Araç Üstü Çadır Ve Uygun Araç

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan swiping Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 65
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 29,491
Aslında olay kyron değil, duster'dan sonra aracın çok kaliteli oluşu sanırım. İlk arabamdı duster, şuan 0 duster, temiz bakılmış kyron'un 10 yaşındakine eşit olarak piyasaya sunuluyor olması sanırım. Kısacası

0 duster=10 yaşında temiz kyron

Bu araç bu marka iyi ki piyasada tutulmuyor ki binebiliyoruz böyle güzel araçlara..

Ssangyong'u bilen biliyor dünyada, Tr'de binenler ya marka bilinci oluyor yada yurt dışında (uzakdoğu) bu aracı görmüş, bilmiş oluyor; pilotlar, mühendisler vs.

Gönül ister ki Range rover binelim, servisi can yakıyor, Toyota Land, 2011 modellerinin fiyatları dudak uçuklatıyor vs... Büyük heybetli araç kalmadı piyasada ucuza alabilecek.

Elimizdekini övüyoruz işte napalım hocam :smiley:

Ayrıca alalacele yazıyorum kusura bakmayın garip cümlelerle pek olmamış. Kusuruma bakmayın.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
Serkan kyron gerçekten güzel araçtır geniş ve konforlu ssangyong un tadını almışsın anlaşılan bundan sonraki aracın da büyük ihtimal rexton olur ben kyron dan sonra rexton aldım hiç de pişman değilim bazen değiştirsem ne alırım diye bakıyorum fiyat vergi yakit büyüklük kriterlerini göz önüne alınca ya binmeye devam edicem yada yeni kasası sene sonuna geliyormuş onu bekliycem bu fiyata böyle bir aracı bulamıyorum
İnşallah distribütör bunları okumuyor dur yoksa fiyatları uçurur lar

SM-N910C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Etiketler
Aslında olay kyron değil, duster'dan sonra aracın çok kaliteli oluşu sanırım. İlk arabamdı duster, şuan 0 duster, temiz bakılmış kyron'un 10 yaşındakine eşit olarak piyasaya sunuluyor olması sanırım. Kısacası

0 duster=10 yaşında temiz kyron

Bu araç bu marka iyi ki piyasada tutulmuyor ki binebiliyoruz böyle güzel araçlara..

Ssangyong'u bilen biliyor dünyada, Tr'de binenler ya marka bilinci oluyor yada yurt dışında (uzakdoğu) bu aracı görmüş, bilmiş oluyor; pilotlar, mühendisler vs.

Gönül ister ki Range rover binelim, servisi can yakıyor, Toyota Land, 2011 modellerinin fiyatları dudak uçuklatıyor vs... Büyük heybetli araç kalmadı piyasada ucuza alabilecek.

Elimizdekini övüyoruz işte napalım hocam :smiley:

Ayrıca alalacele yazıyorum kusura bakmayın garip cümlelerle pek olmamış. Kusuruma bakmayın.

Rica ederim gayet guzel. Bende buyuk arac arayisindayim bir donem kaptiva arastirdim bazi sebeblerden dolayi uzaklastim sonra fremoonta bakmaya basladim doc devam etseydi (marka algisindan dolayi) sanirim daha iyi olurdu. Onunda captiva gibi yurda girisi satisi yok kyron hic aklimda olmayan bir arac arastimakta fayda var,

LG-D802 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Serkan kyron gerçekten güzel araçtır geniş ve konforlu ssangyong un tadını almışsın anlaşılan bundan sonraki aracın da büyük ihtimal rexton olur ben kyron dan sonra rexton aldım hiç de pişman değilim bazen değiştirsem ne alırım diye bakıyorum fiyat vergi yakit büyüklük kriterlerini göz önüne alınca ya binmeye devam edicem yada yeni kasası sene sonuna geliyormuş onu bekliycem bu fiyata böyle bir aracı bulamıyorum
İnşallah distribütör bunları okumuyor dur yoksa fiyatları uçurur lar

Kesinlikle Ssangyong Ahmet bey, genişlik vazgeçilmez kriterimiz oldu, servislerde renodan sonra adam gibi muamele görüyoruz, parçaları ucuz, araçlar diri, hergün 70 km işe gidiyorum halkalı-m.köy-maslak en ağır trafikte, h.sonu gezmeleri de dahil, araç anlıcağınız durmuyor yerinde, yılda 25bin km yapmışım bu benim en az gezdiğim,uzun yola çıkmış halim daha da artıcak. Şimdiye şanzımanın dağılıyor olması lazımdı ama çok şükür saat gibi gerçi dağılsa bile 8 bin TL'ye sandık kırma şanzımanı servisinden 3 yıl garanti ile alabiliyorum, arkadaşımın aracında ki gibi far'ı 9 bin TL tutmuyor parçalar ucuz :smiley:)) yeni rexton'da gerçekten güzel fakat anlaşılan yüksek bir ücrete gelicek en azından benim için, genellemeye vurduğumuzda diğerleri oranla yine düşük. 1-2 sene alamam belki ama eninde sonunda geçerim.

Ben de 4x4 rextona karar verdim. Kendi 2015 dizel otomatik i30 umla kafa kafaya denk gelse hemen değiştireceğim. Ama gördüğüm kadarıyla düşük km li olanların fiyatları i30 a göre daha yüksek. Beklemem gerekiyor maalesef.

Evet yeni model full versiyon izolasyon lu freecamping bursa otosansit imalati cadirimiz 4 kişilik model tamamlanana kadar tavanimizdaki yerini aldı 08b6026d46ff5763122246853e9408e7 B6c2282ce41f99c243db7f8210f26598 7f39d92189aba2a3376440b5ed25524e

Benim aklımda bunu araç üstü ile kombine yaparak 4 kişi yapmak geçiyor araç üstü yerine küçük caretta çekme karavan da olabilir sanki. 4fc98d281366f4549074e7e8086cf662 7194243c3e13dae6330fed49b55ede4d

Lenovo P2a42 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Benim aklımda bunu araç üstü ile kombine yaparak 4 kişi yapmak geçiyor araç üstü yerine küçük caretta çekme karavan da olabilir sanki. 4fc98d281366f4549074e7e8086cf662 7194243c3e13dae6330fed49b55ede4d

Güzel fikir ama ben karavan ı tavsiye etmiyorum daha önce alıp kullanmayı deniyen dostlarım oldu uzun yolda hızınızı etkiliyor ayrıca kullanım zorluğu park sorunu var oysa araç üstü cadir çok pratik yayla yolları bozuk ve dar geçitler sorun olmuyor keza karavan da durum böyle değil birde karavan tuvalet banyo mutfak gibi extra lar sunmuyorsa arkanızda yük olmaktan başka bir şey degil bence ama gönderdiğiniz resim pratik bir çözüm olmuş bence tek eksik tavana bir cadir

Benim karavandan kastettiğim şu...

DOĞA GEZİLERİNE UYGUN OFF ROAD KARAVANI HIDROLIK FIRENLI Türkiye'nin en büyük ilan sitesi sahibinden.com'da - 309531122

Otoyolda tamam hız düşer sorun değil ama dışarıda gelmem demeyecek

Guzelmis caretta karavanlarin farklı bir versiyonu olmuş ama dediğim gibi karavan takicaksam konfor manasinda daha fazla şeye sahip olan bir modeli tercih ederim duş tuvalet buzdolabı klima kullanışlı bir mutfak gibi tabi 4 kişi likde olmali bu kriterlerde fiyatı çok yukarı taşıyor senede kaç gün kullanırım dediğimde de anlamsız geliyor bunların olmadığı caretta tarzı olanlar da anlamsız çünkü sadece yatak ve birkaç extra haricinde çadırdan farksizlar ama sonuçta bu iş zevk meselesi bu tarz uğraşlar pek çok kişi için ihtiyaç değil zevk zevkinde pazarlığı olmaz ve tartışılmaz

12-13 senedir aktif olarak kamp yapıyorum, bakış acısı doğru ama bu tavan cadırının kullanımı biraz daha geniş gibi. :smiley:
geçen sene uzun bir gezi yaptım, hiç durmadan yol aldım, yorulduğumda bir benzin istasyonuna cekip, cadırmı acıp girdim içine, kalkarkalkmaz yola devam şeklinde.
cok pratik oldu.
hatta bütün malzemelerimi içinde bırakıyorum, gece yatmalık kıyafet, tulum, ışık vs.

