Araç Üstü Çadır Kampçıları ( Cartop Camper ) Buraya...

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan cartop Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 240
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 184,776
Ynt: Araç Üstü Çadır Kampçıları ( Cartop Camper ) Buraya...

Merhabalar, bende kimi dostlar gibi çadırımı toprağa kuranlardanım ve bundan da hiç şikayetim yok lakin, kızım ve eşim benimle aynı hazzı paylaşmıyor.
Birde bu kırım kongo kenesi belası nedeniyle kızımın ve eşimin benimle toprakta yatmaları içime sinmiyor doğrusu.
Ankara'da yaşayan biri olarak bu çadır sistemine nasıl ulaşabilirim yardımcı olur musunuz. Formları okudum fakat, kaçırmış olabilkirim diye soruyorum bu sistem nerede satılıyordu? Özellikle Suziki Vitara 2.0 V6 kullanımına uygun bir modeli var mı yoksa universal bir sitem mi? mtabakoglu@gmail.com adresine ayrıtılı montaj fotosu ve fiyat bilgisi iletebilirseniz memnun olurum...teşekkürler.

Etiketler

Ynt: Araç Üstü Çadır

Özellikle, bilinmeyen yerlere yapılan geziler için çok uygun. Örneğin uygun zeminin olmadığı yerlerde kullanım için birebir. Ancak fiyatı!..

Geçen yıl Hollanda'dan Landrover Parts adlı bir firma Ankaraya beni ziyarete geldiler. Yetkilisi bir Türktü. Hannibal marka Araç Üstü Çadırlarını Landrover sahiplerine satıyorlarmış. Bana, bu tip bir imalat yapıp yapamıyacağımı, ayda 300 adet istediklerini söylediler. Kaça alıp kaça sattıklarını sordum:
Güney Afrikadan 3000 ytl ye alıp 5000 ytl ye sattıklarını söylediler !!!!!! Peki, alan oluyormu diye sorduğumda , ayda 250- 300 adet sattıklarını söylediler.
Hannibal araç üstü çadırın özelliği, Avustralyadan ithal edilen Canvas türü bir kumaşın kullanılması. Bunun dışında hiç bir özelliği yok. İtalyada üretilen maggiolina çadırlarının bir benzeri. 1958 yılından beri aldıkları bu patent ile üretime devam ediyorlar. Merdivene asılarak açılan bir tür.Geliştirmeye yönelik çalışmalar, Tayvan'da yapılmış ve elektrik motoruyla açılanı yapılmıştır. Yani, otomasyona gidilmiş ve üretimi yapılmaktadır.
Eminent Roof Top Tent ile karşılaştırdığımızda, Maggiolina Roof Top Tentlerden daha kaliteli ve teknik açıdan daha iyi geliştirilmiştir. İki düğmeye basıldığında, çadır açılmakta ve kullanıma hazır olmaktadır. Eminent Araç Üstü Çadırlarının şasesi çok sağlam alüminyum profillerden imal edilmiş, gerek taban ve gerek tavan ısı yalıtımı sağlanmıştır. Görüntü itibariyle daha şıktır. Bu ürünler beş mevsimliktir. Kış kampları için tabandan ısıtma kalorifer sistemine sahiptir.
Beş mevsimlik bir yer çadırının 300- 400 euro olduğu bir ortamda, Araç Üstü Çadırlar sudan ucuz gibi...
Tabii, ilgilenenlere...

merhaba arkadaşlar gruba yeni katıldım
bu araç üstü çadır sistemleri için bi şey sormak istiyorum bunu aracın üzerine monte etmek için nasıl bi sistem kullanılmaktadır
taşıyıcı aparatlarıda siz mi üretmektesiniz

Taşıyıcı sistemlerini araç tavanına Ostimde OTS adlı bir firma takıyor.
web adresi : www.otsoto.com

http://www.gezenbilir.com/index.php?topic=23013.100 bu ne tür bir çadır kapandığında içinde mi kalıyor brandası ithal bir ürüne benziyor sanırım ayrıca tavan üstü çadıra atıfta bulunmak çok yanlış arkadaşların dediği gibi nerden biliceğiz kimin neye nasıl nerede ne ihtiyacı olacağını ne kadar peşin hükümlüyüz sonrada kalkıp diyoruz eller aya biz yaya yeniliklere açık olmayı yenilikler yapanları yadırgamakla öğrenemeyiz vesselam

Aracın çakmak fişinden elektrik alan bir elektrikli battaniye daha iyi olmaz mı acaba?

Emin abinin çadırını görmelisiniz,uzaktan yorum yapmak gerçekten haksızlık olur,yanına gelip,açıp kapayıp dokunup karar vermek lazım,hakikaten çok rahat ve konforlu..

Ynt: Araç Üstü Çad?r Kampç?lar? ( Cartop Camper ) Buraya...

Bu arac ustu cadirlardan izvosder'de(izmir volkswagen sevenler dernegi) iki
Cadir var. Bu cadirlar en az 10 yillik. Bu cadirlarin uretim maliyetleri
Eger ic isitma sistemi olmazsa 400_500 ytl yi gecmez. Hatta seri uretimle bu fiyat 200 ytl
Kadar duser. Ayda 500 tane satabilecegimi bilsem biri birbiri haftaya kalmaz urtetime gecerim.
Bunu ureten firmalar kar paylarini dusuk tutarlarsa talebin artacagi kesindir.

bu sistemler camel trophy de kullanılıyordu... bence gayet güzel bir fikir..
PICT1357

selamlar,
sistemin nasıl çalıştığı ile ilgili video varmı acaba?
birde bu sistemi ( yanlıyorsam düzeltin lütfen ) tahmin ettiğim kadarı ile araç üstünden kolayca çıkarabiliyoruz.

Yukarıdaki resimde gördüğümüz Araç Üstü Çadır, merdivene asılarak aşağı çekmek suretiyle açılır. Menteşeli bir çantanın açılması gibi. İkiye katlanır. Tavan yükseklikleri 110 cm civarındadır. İki kişi rahatlıkla yatabilir.

yanlış anlaşılmaya sebep vermemek için tekrar sorayım. bu sistemi ben aracımın üzerinde yaz kış taşımak zorunda değilim dimi ;D herhalde işim bitince bu sistemi aracımın üzerinden söküp bodruma kaldırabileceğim birşeydir.

Elbette aracınızın üzerinden istediğiniz zaman sökebilirsiniz. Araç üst bagajına dört adet U bağlantı köprüsüyle bağlanır, sekiz adet somunla bağlanır ve somunları gevşeterek aracın üzerinden alınır. Toplam 50 kilo civarında ağırlığı vardır.

daha öncede yazdım benim araç üstü çadırımı ben yaptım hem daha pratik hem daha ucuza mal oldu hem daha hafiif

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,625
Kayıtlı Üye Sayımız
172,271
Kaydolan Son Üyemiz
flfl112

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR