Başlangıç Motosikleti Tavsiyesi

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan SUVARİ Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 96
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 74,713
Ben Hyosung RT 125 kullanıyorum.
Almadan önce çok motor baktım, bildiğiniz gibi büyük bir arka lastiğe sahip ağırlık nedeniyle performansta bir düşüklük olur mu diye çekincem vardı.
Karakteristik araçları sevdiğim için yaygın olmayan bu motoru seçtim biraz kendime göre kişiselleştirdim ve şuanda gerçekten çok memnunum.

Tek problemi arka lastik ihtiyacı olduğunda yurtdışından getirmek zorunda kalıcam. bunun dışında bir parça sorunu henüz yaşamadım. Oldukça dengeli bir motor.Tavsiye ederim.

ilk kez motor kullanacaksan scooter da düşünebilirsin.

Etiketler
Motosikletin aslında gayet güzel, bir zamanlar bende baya baktım ona, almayı düşündüm, hala beyenirim. Arka lastik canını sıkmasın aslında sana birçok açıdan avantaj da sağlar.

Allah kaza bela vermesin, güle güle kullan. Aramıza hoş geldin.

Kocaeli'den Selamlar

Ybr kullanıcısı olarak kesinlikle tavsiye ederim.Hem parça hem usta yönünden sıkıntın olmasın.benim gibi meraklıysan kendinde biraz internetden araştırıp tamir edebilirsin.Dağ bayır gezmekse niyetin xl 200 almanı tavsiye ederim.Aklına takılan sorular varsa motorlarla ilgili yardımcı olmaya hazırım.Tabi ki halen almadıysan :smiley:

değerli arkadaşlar yazdıklarınızı okuyup baya bilgi sahibi oldumm.bende bir 2. el motor almayı düşünüyorumm ancak bütcem 1500tl. scooter tarzı değilde ybr tarzı bir motor düşünüyorumm.sizin tavsiyeleriniz nedir acaba.şehir içi bazende arazide kullanıcamm.

tarz olarak farkı olmakla beraber (chooper ) regal raptoru kesinlikle tavsiye ederim geçen kış çalınıncaya kadar 37 000 km yaptım ve sadece periyodik bakımlar için usta gördü yakıt tüketimi olarak ta baya cimri sayılır

Regal Raptor muadillerine göre gerçetken kaliteli bir motor.

Buarada benim ilk vitesli motorum da Keeway Superlight 150 idi , o da fena değildi...

areklim' Alıntı:
tarz olarak farkı olmakla beraber (chooper ) regal raptoru kesinlikle tavsiye ederim geçen kış çalınıncaya kadar 37 000 km yaptım ve sadece periyodik bakımlar için usta gördü yakıt tüketimi olarak ta baya cimri sayılır

1500 tl civarı regal raptor bulabilirmiyim.ii ve kötü yönleri nelerdir acaba?

En son piyasasına bakmadım ama 1.500 tl civarı bir raptor bulamayabilirsin.

Raptor un 250 cc ve su soğutmalı olması gerçekten iyi.

murlek' Alıntı:
ben ninja 250 ile basladım gayet memnunum butcen uyarsa tawsiye ederim

Hocam bende bu tür bişeyle başlamayı düşünüyorum ve sıfırdan başlıycam.Ama 250 lik ninja ile başlamak biraz sıkıntı olur diye düşünüyorum ve bu yönde bir çekincem var.Siniz yaşadığınız herhangi bi problem veya sıkıntı var mı aceba?Böyle bi motorla başlamanın iyi veya kötü yönleri nelerdir?

bana göre hiç uygun değil Ninja250.. Çok rahatsız bir model, boyunuz uzunsa daha da rahatsız. Amortisörler sert. Temiz asvaltta gayet iyi ama biraz bozukluk varsa böbrek taşlarını dökmede birebir. Türkiyedeki yolları hali malum. Lastik yapısı ve şasenin hafifliğinden dolayı virajlarda arka ve ön teker salma eğilimi gösteriyor. Çabuk hızlanıyor ama durmuyor.. Bence yeni başlayanlara göre bir makina değil aslında Türkiye şartlarına göre bir makina değil. Olur da alırsanız arka lastiği mutlaka bir kalını ile değiştirin derim

mrtvural' Alıntı:
bana göre hiç uygun değil Ninja250.. Çok rahatsız bir model, boyunuz uzunsa daha da rahatsız. Amortisörler sert. Temiz asvaltta gayet iyi ama biraz bozukluk varsa böbrek taşlarını dökmede birebir. Türkiyedeki yolları hali malum. Lastik yapısı ve şasenin hafifliğinden dolayı virajlarda arka ve ön teker salma eğilimi gösteriyor. Çabuk hızlanıyor ama durmuyor.. Bence yeni başlayanlara göre bir makina değil aslında Türkiye şartlarına göre bir makina değil. Olur da alırsanız arka lastiği mutlaka bir kalını ile değiştirin derim

Bilgilendirme için çok teşekkür ediyorum hocam.Aslında başlamak için en ideali cross bence ama bakalım artık:smiley:

Enduro birçok yönden avantajlıdır başlangıç için ve öğrenmek için. Yollarımıza da en uygunu endurodure trafikte pratiktir yormaz. Ninja 250 ile aynı rahatlığı yakalayamazsın trafikte yorar seni. Motor yapısı nedeniyle sürekli yol almak ister ama sen yeni başlayacaksın ve yavaş gideceksin bu motora zarar veriri hareret yaptırır. bende hiç bulaşma derim kardeşim o modellere. Al bi Enduro, keyfine bak derim

Hayırlısı olsun.

mrtvural' Alıntı:
Enduro birçok yönden avantajlıdır başlangıç için ve öğrenmek için. Yollarımıza da en uygunu endurodure trafikte pratiktir yormaz. Ninja 250 ile aynı rahatlığı yakalayamazsın trafikte yorar seni. Motor yapısı nedeniyle sürekli yol almak ister ama sen yeni başlayacaksın ve yavaş gideceksin bu motora zarar veriri hareret yaptırır. bende hiç bulaşma derim kardeşim o modellere. Al bi Enduro, keyfine bak derim

Hayırlısı olsun.

Kesinlikle haklısınız.Gönlümüzde yatan zaten enduro hocam ama cross un yeri,onun keyfi de bambaşka:smiley:

yeni başlamayı düşünüyorsan commuter ya da kross tarzı bir motosiklet alabilirsin . ben yeni başlayan birine kros öneririm ... ağırlık dağılımı dengelidir , hafiftir , dayanıklıdır , yollardaki çukur tümsek vs gibi yerlerden daha kolay geçersin ...

Melis Hanım, size katılıyorum ama Cross mu Yoksa Enduro mu? Cross motor asvalt kullanımına pek ugun değildir. Çok seri oldukları için yeni başlayanlara pek önerilmez. Enduro, Cross motorlara göre daha sakin ve kontrolu kolaydır, Asvalt yola uygun olduğu gibi dere, tepe köy yolu patika yada yol olmayan yerlerde de gayet başarılıdır bana göre.

Selamlar

tabiki kros motor şehir içinde kullanılacaksa lastikleri asfalt lastiğiyle değiştirilmeli ... serilik konusunda pek fark olduğunu sanmıyorum ... piyasada şu an neler var bilmiyorum , 125 cc enduro model seçeneği kros kadar çok değildir galiba ... yine çok uygun fiyatlara kros motosiklet bulunabilir ( çin malı da olsa ) ama endurolar biraz daha pahalıdır ...

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,519
Kayıtlı Üye Sayımız
172,177
Kaydolan Son Üyemiz
cengoboy

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR