Amerikan Versiyonu Buggy Yapımı

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan şaban.usta Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 887
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 189,839
Ynt: Amerikan Versiyonu Buggy Yapımı

Merhaba Saban Ustam!
Ben takip ve bakmaktan zevk aldim,kimbilir yapan ve kullanan nasil mutlu olmustur.
Selamlar
Muzaffer Kargu

Etiketler

pixelyus' Alıntı:

İlker bey paylaştığınız bu yazıyı çok beğendim,eminim bunda herkez kendinden birşeyler bulacaktır,bende bir köşeye koyayım,unutmamak adına,Teşekkürler...

sitede ne var anlamadım 2 gündür açılmıyor bizler bu konudan dolayı mağdur oluyoruz biraz daha hızlandırılamazmı bu uygulama

Ustam, biz de giremiyoruz.
Ya alçağın biri hackledi, ya da kendileri ile alakalı ciddi bir teknik problem var.

Bence, site yönetiminden bir arkadaş bizi bilgilendirmeli.
Ben de merak ediyorum..

ttogan' Alıntı:
Bastan beri ilgiyle takip ediyorum.
Sanki bir yerden bir rulman sesi geliyor ustadim.
Ya bir kayis fazla gergin,yada bir rulman sentesinde degil gibi.
Nacizane fikrimdir,yardimci olmak acisindan.
Bu arada cikilan tumsekler,camurun durumu bence anlasilirdi.
Kameraman arkadasimiz bildiginin en iyisini yapmis.
Hatta "usta gel bu kamerayi kapat" bile diyor sanirim ;)
Birde arkadaslar konusurken kayit kesilmeseymis bizde duysaydik.
Karin ustu askida kalinan yerden desteksiz kurtulma da basariliydi.
Yeni video kayitlar bekliyoruz.

haklısınız çok hassas kulak larınız varmış ön şafttan bir ses geliyordu zaten bende farkındaydım amma araştırmadım bu akşam bir araştırayım dedim bizim motajda ön şaftın bağlantı cıvatalarının 2 hiç takılmamış diğerleride gevşek kalmış yeni farkettik ve ön ıstavrızda böşluk vardı onları değiştirdik ses te kayboldu aslında bu aracı sıfırdan ürettik hiç bir yerinde mm boşluk yok bu tür seslerin motor sesinden hariç hiç ses gelmemesi gerekiyor kullandıkça eksik ler çıkacak artık saygılar

Estagfurullah Saban Ustam,inanin sesten rahatsiz olmasam bildirmezdim.
Pompa sesi mi diye bir kac kere dinledim,oyle gelmeyince yazdiydim.
Amacimiz yardimci olmak,daha iyiye dogru gitmeniz dilegiyle.
Yeni videolarinizi bekliyoruz.
Saglicakla kalin.

sayın arkadaşlar ilk testte bazı teknik konularda olumsuzluklar oluştu mesela ön şaft bir önceki yorumumda belirttim soğutmada sirklasyon probleminden kaynaklanan hararet olayı buna bağlı olarak motorda güç kaybı yaşadık bunları gidermiye çalışıyoruz hafta sonu yeniden çıkmayı düşünüyoruz bu sefer aynı yede dolanmak yerine arazi gezisi gibi doğal ortamda test edicez bu defa daha gerçekçi video çekimi yapmıya çalışacaz saygılar

selimsani' Alıntı:
Şaban Usta mangallı off road gezisi mi olacak? Hangi gün? KAtılmak istesek nasıl yaparız ;)

selim bey onuda bir hafta yaparız inşeallah amma bu seferde kendi kendimize aracın testeri devam ediyor yani araç görücüye çıkacak pozisyona gelince onuda yaparız saygılar

O zaman Şaban USta gezi olacağı zaman buradan duyurursanız inşallah katılalım bu emeği yakından görmek nasip olsun bize de...

selimsani' Alıntı:
O zaman Şaban USta gezi olacağı zaman buradan duyurursanız inşallah katılalım bu emeği yakından görmek nasip olsun bize de...