bu fiber cadırlarada bakmıştım ama benim kullanımım için uygun olmadığını düşündüm, kumaş ve ikiye katlanan model kullanıyorum.
acıldığında 140x240cm gibi bir ebata ulaşıyor ve tavan yüksekliğide süper, içi cok ferah oluyor.

cadırla ilgili tek sıkıntım 130-140km üzerindeki süratlerde bazen arabayı silkiyor(sarsıyor).
haricinde cok memnunum tavsiye ederim.
12-13 senedir aktif olarak kamp yapıyorum, bakış acısı doğru ama bu tavan cadırının kullanımı biraz daha geniş gibi. :smiley:
geçen sene uzun bir gezi yaptım, hiç durmadan yol aldım, yorulduğumda bir benzin istasyonuna cekip, cadırmı acıp girdim içine, kalkarkalkmaz yola devam şeklinde.
cok pratik oldu.
hatta bütün malzemelerimi içinde bırakıyorum, gece yatmalık kıyafet, tulum, ışık vs.

bu fiber cadırlarada bakmıştım ama benim kullanımım için uygun olmadığını düşündüm, kumaş ve ikiye katlanan model kullanıyorum.
acıldığında 140x240cm gibi bir ebata ulaşıyor ve tavan yüksekliğide süper, içi cok ferah oluyor.

cadırla ilgili tek sıkıntım 130-140km üzerindeki süratlerde bazen arabayı silkiyor(sarsıyor).
haricinde cok memnunum tavsiye ederim.

Benim aklımda bunu araç üstü ile kombine yaparak 4 kişi yapmak geçiyor araç üstü yerine küçük caretta çekme karavan da olabilir sanki. 4fc98d281366f4549074e7e8086cf662

ilk tasarımım buydu.
fotoğrafları bulabilirmiyim bilmiyorum. (ipad im çalındı)
basit ve hızlı çözüm.

lakin ruhum bişeyi geliştirmezse rahat etmiyor.
bu kullanım şeklinde, kasa herzaman temiz kalması gerekiyor, ıvır kıvırı arabanın içine tıkmak gerekli.
malzemeleri kutularda tutmakta fayda var.

ben şöyle yaptım;
malzemeler için aracın zeminine cekmeceler yaptım, cekmece üzerindeki satıhı dışa uzayacak şekilde bir parca daha yaptım.
aracın kasasının içinde zemini yalıtımlı, 150cm genişlik, 210cm derinlik bir alan elde ettim.
dış kısmını paraşüt kumaşı dedikleri ince su gecirmez kumaştan diktirdim. sabitlemesini mıknatısla yaptım. inanalmaz işe yaradı. sıkıbir kış kampında içinde ufak gazlı soba yakmıştım, onuda geliştirdik şimdi webasto ile devam ediyoruz...

98m

99m

Audi 80 aracım için tavan çadırı almayı düşünüyorum. Aslında yakından görüp çok beğendim ama aklıma hep 2 veya 3 kişilik kamplarda aracın tavanını ezme riski geliyor. Aracın tavanına dikkat ederseniz eski tip oluklu. Ne dersiniz sizce olur mu?

Son düzenleme:

98m

99m

Audi 80 aracım için tavan çadırı almayı düşünüyorum. Aslında yakından görüp çok beğendim ama aklıma hep 2 veya 3 kişilik kamplarda aracın tavanını ezme riski geliyor. Aracın tavanına dikkat ederseniz eski tip oluklu. Ne dersiniz sizce olur mu?
Tavan çok küçük değil gibi ama 120 cm enin de 210 cm uzunluğunda bir bagaj nasıl durur bilemedim bunun dışında tavanı ezme yada ağırlığı taşıyamaz gibi bir sorun olmaz uygun aski aparatı ile montajı yapilr

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,476
Kayıtlı Üye Sayımız
172,128
Kaydolan Son Üyemiz
hayalperestt

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR