Amasra-cide-pınarbaşı-küre-inebolu-çatalzeytin-ayancık-erfelek-sinop-gerze-yakakent-alaçam-bafra....

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan i.güneş Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 461
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 134,459
Ynt: Amasra-cide-pınarbaşı-küre-inebolu-çatalzeytin-ayancık-erfelek-sinop-gerze-yakakent-alaçam-bafra...........hopa,-ba

Hoş bulduk, Tbilisi'deki dönme dolaba bindik, Kaşuri'den geç geçtik, eğer gerçeçleşirse haziran başı, Azarbeycan gidişinde düşünürüz.
Bizden de saygılar

Etiketler
Ynt: Amasra-cide-pınarbaşı-küre-inebolu-çatalzeytin-ayancık-erfelek-sinop-gerze-yakakent-alaçam-bafra...........hopa,-ba

Kemalpaşa'daki arkadaşımdan emanet bıraktığımız, fazla ilaçlarımızı geri alıp, Hopa'ya geç vakit girdik, eski pideci Hızır Pide Salonunu bulduk ama kapalıydı, az ileri de çarşı içi, ikinci kat Kristal pideye ilk defa girdik. Temiz, saygılı iyi bir işletme, piza-pide arası bir sunum, doyurucu, ilk defa tatma şansına vardık. Yemek sonrası Hopa'yı kalabalık bulduğumuzdan, Borçka'ya devam ettim.
Borçka'da PO'dan temiz su ihtiyacını karşılayıp, Karagöl yönünde ırmak kenarına yerleştim.

Gezi amaçlı dolaşırken; ben prensip olarak hava aydınlık iken hareket halinde oluyorum çünkü bir yerden bir yere giderken etrafı seyretmekte keyif veriyor.
Batumda Azerbeycan konsolosluğuna gidip ülkelerini kendi arabamla ziyaret etmek istediğimi söyledim,yeşil pasaport için bir şey gerekmez ama arabanız için 25.000 dolar depozito yatırmanız gerek dediler.Dondum kaldım ısrarla tekrar tekrar sordum aynı cevap peki neden dedim Ya arabayı orada bırakıp dönersem imiş sebeb.Peki dedim çıktım tabiki Azerbeycana gitme fikrinden de vaz geçtim.Ben böyle bir şey yaşadım umarım bu doğru degildir.
Borçkaya gittiğinize göre istikamet Artvin.
Saygılar

Görmediğim yer ise mecbur kalmadıkça ben de gün ışığında seyahati tercih ederim.
Azarbeycan elçiliğine gittiğim de karavanlı gezi belirtmeme rağmen, sadece ''Gardaş forum doldur, tel yaz, bakarsın yarın ararız, Biz gardaşız, bunlar hep siyaset'' cevabını verdi.

40. gün
17.09.2014

Borçka'nın merkezi gezdik.

Karagöl/Borçka

Vakıf işletiyor, minibüs giriş 15 TL. (Sakın minibüs ile karavan bir mi diye düşünmeyin, birinde 14 kişi, diğerinde 2 kişi var diye, karavan deyince fiyatları ikiye katlamadıklarına şükredin.)

Araçlar göl kenarına bırakılmıyor. Masa, temiz su, sosyal tesis, yasakta olsa balık hatta sanırım kıl çadır da var.

Bizim bulunduğumuz süre zarfında 20 araç ancak geldi.

Gölü seyretmeye doyamadım, gece park yerinde konakladım, alanda ışık yaktırmadım, gecenin sessizliğini dinledim.
Balıklar, otların ucunu yemekle kurutmuşlar.

Ekli dosyalar

• 20140917_160811.jpg
    118.7 KB · Görüntüleme: 301

41. gün
18.09.2014

Karagöl'de sabah erken oldu.

Göl kenarında, piknikçiler için çeşmeler var, üzerinde deterjan kullanmayın uyarısı var, Kullananlar kurala uymadıklarından, avlanması yasak olan balıklar, deterjana kurban gidiyor.

Ekli dosyalar

• 20140918_071229.jpg
    303.8 KB · Görüntüleme: 226

Borçka Karagölü yöredeki diğer göller gibi harika bir yer,gidilmeli, görülmeli,orada nefes alınmalı derim.
Kesintiler oldu biraz vakit geçti ama bizlerde sizler gibi batumda aynı kişilerin misafiri olmuşuz haydi bir anlığına Batuma geri dönelim.

Çok güzel resimler çekmişsiniz. Beni tekrar oralara götürdünüz .
Teşekkür ederim.

Birkaç resim yüklemiştim ama bakıyorum da ortada yoklar.Bir daha yüklemeyi deniyorum.

01.11.2014 tarihinden beri sayın İlhan GÜNEŞ bey siteye girmemektedir.Umarım sağlığı ilgili bir sorunu yoktur.
Saygılar