selim bey tabiki olması gerekli çünkü bir çok arakadaş merak ediyor bu aracı öyle bir etkinlik yapmamız farz oldu sanırım istanbulla çerkezköy arasında bir yer belirler orada tolanabiliriz hem oradan gelecek arkadaşlarada kolaylık olur kanısındayım

diğer sitelerede konu olmuş çalışmamız ordaki yorumlarıda okudum oradada prof 11 kullanıcı çok fena takmış kafayı bana nedir o öyle havalar ben anlamadım yok kopyaymış arkadaş ben zaten bu işe başlamadan görsel olarak bir model seçtik yapacağımız araç buna benziyecek dedik onuda araç bitene kadar sayfamda nick resmi olarak koydum ben bu aracı kopya etmem için bu aracın benim yanımda olması ölçülendirmeleri bükümlri ve diğer sistemleri birebir kopyalamam gerekirki kopya diybilesin yok öyle bir şey küçük bir resimden neyi koyalıyacaksınki yok mühendislik olay yokmuş bu arkadaşın da egosu yüksek erhalde benim yaptığım çalışmayı yok sayıyor bir önceki ilker beyin misal verdiği ressam olayındaki bitmiş tabloyu orasını beğenmedim karala burası hoşuma gitmedi çiz gel sende bir tablo yap dedinmi yok yapamaz eleştirmek kolay beni belirli imkanlara sahip tanıdığı ismilerle kıyaslıyor yok şu kişi şaban ustadan daha iyisini yaparmış yaparmiş demek kolay yapın kardeşim yapında ondan sonra beni eleştirin bazılarıda burada benim çalışmama olumlu yorumlar yapanlarada şakşakçı diye hitap ediyor neyseki gezenbilirde bu tür insanlar yok ben daha öncede burada yazdım ben ünüversite mezunu makina mühendisi falan değilim ilkokul mezunu kendi teknik bilgilerimle bir şeylar yapmıya çalışan normal bir usta tabir edilen bir kişiliğim var o kadar imkanları benden çok çok yüksek olan arkadaşlar muhakkak vardır bu çalışmayı ben küçücük atölyemden dışarıda sadece elezonları hariç her işlemini kendim birde damadım iki kişinin dışında bu araca el süren olmadı a dan zeye tek bir kşinin çabasıyla oluşturuldu amma olmaz kabul görmüyor arkadaş makina mühendisi erhaldeki metalin sertliğinden filan bahsediyor benim motor fabrikam yokki şanzıman diftte imal etmiyorum metalin sertliğiyle benim çalışmamın ne alakası var anlamadım neyse sizinde başınızı ağrıttım sizin bu arkadaşa cevap verme ihtiyacı doğdu saygılar

bu çalışmayı yok saymak ya da küçümsemek çok büyük ayıp olur. azıcık teknik bilgisi olan birşeyler görebilir.geçmişteki sayfada bir arkadaş çok güzel bir yazı paylaşmıştı(ressamın başından geçen), aynı o hesap. malzemeleri çok basit bildiğiniz boru hadi kıvırın kaynatın da sizin sanatınızı görelim beğenmeyip başka yerde dedikodu yapanlar...

bu topic başka forum sitelerinde derdi olmuş anlaşılan baştan aşşağı sorunluymuş sayın arkadaşlar öyle bir durum varmı sizler bunu değerlendirin eğerki bu durum gerçekse ben bu site dahil bundan sonraki yapacağım projelerimi hiç bir sitede kimseyle paylaşmıyacam saygılar sevgiler sizlerin olsun

Şaban Usta yukarıda bahsettiğin abimiz bizim sitemizde, o tür şeyler yazdı, ancak gerekli cevapları da aldığını düşünüyorum, senin bu tür şeylere takılmanı da açıkçası istemiyorum, ne gereği var, kendini üzüyorsun boşuna, yaptığın iş belli, bir iki olumsuz eleştiriye bence takılma, 100 kişiden biri birşeye takılmış önemli mi, buyur gel sen yap daha güzelini demen yeterlidir :smiley: :smiley:

Şaban usta,

Kuyruk mili tarzında exta bir şaft düşünüyormusunuz? Arazida bayağı faydası olacağını düşünüyorum.
Malum araç karayolunda kullanılamayacak, arazide kullanılacak. En azından arazide işe yarar.

Vinç bağlanır, jenarator bağlanır, odun kesme aparatı bağlanır, hidrolik pompa veya su pompası bağlanabilir. örnekleri çogaltmak mümkün... Bence bayağı faydasını gorursunuz.
Bu aracın gideceği yerler, bu donanımların kolay kolay erişemeyeceği yerler olacaktır.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,476
Kayıtlı Üye Sayımız
172,127
Kaydolan Son Üyemiz
agalandarli

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR