Aramızda kaç kişi dürüst olmayan yada dert anlamayan ustadan mağdur oldu?

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan Mlh_Zj Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 34
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 8,427
Ynt: Aramızda kaç kişi dürüst olmayan yada dert anlamayan ustadan mağdur oldu?

Selamlar

Beyler bu yazılanları biz 30 sene önce arkadaşlar arasında konuşuyorduk, her şey devlet politikası ve bizim kabul göstermemizle ilgili,
Henüz genel kabul gören bir Türk arabası yok,
avrupa ve amerikada araba motor şirketleri işe halitadan yani motoru yapacakları madenden başlarlar, kalıpla devam ederler,
üniversite ögrencileri teknik okul öğrencileri bu fabrika ve atolyelerde işçi gibi çalışır pratik yaparlar, bmw da 3 serisinin montajını işçiler 5 ve daha yukarı serileri mühendisler monte eder,
mercedes modeli ürettikten sonra özürlü insanları getirir görmeyenler, duymayanlar vs. ve bu insanları arabaya bindirir bir tek görmeyenler hariç bu arabayı kullandırmaya kadar her şeyi yaptırır, ve onların yorumlarına göre kupa iç ve dış değişikliklerini yapar sonuç evimizdeki koltuktan daha konforlu bir araç çıkar dünya piyasasında kabul görür,
koreliler daha hassastır devamlı teknikerlerini yollar eğitim verirler ,
bizde yerli diye tanıtılan fiat ı italyanlar yönetir
buzdolabı tamirinden sıkılan usta dükkan açar araba tamir eder,
teyp soketi takabilende oto elektirikçisidir,
bir oto tamirhanesinde arabamın fren tamirinde aman usta bırak aletlerini kullanıym deyip adama iş öğretip sonra para ödeyen biri ancak bizim ülkede çıkar,
şu an ya kendi servisine götürüp tonla para verirsiniz yada özel servise götürüp inşallah doğru yapmıştır diye endişelenirsiniz.
tek şansınız eski dürüst iş bilen ustaların yeiştirdiği kalfa ve çıraklarına rastlamanızdır,
daha bitmedi bitmezde son bir şey yazıym,
usta iyi dürüst olsa bile otomobil üreticilerinin üç kağıdına gelirsiniz, garantisi bitmiş bir arabayı yağ değiştirmek için özel servise gidersiniz yağ değişir karter tapa vidası ve contasıda değişir, araba yağ ikazını yakar, çünki 5 kuruşluk parça orjinal olmayınca yağ ikazını yakacak şekilde ayarlanmıştır yada baskı balata değiştirsiniz araba baskı balatayı tanımaz elektronik öyle ayarlanmıştır vs.
bu iş halitadan dökümden başlayıp elektroniğine kadar %100 yerli yapılmadan tabiiki bütün testleri geçip dünya ile rekebet edecek şekilde yapılmadan, biz japon kore amerika ingiliz alman hintli daha ne kadar varsa onların çeplerini doldururken bu arada saçma ustalarında geçimine katkıda bulunuruz, iyi ustalara rastlamanız dileği ile.

saygılar

Etiketler

antifriz eklettim,
2 kere fan müşiri değiştirttim,
sorun devam edince soğutma suyunun havasını kendim aldım :smiley:

yurt dışı fırsatlarım oldu ama otomotivle alakalı değil ama konuştuğum insanlar araçlarını kendileri tabir bakım yapıyorlardı servis manuele göre , bizim ülkemiz biraz garip hangi sıfır arabadan bırak başka bir yeri tamponu sökmek için gerekli bi belge var yok sigortanın yerini yok cam suyunun vb. yerini gösterir bir katalok arkasında da garanti belgesi neyin garantisi yetkili sevis gidiyoruz garantiye direksiyon sert bu garanti dışı der alır parayı yollar , daha yeni sanayi de kaput kapı taktıyoruz adam içerdeki tutamağı gösteriyoruz takarız abi diyor takmıyor biz kendimiz sıkıyoruz somunları bunu ustalık yukarda abinin dediği gibi bakım onarım tamiratta kişiseleşmiş yakın arkadaş dost değilsen hiç gelmemişsen hemen fırsat yaratırlar bide işi bilmiyorsan yandık demek verdiğimiz paranın yarısı boşaa ama çıkar bu paralarr ben dert etmiyorum

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,509
Kayıtlı Üye Sayımız
172,165
Kaydolan Son Üyemiz
gül93

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR