araç yükseltme hakkında

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan alpperr Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 29
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 34,118

Etiketler
Ynt: araç yükseltme hakkında

actyon sports 4x4' Alıntı:
fazla bi detay yok basit bir işlem sadece kupa civatalarının 2-3cm uzununu temin edip araya kestamit yaptırıyorsunuz bu kadar...
Ediz bey;
Bu konulara sabırla defalarca cevap vermişsiniz. Çok yararlandım, sağ olun.
İstanbul'dayım. 2009 SSyong Act Sprt 4X2 6AT aracıma yükselltme yaptırabileceğim bir yer öneriniz varsa -almak isterdim.
(Sanırım ön 5cm- arka 5cm uygun buluyordunuz. Arazi kullanımı yok, asfalt ve uzun yol. Sadece görünümü hoş olduğu için)

Lastik, sizin önerilerinizle BF gibi algılıyorum ama asfaltta yakıt tüketim ve ses gibi sorunlar olabilir mi?
Bu gibi sorunlar olabilecekse, Michelin 245 75 16 uygun olur mu?
Teşekkür ederim.

kutsi3549' Alıntı:
Ediz bey;
Bu konulara sabırla defalarca cevap vermişsiniz. Çok yararlandım, sağ olun.
İstanbul'dayım. 2009 SSyong Act Sprt 4X2 6AT aracıma yükselltme yaptırabileceğim bir yer öneriniz varsa -almak isterdim.
(Sanırım ön 5cm- arka 5cm uygun buluyordunuz. Arazi kullanımı yok, asfalt ve uzun yol. Sadece görünümü hoş olduğu için)

Lastik, sizin önerilerinizle BF gibi algılıyorum ama asfaltta yakıt tüketim ve ses gibi sorunlar olabilir mi?
Bu gibi sorunlar olabilecekse, Michelin 245 75 16 uygun olur mu?
Teşekkür ederim.
Merhabalar aracınız hayırlı olsun, kazasız belasız kullanmak nasip olsun inşaallah...
burada bahsi geçen kupa yükseltme, 5'er cm'lik getlerle yapılan süspansiyon yükseltme oluyor ama daha evvel 4x2 bir araca hiç yapmadık. ölçülerde sıkıntı olacağını sanmıyorum belki uygulamasıda daha basit olabilir ama ön düzen farkından dolayı bi göz atmakta fayda var.
lastik olarak a/t tipi lastikler karda da iş yapar ama kauçuğu biraz daha sert v.s. olduğundan konforu düşürecektir.
ölçü olarak 245/75/16 ideal ama marka olarak bişey diyemicem asvalt ağırlıklı kullanacağınız için onu siz araştırın bence M+S yazan lastiklerde yeni kanuna göre kabul görüyor sanırım, hem konforunuzu düşürmeden hemde dört mevsim kullanabileceğiniz bir lastik bulabilirsiniz.

Nacizhane Değerli Abilerimizden aldığımız yardımlarla benim yükselttiğim aracım ön-arka 5'e 5 cm
245/75 16 da yeni lastik ölçülerim oldu.
Toplamda 7 cm gibi yükseklik oldu sanırım.
Öncesi ve sonrasından bahesdersem;
önceden araç çok daha stabildi virajlarda yatma ya da direksiyon hassasiyeti bukadar fazla değildi. yükseltilmiş halini kullanırken açıkça söyleyeyim çok dikkatli kullanıyorum. Hatta hanım bile şaşırıyor dikkatini çekmiş artık yavaş kullanıyorsun diyor. 100'le giderken çok hafif bi manevrada yatıp kalkıyor resmen.
Benim gibi başka kimse aynı durumu yaşıyor mu merak ediyorum???
Biraz daha bu şekilde kullanıp daha sonra duruma ve kullanan arkadaşların tecrübelerini de değerlendirerek 3.5 ya da 4'e düşürebilirim.

Aracım bu

Ynt: Araç Yükseltme Hakkında

Lütfen yükseltme. Parçalar nasil temin edebiliriz bilgisi olan paylaşabilirmi teşekkür

Ssangyong. Actıon. Sports. La ilgi yükseltme parçalar ni nasil ve nereden temin edebilir im bilgisi olan lütfen yardimci olabilir mi 5302228880 tşk

Teşekkür ler abi yardimci olursaniz çok iyi olur mail adresimi
ardahanoglu@hotmail.com

Göderdiğim ölçüler hepimizin kullandığı ölçüler sende rahatlıkla yaprılabilirsin. Bu ölçüleri Ediz abi hazırlamış ve hepimiz ona minnettarız. Önleri 5 yaptırısan daha rahat edersin diye düşünüyorum.

Hırçın Karadeniz' Alıntı:
Göderdiğim ölçüler hepimizin kullandığı ölçüler sende rahatlıkla yaprılabilirsin. Bu ölçüleri Ediz abi hazırlamış ve hepimiz ona minnettarız. Önleri 5 yaptırısan daha rahat edersin diye düşünüyorum.

Merhaba. Sizin 100 km den sonraki yatma sorunu ne oldu cozuldumu ?
Sabri sbi hic sorun yasamamisti. Hatta 200 falan gidiyordu yanilmiyorsam :smiley:
Su olcu mailini bende rica edebilirmiyim ? serkankahraman@mynet.com

Ön amortisörleri değiştirdim Monreo'nun extrem lerini taktım araba resmen kendine geldi. Daha once Eşşeğe biniyormusum. Stabilitenin bu kadar duzelebilecegini hiç düşünmemiştim. Çok memnunum.

Hırçın Karadeniz' Alıntı:
Ön amortisörleri değiştirdim Monreo'nun extrem lerini taktım araba resmen kendine geldi. Daha once Eşşeğe biniyormusum. Stabilitenin bu kadar duzelebilecegini hiç düşünmemiştim. Çok memnunum.

Eskiler omrunu tamamlamis demekki. Kaca aldiniz setini ?
On amortisorler yol tutus icin cok onemli.
Bu getleri kaça yaptirabiliiz ? Olculeri mail atarsiniz degilmi :smiley:

öncellikle Rüstem beye burdan teşekkür edeyim benim get ve spacerleri o yapıp gönderdi...fabrikasyon gibi yerine oturdu...gerçi kendisine sormadan ismini veriyorum ama nerden temin edebilirim sorusunun cevabı Rüstem bey....ölçü olarak benim tavsiyem ön arka spacer ve get 40 mm...(benim getler 30 spacerler 45 ..ama baştan yaptıracak olsam hepsini 40 yaptırırım..)

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,476
Kayıtlı Üye Sayımız
172,127
Kaydolan Son Üyemiz
agalandarli

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR