunu görünce ise anahtarı vermez oldu.hani beğenmesin diye hanım dedim ben buna şöyle lastik takıcam işte böyle vinç koyucam üstüne port bagaj takıcam yükselticem vs vs dedim ama bizim laz kızı oh fındığa gidince havam olur yap yap dedi.lafın özü işim zor.arabayı paylaşmak hiç hoşuma gitmiyor ama yapıcak birşey yok.resimlerini en kısa zamanda ekliyeceğim.herkese teşekkür ederim.

birde sormak istediğim benim araçta düz lpg sistemi takılı.aldığım kişi daha verimli olduğunu söyledi doğrumudur?sıralı sistem daha iyiyse değiştireyimmi?yada zararlı ise hiçmi kullanmıyayım?

öncelikle aracınız hayırlı uğurlu olsun.tam bir arazi canavarı almışsınız:smiley:lpg konusunda sıralı sistem kesinlikle daha randımanlı çalışır ve normal sisteme göre daha ekonomiktir.aracın performansında fazla düşme olmaz.kaliteli bir sistem taktırmanızı tavsiye ederim.(prins,brc gibi)iyi sürüşler.

gsg-9' Alıntı:
birde sormak istediğim benim araçta düz lpg sistemi takılı.aldığım kişi daha verimli olduğunu söyledi doğrumudur?sıralı sistem daha iyiyse değiştireyimmi?yada zararlı ise hiçmi kullanmıyayım?
nasıl diyorlar ya eski sistem daha verimli diye gözünün içine baka baka yok öyle bişeyy imkanınız varsa takın sıralı sistem he bir sorun yok derseniz dursun hiç masraf çıkarmayın..yakıtta etkisi olur bu gerçek sıralı sistemin... birde neresini yaptım diyorsa aracın bu yerleri bir daha gözden geçirin siz yada komple gözünüze takılan yerleri bir inceleyin ;)

verdiğiniz bilgiler için teşekkür ederim.lpg de bir kere kullandım ve hiç bir sorunla karşılaşmadım.gidişide gaz yemeside lpg kullanımında gayet iyi.aldığım şahıs hiç bir yerini elllemediğini söyledi.sadece şehir içinde kullanmış.ben almadan bir ay önce muayaneye gireceği için bir bakımdan geçirmiş o kadar.bende radyatörü söktürüp bir bakımdan geçireceğim.bu arada kayış falanda ses yaptığı için bakımdan geçer.birde bu aracın harareti hiç yükselmiyor.daha 50 dereceyi geçtiğini görmedim.ya fan takılı kaldı yada termostat diyorum ama söküp bakıcaz artık.iyi günler.

Bende 88 i vardı ,lpg taktırırken cok araştırdım, öğrendiğim kadarıyla 91 modele kadar renix enjeksiyon sistemi varmış bu sistemde mevcut sıralılar olmuyormuş taktıranlarda sonradan çıkardı, galiba renix sistem 7 voltla çalıştığı için bence işinin uzmanı bir lpg servisine danışın derim. BRC Blof(mixer) uygulaması ile iyi sonuç almıştım.

bende 91xj var zavoli sıralı sistem tüp var hic bir sorunla karşılaşmadım 2 senedir kullanıyorum

gsg-9' Alıntı:
verdiğiniz bilgiler için teşekkür ederim.lpg de bir kere kullandım ve hiç bir sorunla karşılaşmadım.gidişide gaz yemeside lpg kullanımında gayet iyi.aldığım şahıs hiç bir yerini elllemediğini söyledi.sadece şehir içinde kullanmış.ben almadan bir ay önce muayaneye gireceği için bir bakımdan geçirmiş o kadar.bende radyatörü söktürüp bir bakımdan geçireceğim.bu arada kayış falanda ses yaptığı için bakımdan geçer.birde bu aracın harareti hiç yükselmiyor.daha 50 dereceyi geçtiğini görmedim.ya fan takılı kaldı yada termostat diyorum ama söküp bakıcaz artık.iyi günler.

1990 model xj laredo bende var ankarada konsolosluk aracı idi.ustunde normal lpg var ve hıc problem yasamadım.ancak bu araca sıralı sistem takılmaya calısılmıs ancak daha sonra normal lpg sistemi uygulanmıs 100 km de 15 lt sehıriçi kullanımı var.diğer bir detayda bu aracın fransız montajı oldugu soylendi.1990 nın avrupa satısı için boyle bır durumu olabılırmı ıncelemek lazım.ama neticede onun kalbi hala amerıkan:D.tekrar hayırlı olsun cok guzel bır offroad ve aıle aracı aldınız

Hayır fransız montaj değil ama ateşleme , beyin gibi bazı parçaları fransız yapımıdır . Kısıtlı sayıda AB de satılanlarda var bu durum . Bu tiplere sıralı sistemin uydurulamadığını da LPG servisinde öğrenmiştim . Şimdiye kadar birsürü araç gördüm ve sadece 1 tane bu tipe rast geldim o da LPG Servisinde işte ... Bende ankaradayım belki de Sıralı için uğraşılıp yapılamayan ve benim bilgi aldığım bahse konu araçta sizin aldığınızdır .

Nerde uğraşılmış sıralı için ? Brde aracın rengi nedir acaba ?

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,509
Kayıtlı Üye Sayımız
172,165
Kaydolan Son Üyemiz
gül93

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR